Психолог у бібліотеці.

У бібліотеці з’явився психолог. Може виникнути питання, а для чого він там потрібен?  Чи не дублює він спеціалістів, які працюють в школі, медичному закладі тощо?

Ні для кого не є секретом те, що багато читачів приходять у бібліотеку не лише за книжками, а й за спілкуванням. Деякі користувачі звертаються до «свого» бібліотекаря, діляться радостями та бідами, обговорюють життєві проблеми, адже сьогоднішня ситуація в суспільстві характеризується соціально-економічною нестабільністю, високим темпом життя і є потужним стресовим фактором для сучасної людини. Брак знань, необхідних для успішної психологічної адаптації, часто веде до неадекватного сприйняття життєвих реалій. Хіба це вже не є приводом для появи в бібліотеці спеціаліста-професіонала, який зможе надати кваліфіковану допомогу?

Бібліотеки в силу своєї доступності для користувачів, неавторитарності, маючи необхідну літературу, якнайкраще підходять для вирішення цієї соціальної проблеми. Крім того робота психолога в бібліотеці відкриває багато можливостей для її розвитку. Це і проведення психологічних досліджень, і консультацій, і можливість рекомендувати літературу батькам з питань виховання дітей, і проведення занять та тренінгів зі школярами, й участь у підвищенні кваліфікації бібліотечних працівників тощо.

У своїй роботі бібліотечний психолог активно використовує прийоми бібліотерапії — вирішення психологічних проблем особистості за допомогою книги, намагається привернути увагу батьків до розвитку читацьких інтересів дітей. Відродження у підростаючого покоління інтересу до культури взагалі і до читання зокрема є одним із головних завдань у роботі бібліотечного психолога.

Отже, можна сказати, що психолог в бібліотеці, хоч і з’явився недавно, але вже став потрібним для широкого кола користувачів. Психолог безкоштовно надає консультативну психологічну допомогу користувачам та працівникам бібліотеки з найширшого кола питань.

Comments on: "Психолог у бібліотеці." (36)

 1. Світлана said:

  Мудро, своевременно и уместно вводить должность библиотечного психолога. Современные дети, которых с младенчества буквально пичкают разного рода информацией, учат по ультрамодным методикам, ведут в школу в шесть, готовят к взрослой жизни с пеленок, действительно более “продвинуты” по части современных технологий, овладевают компьютерной грамотностью прежде, чем научатся читать. В этом прежде всего виноваты вечно занятые своими взрослыми проблемами и заботами родители. Неужели сами взрослые забыли, как их мамы и папы читали им сказки на ночь, учили мечтать, фантазировать, думать, прививали любовь к литературе и чтению вообще. Вот тут, на мой взгляд, свою посильную помощь и родителям, и детям может оказать библиотечный психолог. Это хороший почин, отличный способ привлечь внимание общественности к гуманитарным проблемам. Жаль только, что специалистов такого профиля редко встретишь в провинциальных библиотеках.

 2. я можу получити консультацію стосовно свого запитання?і його задавати тут?

  • Бондаренко said:

   Оля привіт. Так можеш. Скажи будь ласка скільки тобі років. Якщо запитання сильно приватне, ти можеш також скористатись електронною поштою, або приватними повідомленнями вконтакті. Якщо проживаєш в Києві, можеш також прийти до мене на індивідуальну консультацію.

 3. Мальва said:

  в мене помер дядько і тепер я думаю про смерть своїх близьких тобто мені здається що мої рідні повмирають хоча всі здорові і я не знающо робити мені страшно

 4. Вибачте, мені потрібна негайна консультація, я вже не можу, напишіть мені на емейл, alexkonsevuch@gmail.com

 5. Анонімний said:

  Вибачте допоможіть будь ласка з однією проблемою!якщо можна то вконтакті напишіть в приват моя сторінка Вікуся Зінич!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Вибачте допоможіть будь ласка з однією проблемою!якщо можна то вконтакті напишіть в приват моя сторінка Вікуся Зінич!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Бондаренко said:

   Віка, привіт. Виявилось, шо Вікусь Зінич у Вконтакті не одна, напиши будь ласка id своєї сторіночки.

 7. Анно Олегівно, як потрапити до Вас на індивідуальну консультацію, я заходжусь в Києві. Я написав Вам на пошту.

 8. Анонімний said:

  Як ви зараєстрованні вконтакті?

 9. Доброго дня

 10. Оксана said:

  Доброго дня! Напишіть свою електронну адресу, маю запитання!

 11. Доброго дня, допоможіть будь ласка не знаю що робити, випадково побачила що син 12 років читає та дивиться в інтернеті відео про роди у домашніх умовах, способи самогубства, скажіть що робити

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Руслана. Цікавість оточуючими, соціумом – це нормально для підлітка. Він пізнає життя, а воно має різні ракурси. Можливо, йому не вистачає інформації. Ви самі розповідали йому про секс, вагітність, роди та інше? Спробуйте бути відвертою на ці теми, якщо ви хочете контролювати його інформаваність в життевих питаннях.
   Саме час бути другом для дитини.

 12. Допоможіть будласка.Мені 13 років , мені подобається хлопець який старший від мене на 2 роки.Я хочу йому зізнатися,але як?Ми з ним навідь не друзі.Та я на його навідь глянути боюсь а тут зізнатися.

  • Лесечко said:

   Доброго для, Ася. Якщо є бажання зізнатися, то знайдеться і спосіб. залежить все від сили бажання та твоєї готовності.
   Можно почати з дружніх відносин та спілкування.

 13. Добрий день ! У мене є така проблема , що я встидаюсь говорити з людьми і не має різниці знайомими чи незнайомими . У школі я не дружу з однокласниками , тому що були в нас проблеми , недорозуміння .але ще до непорозумінь я була дуже зажата , і встидалась з ними говорити , а вийти до дошки , це взагалі мука була . Коли хтось сказав , що щось не правильно я сказала , я завжди червоніла і далі не могла нормально говорити . Хотілось втікти і сховатись . І я думала , що коли буду не в школі , то нормально буду говорити з усіма .. Але зараз я розумію , що помилялася .. Тою , якою я є школі , я є і серед інших людей .. Мені не подобається бути тою людиною , якою я є.. Я не знаю як стати впевненою в собі .. Завжди , коли хтось не хоче зі мною розмовляти, я думаю , що я така погана , і більше ніхто не буде зі мною розмовляти .. Я дуже самокритична . Я дуже хочу змінитись , бути впевненою в собі. І навіть якщо за першою спробою я того не добилась , щоб пробувала ще раз . І не винила себе , що це я така погана .

  • Доброго дня, Dragon. Бажання досягти чогось – це вже пів справи.
   1. Пропиши мінімум 10 пунктів своїх позитивних якостей( Наприклад: доброта, повага до інших, вміння співчувати, досягати мети, навчатися тощо). Частіше думай про них та показуй оточуючим. Важко роздивитися та зрозуміти людина, якщо вона сама не демонструє себе.
   2. Немає у світі схожих людей. Хтось сором’язливий, а хтось занадто пихатий. Кожна людина унікальна, і це не означає що вони “погані”.
   3. Починай свій день з посмішки по-перше для себе у дзеркало. Потім для близьких хто вдома. Пізніше для однокласників.
   4. Постав перед собою першу найважливішу мету, але невеличку. Яку ти точно зможеш виконати. Наприклад: Поспілкуватися з людиною, яка тобі подобається, але ти жодного разу з нею не спілкувалася. Або першою вступати в діалог, розповісти історію сусіду по парті, сусіду, т.п.
   5. Кожен колектив(також шкільний) поділяються на три частини: ті кому ти подобаєшся, ті кому ти не подобаєшся, ті кому ти байдужа. Знайди тих кому ти подобаєшся, поспілкуйся з ними.

 14. Доброго дня.
  Вибачте але ще є одне запитання .
  А як з їм можна здружитися?
  У нас у школі відразу ж почнуть мене підкалувати якщо я з ним заговорю.
  А ще гірше здогадаються що він мені подобається.

 15. Доброго дня)))мені 17р((у мене проблема з мамою))у нас постійні сварки і ми не можемо знайти спільної мови(((але мені дуже бракує її підримки(якої і ніколи не було) ,любові((((вже незнаю що робити

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Зірка.
   Любов буває різна. І люди виявляють її по різному, в міру свого розуміння. Відношення до любові та її проявів у тебе з мамою можуть бути різні.
   Буває, що іноді навіть з близькими важко знайти спільну мову. Тоді можна просто прийняти їх такими, як вони є, та зрозуміти їх.
   Проявляй і ти свою любов до неї. З приказкою “Насилля породжує насилля” так само – любов породжує любов.
   Так само твій крок до розуміння, може призвести до маминого кроку до розуміння тебе.

 16. Що може означати ,якщо однокласник намагається дивиться в очі і посміхається?

 17. кавуся said:

  що відповісти,коли тобі постійно сусіди кажуть,що ти купляєш дешеві нові речі?

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Кавуся. У кожної людини своє життя та можливості.
   Було б чудово, якби кожен слідкував за своїм життям.

 18. у мене проблема. В мене закохався хлопець якого любить моя найкраща подруга вже давно. Що мені робити?

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Віка. Все залежить від того, чого хочеш ти сама? Закоханість – не керується волею чи силою. А як ти до нього відносишся?

 19. Добрий вечір мені потрібен ваша порада.
  Мені 18 років я завжди була дочкою своїх батьків мене ніколи не цікавили гульки, дискотеки и тим більше хлопця я жила у своєму міри и все було добре, але коли мені виповнилось 18я зрозуміла що я нічого не бачу в той час як мої знайомі розважаються и проживають свою молодість я сиджу дома і ніским не спілкуюсь у мене навіть хлопця не було тому що я завжди боялась що скажуть на це батьки вони мене нікуди не відпускають, а якщо і відпустять то телефонують кожні 10 хв и то в 9 часів я уже маю бути дома ні я розумію вони хочуть для мене кращого, але я сама вибираю чи я буду такою як вони думають чи ні вибір завжди за мною я не знаю що з цим робити я цілі 18 років ніским не спілкувалася ніколи не йшла проти їх слова завжди була обрацовою донькою, але я теж людина і не завжди буду під їхньою опікою я теж хочу хоча б трішки свободи и розуміння я хочу щоб самі дорогі люди мені довіряли думаю за ці 18 років я заслуговую їх довіри, але вони просто не хочуть мене слухати вони кажуть, що я з них хочу зробити сміха , що люди будуть говорити , що не хотила до тепер, а тепер почала и так далі… Хоча я нічого такого не роблю я просто з подругою пішла на дискотеку и то умалялам їх щоб пустили Хоча б до 10 часів вони пустили але я затрималась до рівно 11 часів и батько вже тут як тут телефонує и каже, що вже на автомобілі іде за мною потім сказали, що це послідний раз як я кудись пішла , що вони не дозволять мені зв’язатиись ні стією компанію хоча я ні чого такого не робили чесно я просто танцювали так як усі . Мені боляче від того що я не заслуговую довіри від сторони батьків.
  Допоможуть дайте пораду , що робити бо я уже відпустила руки и вирішила бути сірою мишкою я просто знову ніским не спілкуватись и завжди проводити свій час з батьками

  • Голенговська said:

   Добрий день, Анюта! Так склалося життя батьків, що по іншому не вміють ставитися до тебе. Батьків ти не зможеш змінити. Це треба прийняти. Але я впевнена, що рідні тебе дуже люблять. Роно чи пізно прийде час коли треба бути відокремитися від батьків. Ти вже повнолітня дівчина, яка може самостійно приймати рішення і нести відповідальність. Виходячи з цього, змінити щось у своєму житті, зможеш тільки ти. І вірно ти сказала, вибір завжди за тобою. Вибір друзів, професії, роботи, чоловіка тощо. Бо це твоє життя.

 20. Любов Мацько said:

  Добрий день Тетяна Валеріївна!
  В мене до вас «невеличке» запитання?
  Мені здавалося, що в 15 років влюбитися неможливо, але нажаль це сталося зі мною.
  Здається нічого поганого,але причина в тому, що я влюбилась в хлопця моєї найкращої подруги. Спочатку я думаю я перелюблю,нічого страшного,але оказується,що я йому також дуже сильно подобається і він мені запропонував зустрічатись. Знаю я не можу так з подругою поступити ,але він каже, що причина не в мені, що вона йому все одно не подобається,бо є причина на це. Я за свою подругу на рік старша і тому я вчуся 7 км від свого рідного села, тому він запропонував зустрічатись,щоб вона нічого не знала. Я не знаю що робити,допоможіть будь ласка 🙏

  • Голенговська said:

   Добрий день, Любов! Я вважаю, що треба бути відвертою з подружкою. Розповісти як є. Все одно, все таємне стає явним. І твоїй подрузі буде, ще неприємніше, коли дізнається, що коїлося за її спиною. Але в мене запитання інше. Той хлопець, в якого ти закохалась, він зараз продовжує зустрічатися з твоєю подругою? Вона йому не подобається, а він продовжує зустрічатися? Це свідчить про те, що він не щирий. Пропонує тобі відносини з брехні. Поміркуй про це, чому він так себе поводить? І чи потрібні тобі такі стосунки?

 21. Анонімно said:

  Привіт. Я зустрічаюсь з хлопцем вже рік, і в мене така ситуація – коли ми разом(поруч) я радісна, спокійна і щаслива, а коли ми знаходимось на відстані один від одного то мені чомусь в більшості випадків хочеться плакати і тоді я сумна. Питання: Як на вашу думку наші відносини нормальні чи “токсичні”?

  • Голенговська said:

   Доброго дня! В чому причина твого суму? Як він пов’язаний зі стосунками? Можливо, в тебе є якісь очікування, і вони не виправдовуються? Можливо, в тебе є причини бути сумною? Що зараз відбувається у твоєму житті? Важливо навчитися розуміти свій стан.
   Пропоную зробити просту й ефективну арт-терапевтичну вправу. Для цього потрібно трохи вільного часу і можливість побути на самоті (попроси близьких не входити в кімнату). Приготуй папір і фарби. Сядь зручніше, розслабся (можна включити музику, яка сприяє релаксації). Спробуй побачити й зобразити те, що тебе турбує.
   Зверни увагу на тіло і запитайте себе: «Що ти відчуваєш, коли тобі сумно? Чи відбивається сум на твоєму самопочутті, де саме: у тілі, в грудях, в голові і т. д.? На що це схоже? Якої форми та кольору? Якого розміру, температури, віку? Яке на дотик (приємне, липке, м’яке)?» )? А тепер намалюй це, бажано у вигляді певного образу, не обмежуючи свою уяву.
   Як тобі те, що вийшло? Спробуй відповісти: «Чому це відчуття з’явилося? Чим допомагає тобі? Яка прихована потреба стоїть за цим відчуттям? Що потрібно домалювати, щоб відчувати себе краще? Що ти можеш зробити, щоб перестати сумувати? Чи можеш ти відпустити це почуття?» Зроби літачок з паперу та відпусти свій сум.
   P.S. Головне правило здорових стосунків можна сформулювати так: «Людина знає, що здатна жити й без цих стосунків, проте хоче перебувати в них і робить вибір на їхню користь».

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Хмаринка позначок

%d блогерам подобається це: