Консультація для батьків

Вітаю Вас,  шановні батьки!

Я – Чешкова Катерина Вікторівна, працюю психологом у Національній бібліотеці України для дітей. Маю вищу психологічну освіту за спеціальністю практична психологія та досвід роботи з дітьми різного віку. 

Шановні батьки, ви можете задавати запитання, що Вас хвилюють, написавши відгук.

Comments on: "Консультація для батьків" (81)

 1. Мой ребенок (2.5 годика) очень подвижная, целый день на ногах, бегает, прыгает, кувыркается к вечеру она не устает и плохо засыпает. Врачи советуют успокоительное. С очки зрения психологии это нормально, если нет что делать?

  • Елена, для ребенка такого возраста свойственна активность. Заходит ли активность за рамки нормы может определить специалист – невропатолог, психолог во время личной консультации. Если врачи советуют, а не выписывают успокоительное и ставят диагноз гиперактивность, зачем вам лишние пилюли.
   Я понимаю, что вам тяжело. Находите новые интересные, подвижные игры для малышки, побольше гуляйте на свежем воздухе.

 2. Дитині 1рік 2 місяці недавно почала бити себе по голові коли хтось їй щось забороняє, або кричить на неї, реагую по різному, деколи не звертаю увагу. деколи жалію пояснюючи що вона гарна і я її люблю, а деколи вдарю по руках і кажу но-но не можна бити Тому. Результатів нема десь місяць і це вже переносится на різних людей,напр. хоче взяти те що їй не належить, або йти куди вона хоче і сама і т.д. Що я роблю не так, і що робити , щобвона це не робила?

  • Доброго дня, Ната. Найперше, що потрібно зробити – ви повинні вибрати одну тактику реагування на якусь дію. Різні Ваші відповіді на одну і туж дію збиває з понтелику дитину, адже вона не розуміє справжнього Вашо ставлення до однієї і тієї ж дії, через те, що вона (Ваша відповідь) постійно змінюється. Друге -якщо щось заборонили, то вже не дозволяйте ні сьогодні, ні завтра. Ваша відповідь не повинна змінюватися, це теж збиває з толку саму дитину. Третє – не звертайтеся до дитини в другій особі ( кажу но-но не можна бити Тому), кажіть “ти(Тома) не бий себе”.
   Вам не подобається, що вона б’є себе – розкажіть ій про це. Без крику, шльопання та сюсюкання – чітко і ясно.
   Дитина такого віку починає прагнути самостійності і рамки ії самостійності ви повинні чітко розмежовувати.

  • Томі 2роки і 1міс а проблеми не змінились, дуже нервова, з малої дрібнички може родути таку проблему, істерика, сльози, падіння, кашель,,,Не знаю вже що зробити:б’ю – потім сама знею плачу, бо не розраховую сили, пояснюю,обнімаю в ті моменти коли вона має зірватися, відволікаю її,але й в самої нервів не хватає і я зриваюсь, як мудро поступати без шкоди собі і дитині?

  • Ната, якщо ви мешканка Киева я вас запрошую на індивідуальну консультацію. Або опишить докладніше вашу проблему на поштову скриньку vaska1981@ukr.net
   Ваша дитина ще зовсім мала і більш за все потребує вашої уваги, любові та мудрості.

 3. Добрий день! моя дитина (взяла собі за привичку ) масажувати собі вушка коли п:є кашу з бутилки,або коли дивиться мультики, в спокійних ситуаціях.Я не можу його зрозуміти,можливо він себе заспокоює так,але ми до нього добре ставимся!

  • Доброго дня, Тама. Який вік Вашої дитини? Можливо, в неї ріжуться зубки, або вушка турбують.
   Нічого поганого чи страшного немає, так дитина себе заспокоює. Можливо дитина потребує більшого тілесного контакту з мамою або просто уваги. Спробуйте дати їй м^яку іграшку або улюблену і відволікати таким чином від вушок.

 4. Добрый день! Мы хотим записаться к Вам на занятия – сказкотерапия. Но у нас нет Киевской прописки и мы не можем зарегистрироваться в библиотеки. Возможно ли регистрация без Киевской прописки или как правильно поступить в данной ситуации.Спасибо за помощь

  • Добрый день, Вита. Возможно записаться без прописки, обратитесь в отдел регистрации в библиотеке.

 5. Светлана said:

  Здравствуйте!!! как провести занятия с воспитателями на тему “как предупредить переутомление у детей? ” где взять материал???

 6. Доброго дня.Моєму сину 3 з половиною роки,другий рік у садочку.періодично в нас виникає проблема з туалетом:тобто дитина з певних причин чомусь не проситься в садочку в туалет.на мої спроби поговорити дитина мовчала, а зараз просто каже що не хоче проситись.в дома таких проблем нема,дитина самостійно ходить як вдень так і вночі.Можливо проблема в тому що ми часто хворієм і дитина буває часто вдома, і йти в садочок просто відмовляється.Може це такий протест проти садочку?порекомендуйте будь-ласка що робити в даній ситуації.ми вже і наказували, і заохочували і всерівно все повторюється.

  • Доброго дня, Ірина. Так, це схоже на протест. В жодному разі не можна карати дитину в таких випадках. Поспілкуйтесь з вихователем, дізнайтесь його думку. Можливо, в садочку є психолог. Дитина ще не досить велика і, напевно, не звикла до садочку. Якщо відвідування стане регулярне, думаю з часом ця проблема зникне. Спробуйте не загострювати увагу на таких випадках, а казати: “Таке буває”.

 7. Дитині два роки, постійно смокче пальці. В тому, що це просто звичка я впевнена на всі 100! Як можна відівчити? чи цей рефлекс гасне сам по собі? Спробували вже все що можна, результату – 0

  • Добрый день, Дара. У вашому віці це не є відхилення від норми.З часом ця звичка зникне. Якщо хочете выдучити, треба запропонувати альтернативу. Пустушка або постійне відволікання від цього процесу різними справами, іграми. Ось цікава та корисна інформація – http://babymama.com.ua/publ/47-1-0-393. Наберіться терпіння, і не сваріть дитину за це в жодному разі.

 8. Анонімний said:

  можна робити тату мамі яка годує дитину грудьми.зара дитині 9 місяців

  • Наскільки татуювання може вплинути на здоровья дитини – це питання до педіатра. А з психологічної точки, зміни емоційного стану матері дуже впливають на стан дитини, як емоційний так і фізичний.

 9. Анонімний said:

  синочку три роки, пішов в садочок.Але під час денного сну може мочитися в ліжко.На днях взагалі сидів на руках і обмочився.Що робити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Скажіть будь ласка як ваша дитина поводилася до відвідування дитячого садку. Чи спостерігали ви це раніше? Якщо ні, скоріше за все хлопчик отримав стрес при відвідуванні закладу. Порекомендую краще ознайомитися з самопочуттям сина у садочку, які емоції він в нього викликає. Якщо це не пов’язано із стресовою ситуацією то варто звернутися до лікаря.

 10. добрий день у мене росте синочок якому буде 9 років і у нього “вспильчьовий” характер коли йому щось не подобається від починає сваритися кричати, а коли я на нього сварюся, то пошебки мене критикує. На зауваження і вимоги за перший раз не відповідає, а коли я повишу на нього голос то тоді сприймає мою команду але із похмурим і недовольним обличчям як мені його хоч трохи змінити

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Спробуйте поговорити, розібратися чому саме він так поводиться. Діти –це дзеркало для батьків. Спробуйте змінити тактику взаємодії з синочком. Можу запропонувати прийти поспілкуватися на консультацію.

 11. дитині 1рік і 8 міс. і досих пір течуть слюні чи нормально це для такого віку і до скількох може він так слинити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня Оля! Для віку рік і вісім місяців це не є зовсім нормою, та одразу непокоїтися не варто. На мою думку, це пов’язано з тим, що артикуляційний апарат не достатньо розвинений. Пораджу проводити малюку артикуляційну гімнастику та масажі, допоможуть у кращому розвитку. Дієвими стануть і вправи на розвиток дрібної моторики та мовлення такі як пальчикові ігри. Для запобігання хвилювання та небажаних наслідків,рекомендую звернутися до лікаря логопеда, який підбере вправи для ефективнішого розвитку.

 12. Дуже дякую Вам!Я завжди думала що це через зубки а тепер думала що через язичок бо в нього та плівочка що під язичком вона аж до зубків так що він невисуне язичок і лікар нам сказав що підріже цю плівочку в 3 рочки от і почала переживати через що він так довго слиниться….

 13. Доброго дня Марина Ігорівна моїй дочці 10 років звати Вікторія,їй трошки тяжко з дітьми моє враженя що їй мало уваги від них ,вона дуже ранима дитина дуже обідчива але вона дуже чуйна.Підкажіть будласка як полехшити стосунки з дівчатами і її подружками!Дякою

  • Майданіч said:

   Доброго дня Іван! Дуже важко щось порекомендувати конкретне, адже опис ситуації доволі неконкретний. В першу чергу, слід визначити чи дійсно дочка відчуває дискомфорт чи це є особливість сформованого характеру, яка може здатися проблемою. Якщо, дійсно, є проблеми у формуванні стосунків з іншими дітками, подружками у класі, я б запропонувала обговорення проблеми. Запитайте, що вона думає з цього приводу, чого в неї не складаються стосунки із друзями. Можливо, ви помічали негативні риси у своєї дочки, які можуть відштовхувати інших дітей, а можливо, не вистачає сміливості і впевненості у собі для входження у компанію. Тут гарним варіантом може стати програвання ситуації з ляльками, або складання казки, яка допоможе самостійно знайти варіанти виходу з цієї ситуації.

 14. Наталія said:

  Наталія
  Підкажіть, будь ласка, що робити батькам, коли в школі виявили, що дочка протягом декількох місяців краде гроші у вчителів та однокласників все більшими сумами. Останній раз це було 100 грн, на яких вона попалась. Сім`я небагата, але користується повагою у селі. Як запобігти подальшим крадіжкам?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я думаю, не слід застосовувати фізичні міри покарання і сильно кричати. В першу чергу, спробуйте поговорити, чому саме вона так вчиняє, навіщо їй грощі. Не кажіть, що вона погана, точніше і правильніше сказати, що поганий вчинок, який вона робить і він вас дуже засмучує. Можливо, слід навчити дитину праці і надати можливість відпрацювати гроші, наприклад допомогою по хазяйству та можливими для неї роботами. Дівчинка провина зрозуміти, що гроші тяжко заробляти і за її вчинки вона має нести покарання.

 15. Добрий день! Моїй донечці 7 років,нещодавно, приблизно 2 тижні тому, вона тісніше почала спілкуватися з своєю однокласницею. А вчора продавець магазину мені сказала що моя дитина з подругою крадуть жувачки з прилавка((( наскільки я взнала це було неодноразово! З вчорашньої “бесіди”(а в мене була істерика, і це був страшний крик) з нею, взнала, що її подруга давно краде гроші у бабці, та у інших магазинах. Як мені цю ситуацію врегулювати, так як не як діти в школі будуть бачитися і повністю їхнє спілкування я відмінити не зможу. І ще одне питання чи потрібно мені повідомити про це батьків тієї дівчинки, але так щоб це не дійшло до класного керівника вв школі. Буду дуже вдячна за відповідь!

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я пораджу, не кричати у кризових випадках на дитину, а почати із спокійної розмови. Це допоможе не створити між вами бар’єр і не призведе до недовірливих стосунків. Спробуйте просто пояснити, що така поведінка вам не подобається, головне не кажіть що погана дочка. Покажіть, що ви її любите і цінуєте якою б вона не була, а от її вчинки вам неприємні. Спробуйте навести приклади, де б дочка відчула себе на місці обкраденої жертви, чи приємно себе такою відчувати? Що вона при цьому відчуває. Поясніть, що коли ваша дитина краде, вона когось ображає, обділяє і засмучує. Можливо, слід повернути продавцю втрачені гроші за рахунок заощаджень вашої дочки. Головне пам’ятайте, вона ще маленька, діти сприймають світ трішки інакше, можливо це була для неї гра. Тому не слід її цим попрікати і потім постійно нагадувати. З приводу подружки, поясніть, що це не добра людина яка краде у власної бабусі. А батькам, думаю все ж сказати слід.

 16. Скажіть, будь ласка,моєму синові 6 років!у нього уже давно виробилася звичка,коли хтось йому щось забороняє бє себе по голові,і сильно!що це таке може бути?у нього сьогодні якись горбик уже появився на голові!до кого мені звертатися?як мені діяти в такій ситуаціі!я ввідчаі якщо чесно…у дитини дуже складний характер!

  • Бондаренко said:

   Оля, доброго дня. Скажіть будь ласка, ви в Києві проживаєте? Варто звернутися до психолога індивідуально. Причин такої поведінки може бути маса, перше що приходить на думку це стратегія, яка виробилась з більш раннього дитинства. Те що спрацювало раз, спрацює і надалі і буде використовуватись. Розкажіть будь ласка більш конкретно коли вона в нього з’явилась? Що тоді сталось? Скільки дитині було років? Син використовує звичку тільки тоді коли не може досягнути бажаного? Також причина може бути глибшою: дітки до семи років свою поведінкою показують те, що відбувається в сім’ї. І тут я вас запитаю про відносини з батьком дитини, про клімат в сім’ї. Є гарний метод роботи в таких випадках — розстановки, він дає можливість побачити те, що відбувається насправді, а також частково скорегувати ситуацію і виявити напрямки подальшої роботи. Отже запрошую вас на консультацію до себе, або до психолога, який знаходиться зоні досяжності.

 17. Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, мені потрібно поговорити з похресником про важливість навчання, про те, що потрібно читати, але незнаю з чого розпочати? Йому 14 років, вік самі розумієте не з легких. Наперед вдячна!!!

  • Наталя said:

   Доброго дня, всім відповіли, а моє запитання залишилось без відповіді.

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Наталя. Вибачте, Але в роботі психолога були зміни, один психолог звільнився, а інший тільки приступив до своїх обов’язків. Тому я попрошу Вас повторити своє запитання, тому що їх назбиралася велика кількість. Дякую!

 18. Доброго дня у мене донька 10 років, перейшла у 5-й клас. Маємо проблему, що з нею ніхно нехоче дружити у класі, приходить із сьозами. У молодших класах мала одну подругу, яка пішла у другу школу. У дворі має багато подруг, також ціле літо ми були у дитячому таборі(я там працювала) мала багато подруг кожної зміни. Чому така проблема у школі я не розумію, порядьте будь ласка?

  • Бондаренко said:

   Доброго дня. Дуже добре, що у неї є позитивний досвід дружби. Чи можете ви розпитати про клас. Можливо причина криється саме в цьому. Запропонуйте наприклад скласти казку про клас, як про королівство, це допоможе зрозуміти ролі та зв’язки між ними. Також можна спитати про те чим дружба в таборі наприклад відрізняється від школи?

 19. Доброго вечора. дитині 3,3 роки, зараз переживаем з ним кризу 3 років, як правильно себе поводити?? карати чи не карати я як можна карати?як правильно пережити цей період??

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Юлія. Криза 3 років, це перше випробування батьків. Дуже добре що ви цікавитесь як її пережити і вже це є першим правильним кроком. дуже багато є літератури. Але кожна сім”я унікальна і можливо краще індивідуально та дитально обговорити всі свої хвилювання з психологом. Приходте на консультацію або пишіть на поштову скриньку vasina81@ukr.net
   Також пропоную статті мого блогу – “Домовитися з малюками завжди простіше, ніж покарати.”, “Робота над помилками.” та ін.

 20. Наталя said:

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, мені потрібно поговорити з похресником про важливість навчання, про те, що потрібно читати, пробувала різні шляхи, але незнаю що робити, як зацікавити? Почав вигадувати причини, щоб не йти в школу, конфліктує з вчителями. Йому 15 років, вік самі розумієте не з легких. Наперед вдячна!!!

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Наталя! Говорити потрібно, але не в форматі диктатури. Найкраще стати другом, якому не байдужі проблеми підлітка. До однодумців завжди більше дослухаються будь-якого віку люди.

 21. Доброго дня!Підкажіть будт ласка порадою.Моїй дитині 5,5місяці.У 5місяців приблизно вона почала ричати,гарчати причому зненацька,по декілька разів на день…розвивається доьре;пробує сидіти,лепече…але її ричання і гарчання збиває мене з пантелику.Що робити?

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Анна. Як припущення, ці звуки в дитини виходять і вона це робить. Всі діти різні, хтось агукає, хтось мичить, хтось гарчить та інше. Розберіться з чим це пов’язано – вона так розмовляє чи привертає до себе увагу або їй подобається цей звук? Чи щось інше?
   Якщо це дуже незвичайне явище на ваш погляд, зверніться до терапевта, невролога, логопеда з цим запитанням.

 22. Доброго дня. У нас в сім’ї така проблема: сину 8 років. Він почав красти вдома гроші. Раніше брав з шкатулки. Після того ми сховали гроші. Тепер він крадькома бере з мого кошелька. Коли ще ходив у садочок, то крав у дітей іграшки. Я ходила до психолога: вона порадила, щоб син при всіх вибачився і повернув. Ця проблема вирішилася. І от тепер нова. Порадьте, будь ласка, як вчинити: чи може настрашити міліцією чи іншими методами діяти. Буду щиро Вам вдячна.

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Катя. Те про що ви розповідаєте – це наслідок внутрішніх проблем дитини (а всі проблеми дітей до 12 років ідуть від батьків). Я вам пораджу прийти на консультацію до психолога.
   Як другий крок – поспілкуватися з дитиною, дізнатися про причини. Запропонувати йому бюджет – скільки йому потрібно на тиждень або на день, щоб задовольнити потреби свої в розумних межах.

 23. Доброго дня! Маю племінника із складним характером. Час від часу у нього виникають спалахи агресії. Йому 5 років, відвідує дитячий садок. Вихователі звертаються до психолога. Причина агресії- проблеми в сім’ї. Пробували говорити з мамою, вона неадикватно реагує на будь-які прохання вихователів. Хлопчик чуйний, розумний, дуже любить увагу. Коли хоче похвалитись мамі досягненнями в садку , вона не звертає уваги, ігнорує, він ображається, це дуже помітно. Вдома особливої уваги так само не отримує. Як це правильно пояснити мамі? Вона свіломо так вчиняє, знає, що хлопчик ображається. Останнім часом він виражає неприязнь до дівчаток в групі. Заняття вихователям іноді просто неможливо проводити, він потребує особливої уваги, а іноді- навпаки стає старанним і стриманим.

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Надія. Звичайно, ніхто крім мами тут не зарадить. Дієвим може бути – змалювати для мами майбутнє її сина, яким він може стати, як буде жити, відноситися до людей. зазвичай – це вражає батьків та змушує замислитися.

 24. Здравствуйте подскажите а с родителями подростков 15 лет Вы работаете? Уж очень трудно стало находить общий язык.

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Елена. Так, працюю з батьками підлітків

 25. Добрий день.У мене хлопчик 2,5 роки дуже капризує бє ногами коли лігає спати.Лігає на підлогу кричить,плаче,бється я не розумію що з ним чи щось болить,чи то капризи підскажіть будьласка.

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Ірина. Це початок кризи трьох років. Скоріше за все – це капризи. Причин може бути дуже багато, тому це потребує більш детальної розмови.

 26. добрий день,мене звати Людмила,моя донька якій майже 12 переписується з хлопцем зі своєї школи і я можливо випадково,прочитала її переписку,там йдеться про признання в кохані,але зі сторони доньки,хлопцеві 14,в цьому діалозі присутні також однокласники та однокласниці з обох сторін,хлопець просто засипає її в діалозі нецензурними словами та образами на кшталт”дура”,”шл…ха”і т.д.,про це що я це читала вона не знає,я розумію що це підло з моєї сторони влізати в її переписку але ж я мама і дуже переживаю та не знаю як повести себе в цій ситуації,благаю допоможіть будьласка доброю порадою.Завчасно вдячна ,Людмила…

  • Лесечко said:

   Доброго дня. Найкраще, поводити так що ви нічого не знаєте. Досвід першого кохання, почуттів – це те що переживає кожна людина. Дайте і своїй дитині пережити це та набути свій досвід.
   Найкраще бути мамою яка любить, уважна та не байдужа. Але звичайно не нав’язлива. Завжди поруч і готова підтримати.

 27. Вікторія said:

  Доброго дня, ми проживаємо з батьками чоловіка. Синові 3 з половиною роки. Нещодавно він почав говорити, що не хоче бачити іншу бабусю, хоча вона для нього робить набагато більше: грається, водить на різноманітні розважальні заходи, гуляє тощо. Він каже, що любить бабусю, але не хоче, щоб вона приходила і не хоче йти ло неї аж до плачу(щей психує).Коли вона приходить, то син ніби ображається, а потім грається з неб і малює… Не знаю, що робити. Дуже незручно перед мамою.

 28. Вікторія said:

  Доброго дня, ми проживаємо з батьками чоловіка. Синові 3 з половиною роки. Раніше він з радістю ходив в гості до моєї мами, а тепер не хоче її бачити. Каже, що любить її, але не хоче, щоб вона приходила і ходити до неї не хоче.Хоча вона проводить з ним набагато цікавіше дозвілля. Не знаю що робити, дуже незручно перед мамою. Хочеться вирішити цю проблему.

  • Лесечко said:

   Доброго дня. Перший крок – це зрозуміти причини. Стреси, зміни в спілкуванні, можливо якась певна подія, яка на перший погляд не пов’язана може бути з вашею проблемою.
   Діти трьох років вже самі досить чітко висловлюють свої почуття. Поспілкуйтесь у не нав’язливій манері відверто.

 29. Вікторія said:

  Дякую.

 30. Добрый день! Моему сыну 3,5 года и он отказывается говорить при чужих людях! Со мной, мамой, говорит, хоть и мало слов. Начал говорить в 3 . Это нормальное поведение и как я должна себя вести ?

  • Доброго дня, Марія. Для такого віку соромитися – це норма. Поводитися – не акцентувати на цьому увагу, показувати на своєму прикладі(більше спілкуватися з оточуючими у присутності дитини).
   Але щоб розібратися краще потрібно обговорити деталі та причини. Якщо у вас є можливість прийдіть на індивідуальну консультацію, або телефонуйте 0976934363.

 31. Тетяна said:

  Добрий день! Моiй доньцi 2,8 р. Пiдкажiть, будь ласка, як вирiшити нашi маленькi проблеми. Не можу привчити дитину спати в своэму лiжковi. Iграшки не допомагають, викидаэ. Спить з нами на краю лiжка, постiйно займаэ пальчиком моi родимки, придавлюэ. Ця звичка доньки, звiсно, заважаэ, не можу вiдпочити. Прохання i вмовляння не дiють.

 32. Доброго дня! Порадьте будь ласка, у нас народилась друга дитина зараз 8м. Старший син уже рік як постійно кривляється і дурачиться…інколи навіть здається що я забула його нормальний голос.. Розумію що уваги йому менше стало, але стараємось кожну хв. приділити. Можна сказати адекватний стан включається лише на пару хв… Стараюсь не кричати, ми його не б’ємо, але уже рік порад типу – ігноруйте кривляння…. Уже здається що час даремно втрачено.

  • Сину зараз 4,5 роки

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Домна.
   Ігнорування – це теж відношення. Що саме поганого він робить? Чи це просто вам не зручно? Чи просто це дратує особисто вас?
   Якщо хочете детальнішої розмови і пошуку виходів. Найкраще прийдіть на індивідуальну консультацію. Або напешить на пошту електронну vasina81@ukr.net.
   Телефон 0976934363 Олена Олександрівна

 33. Анонімний said:

  Дякую за швидку відповідь! Я взагалі завдаюсь питанням чи це нормальна поведінка у 4,8 місяців? Ми не розмовляємо про щось реальне… лише обговорюємо мультики іх героїв,всякі вигадані історії, він не усидчивий, на заняттях у садочку викрикує- за це його сварять…потім каже що не піде в садок бо там сварять(а причину за що сварили ігнорує). Мені і незручно буває! А коли цілими днями вдома —-навіть дуже дратує: бе-бе-бе!! бугіііі і в такому дусі, що кажуть рот не закривається….

  • Лесечко said:

   Доброго дня. Нормальна поведінка 5 річної дитини – бути веселим, жвавим, балакучим, допитливим, любити вигаданних героїв.
   А вам би хотілось щоб він як себе поводив?

 34. людмила said:

  доброго вечора. хлопчику 6 років і він почав домальовувати пісюн .чи потрібно хвилюватися?

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Людмила. Це нормальний розвиток та гендерна ідентифікація.
   Звичайно спостерігайте, але не загострюйте на цьому увагу.

 35. Наталя said:

  Доброго дня, пані Олена! В нас двоє діток старший синочок 3,5роки, і друга дівчинка 11місяців. 24 години тільки я з ними, дуже рідко разом з чоловіком. Буває зриваюся на старшого синочка. Дуже соромно і всередині неможу собі пробачити. Бо він дуже хороший і розумний хлопчик. Багато читаю про виховання дітей, але в більшості в деяких ситуаціях забуваєшься. Розумію, що можна по іншому, але незнаю як, щоб себе врівноважувати. Бо немає прикладу із свого дитинства в голові правельного стилю життя. Хочу попасти до вас на прийом.

 36. Наталя – 16 років, гарно вчиться у школі,проте не має захоплень, повна сфм’я(батьки мють вищу освіту). Часто втікає з дому, причому якщо спочатку на день-два, то далі може вийи за хлібом й прийти через тиждень. Має сумнівні компанії, позичає чужі речі й виносить з дому свої.Після таких мадрівок шкодує про свою поведінку….стає уже ласкавою дівчинкою. Через певний проміжок часу ситуація знову повторюється.
  Що спричинає таку поведінку?яка причина?

  • Лесечко said:

   Доброго дня.
   Причин може бути досить багато, в кожному випадку все по різному.
   Залежить від родини найбільше. І частіше за все така поведінка через брак уваги від батьків. Друга імовірна причина надмірна суворість батьків (хоча зі сторони може здаватися по іншому).
   Такий вік – час протесту проти системи. Бажання довести собі та іншим свою незалежність.
   І це вже питання до батьків, як вони сприймають свою дитину, як розмовляють, наскільки довіряють, як висловлюють любов та інше?

 37. Андрій said:

  привіт скажіть будьласка я познайомився з прекрасною дівчиною але вона від мене старша на 7р.мені 25її32.і я в неї дуже закоханий а вона мені проце нічого не говорить чи любить чи подобаюсь хотя по очах видно що її добре зімною, Скажіть що робити в такій ситуаціїї?, дякую.

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Андрій. Цей сервіс для підлітків та батьків. Можете написати мені свої питання на пошту vasina81@ukr.net або вайбер Лесечко Олена 0976934363

 38. Добрий вечір. Моїй доньці 11 років. Протягом останніх декількох років здригується(нібито мурашки) пару раз по тілу протягом дня. Інформації не можу віднайти в Інтернеті. Чи це є проблема психології? Дуде емоційна, кругом активна…
  Меншій донечці 9 і як робить якусь творчість то завжди каже -в мене не виходить , навіть не стараючись кидає роботу. Ніби бачить результат не перед.

  • Лесечко said:

   Добрий день! У вашої старшої дочки, почався перехідний вік. Це період бурхливого і нерівномірного фізичного розвитку. Перехід від дитинства до дорослості, від незрілості до зрілості.
   Підвищена збудливість, є особливістю цього віку. Що, стосується здригування і «мурашок», то потрібно звернутися до невропатолога, причини можуть бути різні від нестачі вітамінів і т.п.
   Що, стосується молодшої дочки, проблема насправді досить поширена. Звичайно не лаяти і не карати! Відкласти почате, а через деякий час відновити, не з тим, щоб суворо виправити зроблене дитиною, а з тим, щоб показати, як красиво і правильно виконати той чи інший елемент. Або запропонуйте інший вид творчості.

 39. Віка В said:

  Доброго дня нам 1,7 місяців перехворіли вірусом зразу почали лізти останні зубки дитина стала не виносна плаче хоче весь час на руки б’є себе по голові при звуках тертя і без причини також незнаю що робити

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Віка.
   Дитина переживає біль – це провокує стрес. Вона намагається справлятися тими способами, які підказує природа. Будь те уважними до неї, відповідайте увагою на її хвилювання.
   Тягнеться до вас дитина та хоче обіймів – це їй потрібно, кожного разу обіймайте, цілуйте, кажіть що любите. Мамині та татові обіймі та любов лікують всі рани.
   Зверніться до невролога та психолога за місцем проживання. Якщо ви у Києві можете по телефону записатися на консультацію. 0976934363.

 40. Сніжана said:

  Добрий вечір,моєму синочку1.2,і я починаю ловити себе на думці,що не так щось роблю,це пізня дитина і бажана.Він не керований,не реагує ні на підвищений тон,ні на спокійну бесіду,не звертає увагу коли кличуть по імені,дуже активний,не сидить ні хвилинки, розуміє наприклад щодо газової плити,що не можна,видає певні звуки але всерівно лізе,і тд. Я злюсь з тим і починаю кричати на нього. Він тільки починає розмовляти,але мама не говорить.Можливо є якісь дії,щоб він мене почув Дякую.

  • Голенговська said:

   Добрий день, Сніжана! Зараз у вашій дитині триває криза одного року. Дитина все активніше пізнає світ. Раніше вона не вміла ходити, її пересування було обмежене. З того часу, коли малюк навчився ходити, його світ розширився і наповнився безліччю речей, які “вимагають” уваги до себе. Дитина подорожує по квартирі та вивчає, як влаштована плита на кухні, що заховано в шафі для взуття тощо.
   Але раптом з боку батьків лунає “Не можна”. Він зовсім не розуміє причин цього. Тому повторює спробу і плаче, коли заборона звучить ще раз. Дитина намагається усіма доступними їй способами донести свої бажання. Малюк ще не вміє говорити, щоб висловити своє незадоволення. А нові спроби пізнання світу викликають нові заборони.
   Що робити?
   По — перше, запасіться терпінням! Криза розвитку — це природний процес. Не нервуйте, не кричіть на дитину і не кажіть йому грубі слова. По — друге, дайте дитині більший простір для ігор. Гострі та дорогі предмети приберіть, іншими предметами, цілком може грати. По — трете, вже можна приступати до занять (пальчикові фарби, дитячі музичні інструменти, кінетичний пісок)
   А, найголовніше для маленької дитини — це любов близьких, і в першу чергу, мами. Як би не вередував малюк, пояснюйте йому: вам не подобається не він сам, а його поведінка в цей момент. І тоді ви з подивом виявите, що криза одного року вас щасливо минула.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Хмаринка позначок

%d блогерам подобається це: