Консультація для підлітків

Привіт!

Я – Катерина, психолог. В цьому розділі  відповім на будь яке твоє запитання. Не соромся своїх думок, почуттів і хвилювань. Тим паче, що все анонімно. Я, в свою чергу, намагатимусь  якнайшвидше відповісти на твоє запитання.

Озвучити своє запитання та отримати відповідь на нього ти зможеш у “коментарі”.

 

Comments on: "Консультація для підлітків" (2,719)

 1. Елена Александровна, но ведь мой вопрос, и мою проблему будут видеть другие. К Вам на прием я не могу прийти, как быть в этой ситуации???

  • Ангел, так ваше запитання будуть бачити інші люди, так як і мою відповідь. Ви підписуєтися псевдонімом ніхто не може вас впізнати. Можете написати на адресу моєї електронної пошти – vasina81@ukr.net

  • Здравствуйте! у меня такая проблема.. вообщем я я влюблена в свою учительницу, но я уже запуталась во всём. Она мне нравится как человек, как учитель, ну и внешностью тоже. Мне конечно нравятся мальчика но вот к ней вообще другое чувство. Вот хочу начать встречаться с кем-то но не могу, потому что такое чувство что я изменяю. Для меня у неё нет недостатков. Я думаю вот даже если бы у нас с ней что-то вышло, я бы ей наверное испортила бы жизнь, потому что она сейчас не жената и ей нужно сейчас искать хорошего мужа, а я ей просто буду мешать, а потом как я выросту буду уже за парнями наверное начинать бегать, а ее брошу.
   Мы с подругой к ней один раз ходили на перерыве к ней и разговаривали, мне было так приятно с ней разговаривать но когда я ей что-то говорила я начинала вся трястись и прятала руки чтобы она их не видела. Я бы очень хотела с ней стать хотя бы обычными хорошими подругами , и ходить к ней самой на перерыве и разговаривать, но сама я очень сильно боюсь, так как моя подруга помогала поддерживать разговор а сама я его дополняла. У меня было подобное чувство когда я любила эту учительницу и другую но потом я перестала любить её и перешла на эту. Помогите пожалуйста хотя бы подружится с ней, не хочу оставлять плохое мнение о себе.

  • Майданіч said:

   Привіт! Я думаю твоя вчителька до тебе добре ставиться навіть після того коли ти не була активним співрозмовником. Ми часто захоплюємося людьми, які нам подобаються, з кого хочеться брати приклад. Твоя вчителька гарно виглядає, розумна і мабуть цікава. Можливо таке, що в майбутньому ти бажаєш бути такою? Думаю як вчитель вона тобі подобається бо вміє зацікавити та пропонує нову інформацію. Вчителі зазвичай добре ставляться до учнів яким подобається їх предмет і які його з радістю вивчають.

  • Привет Елена, помогите пожалуйста. Мне нравится одна девушка в моей школе
   я заметил что она тоже ко мне неравнодушна. Но только я пытаюсь с ней заговорить, (Стараюсь так обратить на себя внимание) она сразу стесняется и избегает разговора. Помогите пожалуйста ведь я знаю что она тоже хочет со мной быть!)

  • Майданіч said:

   Доброго вечора) Одразу хочу сказати, що ти молодець! Ти не нервуєш і робиш спроби, а це набагато краще ніж просто стояти в стороні і спостерігати. Можливо слід спробувати альтернативне спілкування, наприклад, написати в Контакт чи скап. Можливо так, що її невпевненість викликана тим, що навело друзі однокласники. Можливо, інтернет спілкування дасть можливість їй бути менш сором’язливою. Та ще, головне не сильно нав’язуватися і поважати себе. Я б все ж порадила краще поспілкуватися.

  • Анонімний said:

   як признатись однокласнику що я його люблю??

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Ну зізнаватися по справжньому у коханні – річ складна! Пораджу, прислухатися до себе, навіщо тобі такий вчинок і які можливі наслідки. Можливо, краще обрати слово «подобаєшся», якщо в вас немає стосунків. Ти можеш це зробити вербально, сказавши про це, а можеш написати записку чи щось таке. Скоро літо, пора коли можна бути рішучішою, адже в осені симпатія може змінитися.

  • привіт. мені 15 років, а це дуже важкий вік. я в сім*ї одна, тому мені дуже сильно потрібна підтримка( ви можете сказати, що батьки-це моя підтримка, тому що я сама, але повірте це не так. батьки протягом моїх 15 років завжди вчили мене досягати успіху, але коли менні не вдавалося, то вони мене принижували.. на даний час в мене дуже сильно занижена самооцінка( я недооцінюю себе.. в мене є подруга, вона набагато краща за мене і я їй заздрю..вона така красуня, а я… всі кажуть, що я себе недооцінюю. але я не знаю, що мені робити.. цього року я збираюся поступати в коледж, але це не та професія яку я хотіла, це та професія, яку обрали мені батьки..я знаю вони хочуть для мене найкраще, але…інколи я їх не розумію. вони нікуди мене не пускають, просто тримають в 4 стінах. я знаю. що вони хочуть мене вберегти від жорстокого світу. але коли я піду вчитися, то мене ніхто берегти не буде і цими своїми діями, вони роблять тільки гірше..вони виховували мене, як улюбленицю, але водночас я у собі виховувала рису доброти.. ця риса інколи мені допомагає, а інколи тільки шкодить…порадьте будь-ласка, що мені робити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я не можу тобі радити, що робити , адже ти сама маєш вирішувати як тобі буде комфортніше. Порадити відстоювати свою позицію, а чи ти потім не скажеш, от нащо я послухалася поради. Пораджу послухатися батьків, ти скаже, от все не так. В першу чергу, слід підняти свою самооцінку, поговори з батьками і скажи, що тобі не подобається у їх ставлені до тебе. По друге, зроби список, що тобі в собі подобається, а що ні. Обєктивно його оціни і виріши , що ти можеш зробити щоб негативні риси стали позитивними. І більше довіряй собі!

  • Майданіч said:

   Повторіть)

  • у мене була подруга 1 краща .но ми знею посорилися бо вона зловила мене раз на тому що я говорила про неї . а тепер вона думать ош я говорю за неї за спиною .вона нехоче бачити мене .я просила пробачення писала вірші робила бряслєти а вона казала що із неї досить тепер вона дружить із мойою знакомою і вон мене як подружку ревнувала до моїх сокласниць

  • Майданіч said:

   Можливо ти зробила дійсно не хороший вчинок і сама розумієш, що тепер ніякі браслети та вірші не можуть владнати конфлікт, адже вона тобі довіряла, а ти зробила не по дружньому. Ти вибачилася, вона не хоче з тобою дружити, дай їй час, покажи що ти не така пліткарка, можливо їй знадобиться твоя поміч. А на майбутнє аєш урок, не пліткуй про своїх справжніх друзів інакше це вже не дружба!

  • Доброго дня!
   Мені 14 років, і недавно в нашу школу прийшов хлопчик, спочатку він мене бісив, але потім задружив зі мною, при зустрічі посміхався, підморгував, приходив до класу кожного дня, говорив…. Потім я зрозуміла, що він мені подобається, але він на два роки старше і перейшов в іншу школу і я не знаю, що мені робити… Можливо він мені не подобається, але ….

  • Доброго дня мене звати Галина мені 12……в мене є подруга вона дуже гарна, а я …….
   Вона каже що я теж гарна але мені так не здається….Вона трошки груба,висока,красива,гарно ходить вбрана..до неї чіпаються хлопці….а я не така)))порадьте будь ласка що зробити щоб я була краща за неї будь ласка)) я знаю що ви допоможите))))

  • Майданіч said:

   Доброго дня, Галина. У кожній людині є гарні риси зовнішні та внутрішні, тільки їх треба знайти та підкреслити. На сам перед самій в собі побачити красу. Що в тобі особливе? Що подобаеться тобі?

  • Доброго дня!
   Мені подобається один хлопець і я йому здається теж, але зараз ми не бачимось, я навіть не знаю як пояснити… раніше я й не думала про хлопців, так як на першому місті завжди навчання, але з приходом його у коло мого спікування все дужееее змінилось, але мені здається, що нічого не вийди, закінчена песимістка..(

  • Мені дуже сильно подобається хлопчик,в мене навіть відчуття ,що я закохана в нього,він сказав ,що я йому теж подобаюся,але зараз він ні з ким зустрічатися не хочче. Я сказала то можливо нам краще взагалі не спілкуватися,а він сказав ,що хоче спілкуватися. Що мені робити в цій ситуації?

  • Бондаренко said:

   Ілона, привіт. Дякую тобі за запитання. Цікава ситуація. А ти в нього питала, чому він не хоче ні з ким зустрічатися зараз? Що в нього сталося? Що робити далі залежить від того на що ти готова заради цих відносин. Чи готова ти його почекати? І тут дуже важливо спитати його, як він це все бачить у перспективі. І як ти бачиш ваші відносини? Шляхи в принципі два: зрозуміти і почекати або рухатись далі. Прислухайся до себе, що тобі ближче?

  • Анонімщик said:

   привет ) мені нравится один мальчик і он говорит что он меня любит , но он заигрує із другими девочками і так целуєтся а потом приходит опять ко мне что делять , он не раз уже говорил что любит меня но….

  • Бондаренко said:

   Привіт. Поважати себе! Для мене це звучить про з одного боку наче свободу, а з іншого про вседозволеність. І це призводить до певних наслідків. Якщо свобода дає можливість творити, створювати, проявлятися в світі і дуже добре коли вона є в парі, то вседозволеність викликає ще й безвідповідальність і ні до чого хорошого не приводить. На превеликий жаль у вашій ситуації його дії і поведінка розходяться. Він каже тобі те, що ти хочеш почути і при цьому зневажає поведінкою. Варіанти, як з цього вибиратися є три. Перший просто продовжувати все як є, але так нічого не зміниться. Другий варіант поговорити з ним чесно і відкрито про те, що відбувається насправді і відстояти свою думку, зробити висновки. Тут ще треба буде попрацювати з тим, чому ти допустила таку ситуацію в своє життя і над самооцінкою, над тим, що ти любиш себе, впевнена в собі і варта любові. І третій варіант: тікати, він може виглядати, як легший, та питання в тому, що поки ми не прибираємо причину, наслідки повторюються.

  • Анонімний said:

   мені 18 йому 36 він мені подобається,але я не знаю як я маю поводитись з ним?

  • Бондаренко said:

   Привіт. Як ти розумієш дане запитання викликає дуже багато роздумів і емоцій що до морального його аспекту. З іншого боку здогадуюсь, що для тебе було не простим рішення написати про це і я підтримую твою сміливість. У мене буде прохання обдумати все ще раз з особливою прискіпливістю. Я готова попрацювати на цю тему і для того, щоб зрозуміти краще ситуацію, здам декілька запитань. Він знає про твою симпатію? Скільки часу вона триває? Розкажи будь ласка більше про ці відносини? Які в тебе стосунки з батьками?

  • я влюблена в мальчика но ему сказать етого не могу потомущто в класе все будут смеятса и он меня любит но тоже сказать не может а я ето знаю и он с меня ржот просто так

  • Бондаренко said:

   Привіт. Чи є в тебе можливість поспілкуватись з ним тет-а-тет, коли би вам ніхто не заважав? Якщо ти впевнена, що кохання взаємне, можливо варто все ж поговорити про це, але на одинці? Як би ти хотіла, щоб ці відносини розвивались?

  • Мальва said:

   Добрий день у мене є проблема у мене помер дядько і тепер я весь час думаю про смерть близьких що мені робити адже всі здорові а мені страшно

  • Бондаренко said:

   Привіт. Співчуваю. Скажи будь ласка, скільки часу пройшло від смерті дядька? На скільки близько ви спілкувались з дядьком? До року часу це період гострого переживання горя, потім стане легше. Що тебе зараз тебе підтримати, чи хто тебе зараз може підтримати? Що може допомогти? Від чого саме тобі страшно?

  • Анонімний said:

   Добрий день! як стати впевненою в собі?
   У мене немає своєї думки, що робити?
   як не боятися спілкуватися з людьми?(((((
   Батьки мене виховували так що я з кожним роком втрачаю себе, мама завжди вирішу є за мене не питається що я думаю, таке відчуття що я і ніколи не мала свого слова мама мене не розвивала і тому мені зарас важко розвинутись самій.
   Допоможіть мені будь-ласка, мені 17 років і цього року я закінчую школу і буду поступати і мені здається шо я буду боятися кожного кроку біля незнайомих людей і повністю все незнайоме, я задумуюсь завжди “як я буду жити далі?”

  • Бондаренко said:

   Привіт. Впевненість в таких випадках напрацьовується поступово, але це точно можливо. Для початку розкажи мені будь ласка, що для тебе впевненість в собі? З чого вона складається. Що до виховання батьків, глибока тема, з якою теж можна працювати. Єдине про що точно хочеться сказати зараз: батьки завжди хочуть як краще і виховують як вміють. Вони просто не можуть по іншому, не знають як. Якщо говорити більш глибоко: вони реалізують ту єдину сімейну стратегію, яка передається від покоління до покоління частіше за все підсвідомо, навіть якщо свідомо вона їм не подобається. І ще маленька вправа: питай себе сама про те, чого тобі хочеться наприклад саме зараз і чого хочеться насправді і старайся прислухатись до себе. Частіше роби те, що приємно саме для тебе. Почнемо з цього.

  • привіт)))в мене дуже дивна історія підкажіть що робити як мені вчинити )))я зустрічаюсь із хлопцем 3 роки здається що я його люблю коли ми сваримось я почуваюсь жахливо а коли все добре я шукаю причини лиш щоб посваритись)))я ревную його до кожної навіть до друзів))) а тут ще не давно він сказав мені що йде на новий рік з друзями десь у гори короче мені фігово як зробити так щоб бути в нього на першому місці перед його друзями)))але є ще одне я коли з ним він зовсім інший як у компанії і мені біля ньго добре))))та нещодавно в мене зявилось дивне відчуття до одного хлопця він менший за мене на 3 роки)))я вже не розумію що зі мною коється мені погано я хочу бути і з тим і з тим що робити????????

  • Бондаренко said:

   Привіт. Прочитавши історію у мене з’явилось багато запитань і одне з них я задам прямо зараз: чого тобі хочеться на справді, саме тобі? Розкажи будь ласка, що саме ти відчуваєш до другого хлопця? Це саме та ситуація коли порад можна дати дуже багато і самих різних, але що справді важливо: що відчуваєш ти? До кого тягнеться душа? З якого почуття ти залишаєшся зв свої хопцем? Комфорту чи кохання?

  • доброго дня,підкажіть як буди в цій ситуації:
   мені подобається один хлопець,я учусь з ним в музичні й школі.він нещодавно почав зустрічатися з однією дівчиною,також з мого музичного класу,усі вважають неї недостойної його.я хочу щоб я йому сподобалась і він почав зі мною зустрічатись..що потрібно робити?

  • Бондаренко said:

   Привіт. Особливість цієї ситуації в тому, що не варто спиратись на думку оточуючих про відносини які склались у тій парі. Це точно не допоможе, а от ілюзій додати точно може. Хлопцям завжди подобаються цікаві, радісні, щасливі дівчата біля яких добре, тому я пропоную тобі розвиватись саме в цьому напрямку. І тому перше питання буде про те що ти можеш зробити для себе, щоб це принесло тобі радість?

  • Анонімний said:

   Доброго дня у мене важка проблема я люблю одну дівчину вже 4 роки вона мене видалила з друзів в вк але всеодно дивиться на мене з усмішкою я незнаю як їй сподобатися і що це означає

  • Бондаренко said:

   Привіт. Ого! 4 роки це і справді довго. На що ти готовий заради цих відносин? Що б ти хотів? На мою думку, перевіряй на скільки воно тобі підходить, варто поговорити з нею відверто. В будь якому разі є два варіанти розвитку подій: у вас може бути все добре, або ти будеш точно знати відповідь і будеш точно вільний для нового кохання. Це дуже схоже на віртуальні відносини і небезпечно там залишатися дуже довго, тому що потім починає виникати страх перед реальними.

  • В мене така проблема що мені всього 13, а я пережила стільки всього. Я розвинута душевного більше, чим свої підлітки. Я хочу особисте життя, я хочу собі хлопця. Але, я хочу серйозних стосунків. Щоб весь вільний час ми проводили разом. Я навіть хочу щоб наші батьки були друзями. Але такого хлопця в свої 13 я не знайду. Що ж мені робити?

  • Бондаренко said:

   Привіт. На мою думку головне насолоджуватись життям, не поспішаючи, особливо якщо вже багато пережито в цьому житті. Ти зараз можеш робити приємні для себе речі, мріяти і розвиватися. Зараз як раз той самий час коли ти можеш перепочити і розкрити свою жіночність. Не варто зациклюватись на віці і на відносинах, можливо розвиватися в приємному для тебе темпі, насолоджуватись тим, що ти дівчина, насолоджуватися тим, що відбувається навколо тебе і це самий вірний спосіб зустріти саме такого хлопця.

  • Привіт,що робити коли мама проти мого хлопця.Говорить що він буде таким як його батько! Але я бачу що він зовсім інший!!

  • Бондаренко said:

   Оля, привіт. Чи правильно я зрозуміла, що твоя мама гарно знає його батька? Уяви собі ситуацію, коли ви спокійно говорите на цю тему? Що тоді міняється? Справа в тому, що правда є з обох сторін. З одного боку він справді син свого батька і вони точно схожі в чомусь. З іншого, всі ми різні і від хлопця залежить той шлях, по якому він піде. Слухаючи, що каже мама, не вступаючи у конфлікт, у тебе є можливість краще його взнати і знову ж таки головне спокійно аргументувати свою точку зору. Зараз у вас є 2 протилежні думки, які зіштовхуючись викликають проблему, та вислухавши одна одну можливо створити щось третє, де буде точно комфортно і цікаво обом.

  • Дбрий день.Допоможіть люблю одну дівчину.Один раз признався її що люблю в соціальній мережі вк вона написала що в неї начий смак.Як завоювати її сердце!

  • Бондаренко said:

   Привіт. На мою думку все залежить від того, на що ти готовий заради цих відносин. В тебе є вибір або боротися за них, або зустріти ту дівчину з якою смаки у вас точно співпадатимуть. І один і інший варіанти мають право на життя. Якщо ж все таки ти хочеш боротися, робити це треба дуже обережно. Важливо проявляти увагу, турботу, давати допомогу, підтримку, проявляти галантність, але по трошки, точно не варто поспішати. І тут головне отримувати від того задоволення, не робити то заради неї, а для себе. І тоді вона біля тебе почуватиме себе геть по іншому, що може змінити її переконання про смаки.

  • Анонімний said:

   Добрий день

  • Бондаренко said:

   Добрий день.:)

  • Богдана said:

   Мені подобається хлопець з мого класа..Він зі мною говорить але не так як має бути..Я намагаюсь привернути його увагу ..

  • Бондаренко said:

   Привіт, Богдана. А як він має з тобою говорити? Як ти привертаєш його увагу і як він на то реагує?

  • Вікторія said:

   Привіт,я не знаю що мені робити:мені подобається один хлопець але він кохає іншу
   Я не знаю чи варто добиватися його,чи перестати кохати(хоча це майже неможливо(((())))????

  • Бондаренко said:

   Привіт. Одне можу сказати напевно: в справах любовних точно не слід поспішати, особливо, коли щось здається не можливим. Поспостерігай за собою, що ти переживаєш? Поспостерігай за ним, чи справді це той самий? Поспостерігай за тим, як розвивається творчість і як міняєшся ти. Через деякий час відповідь сама до тебе прийде, а поки кохай і твори, не закривайся. Можливо саме через такий стан в твоєму житті з’явиться хтось ще кращий, саме для тебе.

  • Анонімний said:

   привіт) хочу щоб хтось вислухав і дав слушної поради…мені скоро 16, зустрічаюсь з хлопцем старше на 2 роки,зустрічаємось вже 9 місяць, я навіть здається покохала його по-справжньому, але зараз він відлучається від мене. Ми багато говорили на цю тему але він твердить що кохає мене і не хоче розлучатись але я не впевнена, ну звичайно в мене дуже тяжкий характер, я як всі підлітки пробувала вживати спиртне та тютюн а йому це не сподобалось і це одна проблема про яку він говорить що вона мішає нашим стосункам) Я звісно перечу цьому, намагаюсь налагодити стосунки між нами але він все одно не розуміє та й не робить кроків на зустріч, я дуже його люблю і здається що не зможу без нього, це так тяжко….Думаю розстанемся забуду і так далі але ні, були спроби розставання, провокувала я, але й знову сама дзвонила і казала що хочу повернути,..Він віддаляється а я не знаю що зробити, і як цьому зарадити)) Допоможіть будь ласка))

  • Бондаренко said:

   Привіт. Таке важення, що багато у вас чого накопичилось за 9 місяців. Тут є багато причин, чому відбувається віддалення. По-перше, саме зараз ви переживаєте першу велику кризу у відносинах, вона якраз приходиться на 9 місяців. В цей період, навіть якщо до того було все дуже добре, починаються деякі непорозуміння. Якщо були певні конфлікти, часто вони повертаються і загострюються в рази. Також підвищується чутливість обох партнерів в парі, тому на це треба зважати, проявляти більше любові, ніжності, турботи. Крім цього для кожного чоловіка дуже важливий його приватний простір, куди він час від часу віддаляється і це, до речі, добре. В стосунках все може бути і справді чудово, але хлопцям дуже важливо відчувати свободу, тому тут добре було б проявити більше розуміння. Про характер, у всіх він різний і не має поганого чи хорошого, є унікальний і не повторний, як твій, так і його. А тепер поговоримо про звички, для мене то звучить про цінності. Цінності—те найважливіше заради чого ми живемо. Наприклад: сім’я, свобода, робота… вони можуть бути дуже різними і важливо поговорити, попитати і дізнатися чи вони співпадають. Наприклад якщо у хлопця цінність сім’я, то для нього дуже важливе здоров’я його обраниці і йому буде занадто важко зрозуміти її бажання спробувати щось таке, що може нашкодити здоров’ю. Отже важливо як саме ви пройдете кризу 9 місяців, в цьому процесі важливо не забувати що вам обом не просто, проявляти більше любові, терпимості та турботи( і при цьому ні в якому разі не забувати про себе). Також давати свободу, тобто можливість віддалятися на деякий час, а потім повертатися (саме в такі моменти можна приділяти більше часу собі, тоді ваші відносини з кожним разом будуть покращуватись). І поговоріть про те, що для вас цінно і що важливо.

  • Анонімний said:

   Я спілкуюсь з хлопцем, добре спілкуємось. Я не розумію чому він зі мною спілкується, але він каже, що йому зі мною цікаво і добре. Але коли я запитала чи дружить він зі мною він написав:”в контексті наших відносин роглаядати тебе в якості друга мені не хочеться”. Що це означає?

  • Бондаренко said:

   Привіт. Чи ти віриш йому коли він каже, що йому цікаво і добре з тобою? І чи ти віриш в те, що це справді достатня причина для вашого спілкування. Відповідь на питання, яке ти задаєш найкраще знає тільки одна людина і це твій знайомий…друг. До речі, як би ти його назвала? Тож є зміст спитати його.

  • Анонімний said:

   добрий день мені подобається хлопець і він має дівчину що мені робити

  • Бондаренко said:

   Привіт. Поспостерігати за тим, що саме в ньому тобі так подобається? Виражай свої почуття в творчості, не закриваючись від них. Якщо є можливість, можна підтримувати теплі, дружні відносини і головне знати і вірити в те, що скоро зустрінеш того хлопця, який буде підходити тобі ще більше і з яким ти зможеш створити прекрасні відносини.

  • Доброго дня у мене є проблема :я боюсь іти до школи .Чому ензнаю,адже вчителі у нас не дуже погані .деякі уроки не зробила тому, що не знаю і вже боюсь.
   Допоможіть будь ласка

  • Бондаренко said:

   Яна, привіт. Скажи будь ласка, чи завжди ти боялась йти до школи? Чи був момент коли це почалося? Коли ти робиш всі уроки страх зникає? Розкажи мені будь ласка, а що самого страшного може статися в школі? Поспостерігай будь ласка за страхом, з чим він найбільше пов’язаний?

  • Доброго дня, що робити, коли ти втратив сенс життя,коли нычого не получаэться ы нычого не вмыэш робити похоже на депресію.Мені скоро потрібно поступати,а я незнаю що я хочу,на кого хочу піти вчитись.Навіть нічого не вмію.ЩО робити?

  • Бондаренко said:

   Привіт. Скажи будь ласка, скільки ти знаходишся в такому стані? З чого і коли це все почалося? Скажи, будь ласка, на що зараз схожий твій стан? Він все таки ближче до апатії чи до агресії? Чи є люди поруч, які тебе підтримують ?

  • Я люблю хлопця але він любе іншу що робити?

  • Бондаренко said:

   Аня, привіт. А що б ти хотіла? Питаю, адже варіантів може бути декілька. Наприклад:
   1. Нічого не робити, спостерігати за ситуацією, за тим, що саме тобі в ньому подобається щоб потім визначити те, який саме хлопець тобі потрібний і зустріти свого особливого.
   2. Дружити не наполягаючи на чомусь більшому і знову ж таки спостерігати, придивлятися, визначати.
   3. Робити певні рухи у напрямку ламання їх відносин і будування твоїх з ним.
   Який варіант підходить тобі?

  • Анонімний said:

   хлопиць питає чи він мені потрібин а я незнаю шо відповісти*

  • Бондаренко said:

   Привіт. Тааак… А що ти до нього відчуваєш? В яких ви стосунках? Що буде якщо ти скажеш ні?

  • мій хлопиць живе в селі чи не може він мені ізміняти

  • Бондаренко said:

   Анастасія, привіт. Можливість зради не залежить від того де географічно знаходиться людина. Тут питання в довірі до людині. І в твоїй самооцінці і самоцінності. Чим вони вищі,тим нижча можливість зради. Чому ти думаєш, що твій хлопець буде зраджувати?

  • Олександр said:

   Доброго дня, є одна дуже близька людина-дівчина, вона часто відмовляється гулять, коли я пропоную, що може бути причиною?

  • Бондаренко said:

   Олександр, доброго дня. Важко сказати, адже всі и різні, проте деякі думки приходять. Це може бути флірт — хочу щоб ти мене зловив і завоював, або не можливість відмовити. Як розпізнати? Поспостерігати за такими моментами: чи дає вона згоду хоч інколи? Як вона себе поводить, коли ви гуляєте? Як реагує на турботу з твоєї сторони?

  • Моя подружка мені заявила шо я її оббрихала але я цього не робила і я не хочу втрачати з нею дркжби поможіть будь ласка))

  • Бондаренко said:

   Аліна, привіт. Скажи будь ласка, чи налаштована вона на розмову? Інколи буває таке, що людина перебуває у досить важкому емоційному стані через ті чи інші причини і в такому разі дуже можливо, що ти потрапила під гарячу руку, як то кажуть. Важливо поговорити і ще важливіше вислухати подругу. Але тут є певні правила: не критикувати, не давати порад, задавати питання, які цікавлять, дати можливість виговоритись і не звинувачувати. Можливо виявиться, що справа взагалі не в тобі. Або якщо навіть щось на її думку такого і сталося, з’явиться можливість про то поговорити в вирішити питання.

  • в мене таке діло, ми з одною дівчиною зустрічались і рік тому назад порвали стосунки, для мене розлука була тяжкою але потім подумав “бог з тобою” і порвав всі мости з нею бо думав що я так переживу нашу розлуку лекше,
   цілий рік я вже мучусь, я і пробував будувати стосунки з іншими і пробував забути її і мені це було майже вдалось, але потім вона почала мені снитись і в цих снах ми завжди дуже добре проводимо час, я просинаюся/просинався завжди з усмішкою на лиці 🙂
   живу я трохи далечнько від неї, але мені не дає покою ідея що наші стосунки ще можна відновити
   і тому я тут, спитатися у вас поради, чи варто це робити

  • Бондаренко said:

   Привіт. У відновленні відносин є два моменти на які точно варто звернути увагу. Перша: згадай чому ви розійшлись? Яка там була для тебе вагома причина, щоб це зробити? Часто буває так, що коли довго не бачимо людину, не спілкуємося, ми починаємо створювати образ, а потім ще й домальовувати його і звісно, якщо хочеться повернутися то на носі з’являються рожеві окуляри і стає все краще і краще. Образи мають тенденцію досить далеко відриватися від реальності. Згадай про те, що там відбувалося насправді. Уяви, вона зовсім не змінилась, ні на краплю. Чи готовий ти в такому разі продовжувати відносини? Друга: подумай, відчуй, а що саме є в цій дівчині, що тобі з нею так хочеться бути разом. Чим вона для тебе особлива? Що вона тобі дає такого цінного? І ще питання для роздумів: чи такі якості можуть бути тільки в цієї дівчини, чи в інших також? Якщо відповівши на ці всі питання ти вирішиш повернути відносини, для початку ватро написати щось, нейтральне з питанням вкінці і подивитись на реакцію. Якщо вона буде –шанс є. В інакшому випадку дай собі ще трохи часу, пропиши те, що тобі важливо у відносинах і та якості, які ти хочеш бачити в майбутній дівчині і потім вона з’явиться в твоєму житті.

  • масітка said:

   кохаю хлопця зустрічаюся три місяці жити неможу без нього він теж мене кохає хоче бути зімною але моя проти нехоче мене нікуди пускати з ним проти того щоб ми були разом шо робити

  • Бондаренко said:

   Привіт. Я так розумію, що проти мама? А які вона приводить аргументи? Чому вона проти і чи тільки він їй не подобається? Чи вона взагалі проти щоб ти з кимось зараз зустрічалась?

  • Олександр said:

   Допоможіть будь ласка!!! У мене проблеми з дівчиною!!! Я пішов з нею на перше побачення після нього вона пише мені, що ми залишаємося друзями!!!! Що робити???????

  • Бондаренко said:

   Привіт. Розкажи будь ласка, а як пройшло побачення? Коли дівчині в голову лізуть такі думки важливо на неї не тиснути і можливо збільшити дистанцію у відносинах, хоча, якщо спілкування є, можна залишити його на мінімальному рівні, головне легким, на деякий час. А там спостерігати, як буде розвиватися ситуація.

  • Анонімний said:

   дурак

  • Бондаренко said:

   Привіт. Ми говоримо про ті емоції,які переживаємо, думки, висновки. Та ми точно не обзиваємо учасників блогу. Дякую за розуміння.

  • Привіт) Мені 14 років ( майже 15) і я не люблю себе) Мені якось ніяково…
   Я дуже лінива , мені лінь зробити майже все) Тепер питання до вас чи варто мені змінитися , і якщо так то як мені це зробити??

  • Лесечко said:

   Привіт, Таня. Варто змінюватися тіьки в тому випадку, якщо ти сама цього захочешь. На мій погляд, тобі варто змінитися лише в одному – ЛЮБИТИ СЕБЕ)
   Як це зробити? Знайти риси, які тобі в собі подобаються та розвивати їх та примножувати. І любити себе!

  • Анонімний said:

   Привіт….я б хотів дізнатися чи значить вк щось у стотунках……проблема в тому що мені 17 років….а дівчині яку я люблю 11 ….вона мене також любитиь….але ми неможемо бути разом через вік……..я вважаю що вік незначить нічого…..але я вже незнаю як їй обяснити це….допоможіть будь ласка як би це зробити ? …..

  • Лесечко said:

   Доброго дня. Кохання може бути платонічне суто в такому віці. Вік не значить нічого в коханні – це так. Але 11 років – ви самі розумієте, що це дитина за законами України.
   Пояснити, як є. Можливо час поки вона подорослішає буде перевіркою для справжності ваших почуттів.
   Пишіть мені на пошту, ваше питання досить специфічне. vasina81@ukr.net

  • Анонімний said:

   мою дитину вчитилька обізвала воровкою і пугала міліціею

  • Лесечко said:

   Доброго дня. Нажаль, вчителі теж бувають різні.

  • привіт мені подобається дічина зі школи яка старша за мене на 2 роки на її думку хлопець мусьть бути старший за дівчину допомажіть будьласка

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Іван.
   Розпитай дівчину, що ще притаманно хлопцеві її уяви мрії, крім віку(який ти змінити не можеш).
   Ти можеш відповідати іншим якостям.

  • Анонімний said:

   я люблю одного хлопця я йому про то пишу а він мене ігнорує я з ним колись зустрічалася

  • шо робить коли тобі пацан признався в коханні а мені хо остаться друзьями?

  • Лесечко said:

   Робити те шо хочеться.

  • Вікторія said:

   Мені подобається один хлопець ,я бачу, що і я йому не байдужа,але я соромлюся йому сказати про це. Що мені робити?..

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Вікторія.
   Є декілька шляхів дій. Найперші це не робити далі нічого або діяти самій. Спілкуватися з ним, стати друзями для початку.

  • Анонімний said:

   добрий вечір) мене звати Христина, мене зрадили всі мої найближчі люди, я залишилася самаоле а а, на даний час в мене ні хлопця, ні подруги, ні друзів немає, немає сил дальше жити, був в мене хлопець, зрадив мене, насправді він мене не любив як виявилось, але брехав у очі, після цього я змінилась, нехотіла жити, але в мене інша проблема мені зараз потрібні гроші, порадьте щось де їх взяти?

  • Лесечко said:

   Доброго дня. Де взяти гроші? Це не зовсім до мене питання. Скоріше до служби зайнятості населення.
   Заробляти. Безліч способів.

  • просто я said:

   Доброго вечора!!
   у мене є хлопець я його кохала дуже сильно,зараз я дуже заплуталась то що мені подобається інший,але я незнаю чи подобаюсь йому,що мені робити?

  • Лесечко said:

   Доброго дня. Зважити і вирішити чого хочеш сама.
   Можна зважити та розписати плюси та мінуси: якщо залишишся з тим хто поряд та підеш до того з ким ще не відомо, що чекає.

  • Альона said:

   Добрий день!! Я Альона!!! 14 років ніколи майже палко не закохувалась а тут в мого двоюрідного брата є друг він майже мій сусід. Ми з ним особливо не спілкуємось. Звати Саша 20 років і я від нього розум втратила мене всі не впізнають бо я змінилась на гірше і страждаю. А в нього є дівчина і я не знаю що мені робити!! Я намагалась йому натякнути, але весь час накручую себе! І почала комплексувати. Я коли біля нього відчуваю себе схвильовано і безтурботно.

  • Лесечко said:

   Доброго дня, Альона. У чому питання?
   Закоханість, почуття – це природній стан людини, який приходить до кожного.

  • Что зделать что би твой мужчина бегал за тобою та відчув що втрачає?

  • Голенговська said:

   Добрий день, Настя! Можливо, це буде важко зрозуміти, але по-перше, ти не повинна боятися втратити ту людину, яка НЕ приділяє тобі увагу. Проблема не в чоловікові…Проблема у твоїй самооцінці та у твоїй залежності від цього чоловіка. Люди, які впевнені в собі та люблять себе, не тягнуться до людей, які НЕ люблять їх (НЕ любов — це НЕ увага, НЕ повага, НЕ турбота, НЕ довіра) та знають, що будуть робити далі, якщо відносини припиняться. Не треба вигадувати, якісь спроби поміняти партнера. Нічого не вийде. Ти зможеш поміняти тільки себе. Тому в першу чергу тобі треба зайнятися своєю самооцінкою.

 2. Есть тесты на как решать конфликт???

  • Куся, нет теста как решить определенный конфликт, но есть тесты определяющие стратегии, стили твоёго поведение в конфликтной ситуации. Узнав себя можно по другому посмотреть на определённый конфликт или ситуации, и возможно изменить тактику поведения в конфликтной ситуации.

 3. Які є тести в яких можна визначити чи я егоїстка чи ні?

  • Ежик, спробую допомогти. Найблишим часом знайду информацію та опубликую.

 4. Юлия Д. said:

  почему закрыты коментарии к розделам про эгоистов??
  это плохо чт омне нравится быть эгоисткой??

 5. я хотіла б поділитися з вами моєю проблемою і напишу вам на почту)

  • Буду чекати. Софія!

  • Анонімний said:

   якщо мені подобається хлопець,але у мене немає з ним спільних тем для розмов.То як можна виправити цю ситуацію?

  • Майданіч said:

   Анонім, створиту нову тему вашу спільну неповторну.

 6. Добрий день.
  Я не можу впоратись із своїми почуттями.
  Проблема полягає в тому що я вчуся в Польщі, і дуже рідко приїжджаю додому. Останній раз була 8 місяців назад, тому що немала документів повернутися додому. А ось і наступило 1 вересня =( Я жахлииво сумую за мамою, мені нехватає “материнської поради, ласки і так далі”….цей сум перейшов в якусь депресію, і нервові зриви(( На навчання фіолетово- хоча і останній випускний рік! Мама теж не може приїхати.Натомість приїхав батько, з яким я постійно сварюся по різних причинах і це ще більше гнітить мене.Вже дойшло до того що я з ним просто не говорю. Я вже не маленька і розумію,що потрібно бути самостійною….так і є, але цей сум в душі….

  • Доброго дня, Зая. Думаю дуже добре, що ти розумієшь що потрібно бути самостійною і тримати себе в руках. Тимпаче що навчатися залишилось рік. Ти дуже любишь маму, а вона тебе, тому, я думаю, відстань між вами не важлива, фізично ви не поряд, але духовно завжди разом. Тимпаче при сучасних технологіях можна спілкуватися на відстані – інтернет, телефон. Знайди для себе якусь справу приємну для душі – хоббі, рукоділля (наприклад, візми велику вишивку картину і створи її для мами). Спілкуйся з друзями, не залишай вільного часу для туги.

 7. Незнаю як контролювати свої витрати……….(((

  • Катя, заведи щоденник витрат(записуя щовечора, що купила і скільки це коштувало) і через якийсь час проаналізуя чи дійсно стала та річ корисною на яку ти витратила гроші. Подумай, що дороге ти хочешь купити, тільки дуже дуже хочешь, а грошей неназбирати – збирай на це.

 8. Светлана said:

  Елена подскажите пож как провести занятия по гендеру с детьми 3-5 лет????

  • Здравствуйте, Светлана. Сложно так ответить, позвоните и изложите подробнее о целях занятия и т.п. 0976934363, чем смогу помогу))

 9. Анонімний said:

  Елена подскажите как повзрослеть*
  як себе зминить на краще*

  • Привет, Аноним! Не спеши взрослеть, это само придет, найди позитив в том какой ты есть сейчас)))
   Найди свои лучшие поступки, мысли слова, каторые ты счетаешь лучшемы и приумножай их)

 10. Светлана said:

  Добрий день! Підскажіть я працюю психологом в садку, 2 хлопчики торкаються своїх статевих органів під час сну і не тільки… що мені та вихователю порекомендуєте??

  • Добрий день! Для дітей дошкільного віку є притоманним вивчати свое тіло та цікавитися будовою тіла інших людей, це не є відхиленням у розвитку. Найкраще відволікати іншими справами дітей в цей момент, та в ніякому разі не соромити чи сварити перед усіма дітьми.
   Поговоріть с батьками, щоб вони лагідно, знаючи свое дитя пояснили, що так робити не треба, щоб показали адаптовані книжки для такого віку з статевого виховання.

 11. Наталка said:

  що мені робити я занадто довіряю і відкриваюся людям а потім шкодую….((((

  • Наталка, те, що ти розумієш, що занадто довіряєш людям – це вже крок до того, що ти будешь приглядатися до людей, перш ніж відкритися їм. Спробуй спочатку більшє пізнати людину, подивитися, як вона відноситься до інших друзів, як говорить про них, і потім ти побачиш, чи можна довіряти цій людині, чи ні. Звичайно моя порада проста, але складно розібратися в цьому з одного твого питання, тому ти можешь описати свою проблему більш детальніше в листі на емейл, або завітати особисто до мене у бібліотеку. Буду рада допомогти!

 12. Доброго дня!
  1.Мені подобається один хлопець, але він не звертає на мене уваги. Він навчається в іншій школі, ми не спілкуємось, але я знаю, що деякий час йому подобалась. Порадьте, як привернути увагу хлопця ???
  2.Мені дуже не подобається моя зовнішність, я комплексую відносно свого вигляду. Мені це дуже заваджає . Що робити, аби позбавитись комплексу ???
  Заздалегідь дякую !

  • Доброго дня, Айнар! Закоханність – це дуже приємне почуття, яке ти зараз відчуваєшь. Якщо ви з ним зовсім не спілкуєтесь, то, мабудь, важко звернути увагу на себе. Тому перший крок назустріч ти мусиш зробити сама: запитати щось у нього в слушний момент, спробувати розпочати розмову про ваших спільних знайомих, якщо вони у вас є. Можна поцікавитися справою, у якій він дока. При розмові намагайся дивитися в очі та бути уважною та зацікавлен ою у його відповідях. Найголовніше – залишайся сама собою. Адже раніше ти пождобалася йому саме такою.
   Всі люди в будь якому віці прискіпливо відносяться до свого зовнішнього вигляду, комплексують. Я думаю, що тобі потрібно подивитися на себе зі сторони, роздивитися у дзеркалі: які в тебе очі, риси обличчя, фігура, руки і ти обов’зково знайдеш в собі те, чим варто пишатися. Кожна людина є неповторна в зовнішньому вигляді та рисах характеру. І ти також неповторна та пркрасна!!!
   Нажаль, в одному повідомленні неможливо розібратися в усьому. Якщо ти живеш у Киеві, ти можеш завітати до мене у Національну бібліотеку України для дітей на особисту розмову, або детальніше все розповісти, надіславши листа на мою єлектронну адресу – vaska1981@ukr.net.

 13. Анонімний said:

  привіт

 14. Мені подобається один хлопець, але як себе вести я не знаю. І я не розумію подобаюсь я йому чи ні…

  • Lesia, поводься природньо, будь сама собою. Спілкуйся з ним, будь привітною. Якщо ви один одному подобаєтесь – з часом ви станете блищими один до одного.

 15. Інколи в мене бувають такі моменти що просто не розумію для чого я живу на планеті. Все здається безлуздим і я не знаю що робити….

  • Іра, в людини буває таке відчуття, як в тебе. Кожен знаходить свій сенс життя, і втебе він є. Напевно сенс життя – це бути щасливим. Щастя – це життя, яке тобі дане. Кожен день – це щастя: сонце, хмари, сніг, квіти, посмішки твоїх близьких людей і, навіть тих, хто просто йде повз тебе на вулиці. Якщо ти хочешь поспілкуватися детальніше, пиши на почтову скриньку мені, або приходь до бібліотеки. Буду рада допомогти.

 16. Малиш said:

  Доброго дня)
  В мене проблема: я не вимовляю “Р” через що соромлюся спілкуватися з людьми, вільно розмовляю тільки з найближчою подружкою і рідними….а коли діло доходить до чужих людей мені соромно….
  а ще коли до мене звертається хтось з однокласників (хлопці) я дуже розгублююся, починаю говорити не те що думаю, а взагалі щось неадекватне.

  • Доброго дня, Малиш) Перш за все, я думаю, тобі потрібно звернутися до логопеда. А друге, найважливіше, це “проблема” – поки ти її такою вважаешь. Тому раджу змінити своє ставлення до неїї. Вміння говорити букву “Р” не є основною чи головною рисою людини, важливіше бути доброзичливою, людяною, веселою в гурті чи при розмові. І те, що ти не вимовляешь якоїсь букви, навіть ніхто не буде помічати.

 17. я люблю одного хлопця а він не звертає на мене ніякої уваги , він думає що ми просто добрі друзі . Я пробувала з ним поговорити на цю тему ще тоді коли нам було приблизно по 6 років але він просто сміявся , зараз мені вже 12 і зара я стидаюсь про це говорити бо вважаю якщо він тоді мне засміяв то і зара засміє . я в відчаї я не знаю що робити ?

  • Добрий день, Ангел. Подумай, що для тебе важливіше: висловити свої почуття та дізнатися яка буде реакція, чи страх бути осмієною? Гарні дружні стосуки між вами це теж дуже добре.

 18. Привіт! Мені 17. Мені подобається хлопець (вже чотири роки), який старший за мене на 11 років. У нього є сім’я. Я розумію, що вдіяти нічого не можу, але постійно про нього думаю. Без нього начебто чогось не вистачає. Намагалась зустрічатися з хлопцем, але через це нічого не вийшло. Порадьте щось, будь ласка. Буду дуже вдячна.

  • Привіт, Олена! Простої поради у коханні, мабудь, немає. Добре, що ти все розумієшь, що вдіяти нічого не можешь… Банально – час лікує. Якщо можешь, приходь на консультацію до мене.

 19. Привіт мені 14 років. мені дуже подобається один хлопець ,ми вроді зустрічаємося. Але він із іншого города, рідко бачимося нажаль. коли ми разом проводимо час то все дуже класно, а тільки він їде він про мене забуває що робити?А я його сильно люблю і дуже скучаю. Але я боюся йоиу це написати,не знаю чому.

  • Привіт, Тоня. Дослухайся до свого серця. Коли воно впевнено скаже тобі, що треба зізнатися у коханні то і буде слушний час. Якщо є сумніви, страхи, то можливо треба ще переконатися в почуттях.

 20. Добрый день, хотелось бы попросить у вас совета…
  В начале 9го класса меня перевели в другую школу, только не подумайте что я хулиганка или что-то в этом роде… Просто новая школа оказалась лучше..
  Моя проблема началась спустя месяц учёбы.. Мне “пришлось” попробовать наркотики, мы курили. Спутя некоторое время я узнала что и мои близкие друзья со двора(а я с детства гуляла с мальчиками) тоже увлекаются..
  Я живу в Киеве, а тут слишком легко достать чего-то, как и в любом другом городе..
  и вот я начала покупать самостоятельно наркотики, с осень до конца зимы я курила марихуанну, гашиш, иногда “курительные смеси”.. тоесть сидела на “органике” – как это называли мои друзья, тогда еще я не чувствовала никакой зависимости, да и как писали в интернете и говорили друзья: от травки зависимости нет…
  Но в начале весны я узнала что продаёться в одном из раёнов Киева так называемая “химка” – травка варившиеся в химикатах(вы можете только представить что от нее могло быть), куря химку не надо было ждать 5-10 минут что-бы “вштырило”.. эфект был сразу.. да и действие продолжалось 1-2 часа. а не 3-4… и ухода были по лучше. А самое главное – было дешево. Так прошла весна…лето…я не замечала как пролитают дни… в конце июля ларёк с химкой прикрыли..ооо а я и не знала как будет тяжело…я кричала на маму по любому поводу, постоянно плакала.. но тут увидив моё состояние друг сказал..: можешь вернуться к органике..
  Что собственно говоря я и сделала… да, эфект далеко не тот, но иногда…когда хочу добиться эфекта “химки”, укуриваюсь в “хлам” и хватаю передоз.. от этого нельзя умереть(наверное)..ну чувство не из прекрастных..душит, белеет в глазах… та что тут говорить..Но что меня пугает. даже после передозов схваченых, я не могу отказаться от предложеного…вроде стала курить меньше, но я все еще курю… очень редко НО КУРЮ…прошло больше года….а я и не заметила…
  что мне делать?
  хоче искренне бросить…
  помогите морально…

  • Привет, Ветер. Молодец, что хочешь бросить. Как говорят, желание – это уже пол-дела. Но считаю, что без помощи взрослого человека тебе не обойтись. Если маме ты не можешь открыться, предлогаю тебе придти ко мне пообщаться. Киев, ул. Баумана 60, Национальная бибилиотека украины для детей, но предвалительно перезвони 0976934363. Меня зовут Елена Александровна. Все обсалютно анонимно. Если придти тебе сложно, пиши на почту vasina81@ukr.net. Не бойся просить о помощи или о совете, все совершают ошибки.

 21. Доброго ранку! я Вам написала на пошту!Дякую

 22. дівчина said:

  привіт ви ще тут?

 23. Добрий день, мене звати Іра, 15 років)))) я не можу назвати себе товариською людиною, бо всі викликаюсь у мене певні сумніви, недовіру. Через це у мене дууууже мало друзів, але через це я часто переїдаю, тому на свій вік маю 58кг, коли норма для мене становить 48кг. Коли мені самотньо, я їм усе без знаку стоп. Лікар прописав мені дієту, але я часто зриваюсь, не можу втриматись. Ще я комплексую щодо своєї зовнішності, в мене бедра надто широкі, але чому мої однокласниці красиві і худенькі а я така?? Мама радила мені поставити перед собою мету: для чого мені худнути, які переваги переді мною відкриються, можливо якась перша симпатія… Навіть такі настановити не зупиняють мене перед їжею… ви не підкажете, що робити, як втриматись? Адже я не голодна ніколи, їм просто так… щоб отримати хоч якесь задоволення. Буду дуже вдячна.

  • Добрий день, Іро. “Адже я не голодна ніколи, їм просто так… щоб отримати хоч якесь задоволення.” Задоволення! Адже їжа не едине задоволення в житті, можливо допоможе заміна на музику, кино, мистецтво. Зувичайно ти повинна знайти свое хобби, що приносить задоволення не меньше за їжу. Але це тільки порада поверхнева. Ти написала мені “Вконтакті”, якщо хочешь поспілкуємося більш детально?

 24. оленка said:

  як перевірити чи любить він мене?

  • Майданіч said:

   Одразу важко відповісти на таке запитання. Залежить від того що саме ти вкладаєте в значення слова любов. Думаю це можна виявити з того, як він до тебе ставиться, як поводиться. Як кажуть, вчинки красномовніші за слова. А як ти гадаєш?

 25. Марина Ігорівна можна з вами поспілкуватися на якомусь іншому сайті?

 26. Майданіч said:

  Так, можна написати на електрону пошту silhana@bigmir.net, або в Контакте

 27. менi 16 рокiв моэму хлопцю 17 вiн неодноразово говорив менi що хоче зайнятися зiмною сексом’ але вiн готовий чекати хоче щоб я теж цього хотiла я знаю що вiн мене дуже кохаэ але я незнаю що менi робити

  • Майданіч said:

   Доброго дня, Люся! На мою думку,таке рішення є дуже важливим і самостійним. Раджу тобі прислухатися до себе,чого саме хочеш ти? Ні в якому разі воно не має залежати від натиску зі сторони твого хлопця чи тривоги його втратити. Якщо в тебе є бажання поспілкуватися більше,запрошую тебе до бібліотеки.

 28. Доброго дня! Вирішила написать, бо немає до кого звернутись. Проблема стосується мого хлопця. Раніше, з 13 років, стосунки у нас були дружні, так я вважала. Насправді ж, я йому подобалась. І от мені 17, і я зрозуміла, що він мені теж безмежно подобається, я не хочу його втрачать, не хочу, щоб він ставився до когось іншого, так, як ставиться до мене. Тому, дала йому шанс. І місяця 2 все було чудово, але зараз ми перестали розуміти один одного. Зустрічаємось ми на вихідних і то не кожних, бо він навчається в іншому місті. Тому, говоримо лише по телефону. От підійшли і до проблеми. Як і кожна дівчина, я хочу, щоб мені говорили приємні речі, типу “я за тобою скучив” чи ” я тебе люблю”, під час розмови по телефону. А він не може говрити такі слова чи не хоче. Взагалі, коли ми не разом він холодний. А коли зі мною, такий ніжний, уважний і слова говорить. Можливо проблема в мені? Він каже, що я постійно ображаюсь на усілякі дурниці. Але я не вважаю це дурницею. Чесно навіть не знаю, що мені робить. Може, він перегорів? Вчора він сказав, що може запізно я схаменулась. Я відповіла, що краще пізно чим ніколи. Хоча сказав, що я найдорожча і байближча людина, яка у нього є. Він сам нічого не знає. Допоможіть, хоч мені розібратись, будь-ласка?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Маю надію, що зможу тобі допомогти вирішити таку ситуацію. Слід зазначити, зазвичай дівчата більш емоційні та вразливі, їм треба частіше чути, що вони найгарніші, найкращі і як їх сильно кохають. Багатьом хлопцям це дається не легко, особливо у присутності інших. Зазвичай хлопці можуть соромитися показувати яскраво свої емоції. Та це не означає, що треба не звертати увагу на постійну холодність. Думаю, вам треба поговорити вислуховуючи і намагаючись зрозуміти один одного. Поясни будь ласка, що значить «Він сам нічого не знає» ? Як він тебе сприймає на даний момент, як друга, чи дівчину яку кохає?. Думаю, не слід сваритися і одразу ображатися, лише за те, що хлопець каже менше ніжних слів ніж ти хочеш чути. Спробуй побачити картину ваших стосунків цілісною, а не лише свою сторону.

 29. Спасибі! Відповідь на ваші питання: Це означає, що він не знає чого він хоче. Його слова: “Я розумію, що ти потребуєш, і я ніби і хочу таке говорить, але не можу. Все це виходить само собою і я не хочу робити тобі боляче”. Ні, відноситься він, як до дівчини яку кохає. Просто, інколи я цього не помічаю. Не помічаю, що потрібна йому, що він сумує за мною чи хоче мене бачити. І я намагалася поговорити з ним на цю тему, але він постійно втікає від розмови. Ви знаєте, я стараю не ображаться, стараюсь підтримувати, але хочу і навзаєм, щось отримувати.

  • Майданіч said:

   В більшості випадків ми не можемо змінювати людей, можемо змусити робити, що нам здається правильним. Прислухайся більше до себе, як ти вважаєш, тобі потрібні такі стосунки? Чому він тікає від розмов? А головне, людей особливо близьких сприймаємо такими, які вони є хоч як би інколи важко не було.

 30. Я зучтрiчаюсь iз своiiм хлопцем уже рiк, ми часто сваримось i постiйно через якусь дрiбницю….i завжди я винна хоча i моэii вини немаэ….пiсля того менi погано….я плачу я не можу висказатись…заступитись за себе…скажiть будь ласка що менi робити в таких ситуацiях…..багато кажуть не терпи…..лишай його а я не можу я кохаю його

  • Майданіч said:

   Доброго дня Катя! Я не можу вирішувати як саме ти маєш вчинити в даній ситуації. Думаю, що любов та справжні стосунки передбачають довіру та повагу до свого партнера. Як ти вважаєш , він до тебе добре ставиться? Чи бачить в тобі унікальну особистість? Ти відчуваєш взаємну любов зі сторони свого хлопця?

 31. Настька said:

  Я кохаю одного хлооця і я йому подобаюсь але він не може бути зі мною тому що я зустрічалася з його другом, він мені сказав що ми будим кращими друзями зараз звонить до мене цілими днями. Підскажіть, що мені робити щоб ми з ним були разом??

  • Майданіч said:

   Думаю, треба дати хлопцю час. Він стоїть перед важким вибором з однієї сторони – хороший друг, з іншої – дівчина,яка подобається. Він має сам розібратися як і що йому роботи. Не раджу настроювати його проти друга.

 32. Анонімний said:

  Як пояснити хлопцеві що я його не кохаю???

  • Майданіч said:

   На мою думку, з хлопцем слід відверто поговорити, але пам’ятати про повагу та не намагатися принижувати. В першу чергу треба самій зрозуміти хто він для тебе, як ти до нього ставишся. Також важливу роль відіграє твоя поведінка, яка може показувати протилежне твоїм словам.

 33. мені дуже подобаеться хлопець, уже два года,а я без нього неможу жить.1 раз я за нього поризала вени.Порадь пожалуста шо мени робить.

  • Майданіч said:

   Доброго дня Катя! В першу чергу,треба любити та цінувати себе. Твоє життя – це чудо! Твоє здоров’я є великий скарб, яким не можна так розкидатися,щоб різати вени. Якщо хочеш можемо поспілкуватися в Контакті,або напиши мені на електрону пошту. Також пропоную прийти поговорити до бібліотеки. Зі свого боку гарантую конфіденційність. А якщо ти сама себе не будеш любити і цінувати, то й інші не стануть. Хлопець знає ,що тобі подобається?

 34. Юліана said:

  Мені подобається один хлопець бачила його давно тепер замітила ми не спілкуємося і в нас немає спільних друзів тільки бачимося но він подобається ше одній дівчині яку я недолюблюю і я замічаю шо вона йому теж як привернути його увагу і влюбити його в себе?

  • Майданіч said:

   Привіт Юля! Думаю,в першу чергу треба знайти щось спільне, що може вас поєднувати наприклад хобі, музика, спорт, книжки. У вас мають бути спільні інтереси, якщо ти будеш гарним співрозмовником ти можеш бути йому цікавою, та привернеш до себе увагу. З приводу закохати, я не певна адже справжнє кохання спрогнозувати не можна. Я б радила тобі залишатися собою завжди. Змінюватися чи ні вирішувати тобі. Дізнайся, що йому подобається, чому він віддає перевагу, тоді зрозумієш чи він тобі потрібен. Насильно милим не будеш! Та шанс проявити себе завжди є!

 35. Добрий день! Мене ніхто не помічає у класі, не можу вільно спілкуватись, інколи просто важко і страшно заговорити, вважаю, що нікому там не потрібна. що мені робити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня Тая! Думаю, проблема не тільки в твоїх однокласниках, а й у тебе. Я не знаю як ти поводишся у школі, та вважаю що треба спробувати бути більш активною у розмові,проявляти себе. Але, перш за все, тобі має бути самій комфортно. Треба попрацювати із ставленням до себе. А як ти спілкуєшся з друзями не в класі?

 36. Анонімний said:

  Привіт!!!допоможіть мені будь ласка ..нз ,що робити це сталося недавно ми познайомилися на сайті знайомств і він набагато старший за мне ,про нього дізналися мої батьки і заборонили мені з ним зустрічатися ,але ми все ж таки зустрічаємось, вже понад 4 місяці …Я дуже не хочу обманювати батьків ,але приходиться…допоможіть(((((

  • Майданіч said:

   Привіт! По-перше, хочу запитати скільки тобі років?І яка різниця у віці в тебе з твоїм хлопцем? Я думаю, в тебе теплі стосунки з батьками і ти їм довіряєш. Отже все ж раджу батькам розповісти,вони мають право знати де та з ким їхня дитина.Не можу сказати нічого поки конкретного, адже якщо твій хлопець набагато старший за тебе і справді тебе цінує та дорожить тобоюЮвін повинен поважати твоїх батьків. Яке його ставлення до них? Ви з ним обговорюєте такі питання?

 37. Мені 17 і я однолюб. Безліч раз я уявляв дівчину з
  якою я зможу побудувати майбутнє і ось
  одного дня я знайшов таку. А головне вона
  відповіла мені взаємністю. Ми зустрічались і
  все було добре. Та одного дня вона зробила
  трохи боляче мені, про що я їй сказав. Вона
  відповіла, що знає про це, що не хоче щоб так
  було, і що в неї це виходить само собою.
  Наступного дня після нашої розмови вона
  захотіла розтатись, але коли я сказав що ми
  більше не побачимось, вона передумала. Після
  цього в нас було декілька сварок після ми
  швидко мирились. Але історія повторилась. І
  ось вона знову зробила боляче мені, і ще й
  сильно мене розізлила, в мене почалась
  істерика. Наша розмова відбулась по
  телефону.Вона вибачалась говорила що
  любить, але все одно хтіла вигородити себе, як
  і першого разу, вона хотіла знайти якусь
  провину у мені, але в неї це не вийшло. Наступного деня вона знову заговорила про те,
  що нам потрібно розтатись. Мотивуючи це
  тим, що я не буду з нею щасливим і вона не
  хоче робити боляче такій хорошій людині. Ми
  розтались. Я пробував примеритись, але через
  те, що ми живемо далеко один від одного і
  розмова відбувалась по телефоні мені це не
  вдалось. Хоч спочатку коли я розповідав про
  свої почуття вона розм’якла і я зрозумів, що
  вона все ж таки ще любить мене. Але вона
  сказала, що не може говорити і що ми
  договоримо пізніше. При продовжені розмови
  вона почала вести себе черство і байдуже, так
  веде себе досі. Я знаю що вона мене
  кохає і я її також. Зустрітись і обговорити це
  особисто вона боїться, адже знає, що не
  зможе мені цього сказати. Підкажіть чому вона себе так веде?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Сашо, можливо твоїй дівчині потрібно розібратися зі своїми почуттями до тебе. Самостійно виявити мотиви поведінки, яку вона проявляє до тебе. Думаю ти для неї важливий і вона не знає чи може тебе втратити. З твоєї розповіді я зрозуміла, що саме ти стаєш ініціатором примирення, і постійно намагаєшся тримати все під контролем. Пораджу дати їй трохи часу, вона має зрозуміти, як для неї бути без тебе.

  • Сергій said:

   в мене подібна історія вона то любить то відштовхує, немає стійкої думки, тільки шукає в мені причини які непозволяють нам бути разом і так вже довгий час. Таке враження що з нею щось нетак!!! я теж думав що їй потрібен час але вона повторяє це знову і знову.Щоб дати їй зрозуміти чи любить вона мене чи не я її ігнорував коли ми збиралися з спільними друзями. я бачу як вона ревнує і вроді вже була б непроти помиритися але це ненадовго. Підкажіть що не так ? чому це знею відбувається?

  • Майданіч said:

   Мабуть, слід просто знайти іншу дівчину. Можна звісно спробувати стати більш нахабним більш самовпевненим, та це має бути у середині а не на показ. Я думаю, дівчина просто відносить тебе до френдзони при цьому бажаючи від тебе більшого. Це надає їй самовпевненості, дівчата так часто роблять.Думаю поки ти не звертаєш на неї уваги їй цікаво тебе приборкувати, а потім втрачається нтерес. Я думаю, що якщо дівчата прибігають до такого, скоріш за все в неї є ряд своїх комплексів.

 38. Анонімний said:

  що робити коли тобі 14 років і ти хочеш бути звичайним підлітком ,тобі хочеться гуляти,сміятися з друзями ,радіти життю .А мати проти, вона просто не випускає з дому та навантажує тяжкою роботою,що навіть немає часу сісти посидіти за телевізором .Коли намагаешся з нею поговорити вона просто відвертається від тебе,кричить або каже що я ще не доросла що б гуляти ,,,А я просто хочу бути як всі , бо потім ці згаяні часи не вернути(((((ДОПОМОЖІТЬ МЕНІ ,Я ХОЧУ ЩО Б МАТИ МЕНІ ДОВІРЯЛА.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Давай спробуємо розібратися з твоєю проблемою. Чому саме мама тобі не довіряє? І що, означає виконуєш тяжку роботу? Не слід виключати варіант, що мама за тебе хвилюється і бажає тобі щастя.

 39. Анонімний said:

  мені подобається один хлопець але він навіть не звертає уваги на мене що робити

 40. мені подобається один хлопець але він навіть не звертає уваги на мене що робити

  • Майданіч said:

   Марина, щоб хлопець звернув на тебе увагу, в першу чергу, слід його зацікавити. Ти знаєш про його захоплення, інтереси? Спробуй спілкуватися на такі теми, які будуть йому цікаві. Це може бути музика, фільми, спорт, улюблені та не улюблені уроки, хобі. Та маєш пам’ятати, якщо тобі це самій не цікаво, то чи варто тобі напружуватися, адже може скоро все набриднути.

 41. Добрий вечір.,пані Марино.Мені 14 років. В мене така проблема – часто по вечорах сиджу та плачу без причини,стаю пассивною або ж подумки боюсь смерті та чи є життя після неї та що якщо нема та плачу від цього..Прошу Вас,порадьте будь ласка.Наперед дякую.

  • Майданіч said:

   Добрий день Маша!
   Дозвольте запитати, коли саме ти почала помічати за собою таку поведінку? Зараз осіння пора і ми схильні впадати у депресію, настрій може змінюватися. Також питання смерті є серйозним і лякає багатьох. На мою думку, головне не втрачати час дарма, а цінувати кожен день свого життя, кожну мить.

  • Ну такий настрій депресивний в мене десь місяць-півтора назад почався та я не знаю як його підняти..На рахунок смерті,я час добре проводжу,але це й надалі мене лякає…Як зупинити страх та не боятись смерті?

  • Майданіч said:

   Я думаю зовсім перестати боятися смерті ми не можемо, адже те що нам не відоме завжди лякає. Є такий закон збереження енергії який звучить так – ні що не з’являється з не звідки і не зникає в нікуди. Думаю, це стосується і нас. Стосовно віри, кожен вирішує для себе сам. Можу запропонувати прийти на консультацію і поспілкуватися.

 42. Я останім часом стала брати все близько до серця,будь який привід де мене заставлять нервувати,і мною трясе ,і болить серце.Порадьте що мені робити,я так не можу.

  • Майданіч said:

   В першу чергу, слід розібратися що саме тебе турбує. Яка основна причина того що ти нервуєш і береш все до серця? Радити бути спокійнішою не буду адже теорія не практика. Чи є такі речі які тебе заспокоюють, піднімають настрій? Треба виявити основну причину твого нервування, після чого тебе з’явилися такі зміни в поведінці. Можеш спробувати робити та розмальовувати мандали, слухати класичну музику Моцарта, Вівальді наприклад.

 43. Допоможіть мені.так сталося,такі обставини,що у школі я вкрала гроші,в цьому мені допомагала подруга.але признала свою вину тільки я,а подруга ні,і так вийшла шо гроші вкрала тільки я.про це дізналися всі однокласники.а я була у крутій компанії,була лідером,привикла до популярності в класі.приблизно тиждень після крадіжки,мало дітей в класі про це знали,але за тиждень,хтось з компанії розказав шо я курю план.причому що план курили всі у компанії.і сказала шо мене виганяють.для того щоб мене не вигнали,мені прийшлося розказати про всіх хто курив.але я не знала хто про мене це розказав.потім вияснилось шо це ця “подруга” яка вкрала зімною гроші і все на мене сперла.і після цих 2 випадків зімною в класі ніхто не спілкується і жахливої про мене думки.мені дуже важко,бо я привикла до спілкування та лідерства.порадьте мені,як мені справитись з цим?як мені бути без друзів,і чи були це справжні друзі раз відвернулися від мене,замість того щоб вивести мене на правильний шлях,а ще і звинуватили що я про них розказала що вони курили…допоможіть мені….

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Ти втрапила у складну ситуацію і зараз може здаватися все дуже складним. Треба звикнути до нової атмосфери розібратися в собі, не завжди ті хто з тобою спілкуються і тебе слухають є твоїми справжніми друзями. Пораджу спробувати поставити себе на місце інших учнів, і якої б ти була думки про дівчинку, яка тебе викрила? Тому сильно на такі речі ображатися не варто. Тепер ти знаєш, що твоя подруга не щира з тобою і на майбутнє будеш краще обирати товаришів. Також, я маю надію ти зрозуміла, що не варто порушувати закон і красти. Зараз тобі боляче і не приємно,але сподіваюся тебе багато чому навчило і попередить від таких дій у майбутньому. А авторитет треба знову заробити, якщо він тобі необхідний. Краще авторитет заробляти своїми позитивними якостями, та це вже вирішувати тобі. Якщо є бажання приходь на консультацію до бібліотеки, зі своєї сторони гарантую конфіденційність.

 44. Добрый вечер.Меня волнует одна проблема,которая мне очень мешает по жизни.Из-за детских психологических травм,частых стрессов,появилась привычка “заедать” проблемы,точнее просто появляется дикий аппетит,даже если вовсе нет чувства голода.И съедаю очень много еды,из за этого начала стремительно набирать в весе => появились комплексы+ неожиданно для себя начала грызть ногти,как ребенок малый.Как с этим можно бороться,подскажите пожалуйста?а то сил никаких нет..

  • Майданіч said:

   Думаю, відповідь ти сама знаєш. В першу чергу, слід розібратися в собі, чому саме ти переїдаєш, які причини змушують тебе використовувати це як захист від стресів та неприємностей. Можу запропонувати завітати на консультацію і спробувати розібратися краще у собі.

 45. Кнопочк@ said:

  Як розтатися з хлопцем який тебе дуже сильно любить навіть більше за життя і боїться тебе втратити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Питання дійсно серйозне, адже дуже важко образити людину,яка тобі дорога. Я пораджу тобі не тягнути, сказати просто і прямо як є. Необхідно поговорити і пояснити чому саме ви хочете розійтися, при цьому не ображаючи іншого. А ще, як мені здається, треба поставити себе на його місце і краще зрозуміти,як вам би було легше почути про розрив від дуже близької людини. Можливо це допоможе безболіснішому та легшому закінченню стосунків.

 46. Що робити, якщо я даже скучаю за сестрою, і із-за цього впадаю
  в депресію

  • Майданіч said:

   Привіт! Сумувати за сестрою це нормально,особливо якщо ви добрі друзі. Ти можеш підтримувати з нею зв’язок по телефону чи в інтернеті? Щоб відволіктися від постійних думок про сестру раджу більше часу проводити в активній діяльності. Що тобі подобається, чим би хотіла займатися?

 47. Анонімний said:

  привіт я б хотіла запитати мені подобаються два хлопці і вони брати,Вони обоє дуже хороші і не знаю як мені вибрати,Від обох є великі прояви уваги до мене обом я подобаюся

  • Майданіч said:

   Привіт! Тут пораджу тобі слухатися свого серця! Якщо ти не можеш обрати значить обидва тобі не так подобаються, як може здаватися. Спробуй розібратися у собі, виріши з ким тобі приємніше і цікавіше проводити час, спілкуватися.

  • Дащенька said:

   я також

 48. я кохаю одного хлопця і не знаю чи я йому подобаюсь,що мені робити.Я хочу бути тільки з ним і щоб він мене також покохав?

  • Майданіч said:

   Привіт! Кохання це прекрасне почуття! Я думаю , щоб зрозуміти чи подобаєшся ти йому, треба звернути увагу на те, як він до тебе ставиться. Якщо ти хочеш сподобатися йому треба стати цікавою саме для цього хлопця. З’ясуй що він любить, які в нього хобі, з ким товарищює. Він повинен помітити тебе та зацікавитись.

 49. Добрый день! Есть у меня такая проблема… у меня очень плохие отношения с отцом, он иногда срывается на меня и маму, кричит иногда по самому маленькому поводу, иногда обзывает, думаю, что дойдет до того, что он сможет поднять на меня руку. Я прилежный и не конфликтный ребенок, не часто дают поводы для конфликтов, но отец не ценит мои усилия, всегда находит в чем упрекнуть и накричать. Может ли быть хоть какой-то выход из такой ситуации?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я думаю, вирішенням цієї проблеми може стати зміна ставлення до того що відбувається. Питання в тому що саме ти бажаєш змінити, адже починати треба з себе. На жаль, я думаю, тій батько скептично поставиться до наданих мною рекомендацій. В тебе є можливість прийти на консультацію до бібліотеки? Зі своєї сторони можу гарантувати конфіденційність.

 50. Доброго дня! Мені 12 років. В одній школі зі мною навчається одна дівчина – їй 15. Зазвичай ми з нею не спілкувалися і я вважала її не дуже щирою , а тепер так вийшло , що сувмісна справа нас об’єднала і ми мило поспілкувалися…))) Мені здалося що , вона була щирою зі мною і мені спілкування сподобалося…! =))) Та я не впевнена , що вона ставиться до мене як до своєї однолітки , а не до дитини…

  • Майданіч said:

   Привіт!Твоя подружка може ставитися до тебе як до подружки,яка молодша за неї і менш досвідчена. Це нормально, хоча я можу помилятися і насправді у вашій дружбі такого немає. Справа не в тому як вона до тебе ставиться, а втому ким є ти! Тут головне залишатися собою і бути щирою. Не раджу тобі намагатися виглядати старшою і доводити вчинками що ти з нею на одному рівні. Мені здається, що в справжній дружбі головне не вік і навіть не те на скільки ви схожі. Друзі вміють сприймати один одного справжніми, такими які вони є.

 51. Маргарита said:

  Добрый день! Меня зовут Маргарита и мне сейчас 16. Мне очень нужна Ваша помощь !!! Я познакомилась с мальчиком (сейчас ему 17 лет). Около года мы с ним перебывали в дружеских отношениях , а недавно я заметила , что он начал заигрыват со мной… А сегодня он предложил мне сэкс… Честно говоря , я бы не против, к тому жэ он мне нравится… Подскажите , пожалуйста , будет ли это правильно ? Заранее спасибо ! =)

  • Майданіч said:

   Доброго дня Маргарито! Я думаю, найважливіше в цьому питанні це орієнтуватися на себе. Задай собі такі питання: чи справді ти цього хочеш? Що саме це дасть для тебе? Які стосунки в тебе з цим хлопцем? Чи хочеш ти цього саме з ним?Чи має він вплив на прийняття тобою цього рішення. Особисто я вважаю, що краще вступати в інтимні стосунки з людиною якій довіряєш і яку кохаєш. Якщо це просто бажання не відставати від однолітків чи друзів, або страх втратити друга то моя відповідь негативна. Ми самі відповідаємо за свої вчинки. Маю надію, що моя відповідь буде для тебе корисною і допоможе краще розібратис у собі.

 52. Привіт я люблю одного хлопця зі школи і я незнаю що мені робити.Він ніби і не замічає а інколи ніби дає надію… Що робити??????

  • Майданіч said:

   Привіт Віта! Можна різними варіантами дізнатися як він до тебе ставиться. Та в першу чергу, пораджу придивитися до нього уважніше, поспостерігати за його поведінкою та взаємодією з іншими учнями. Якщо він тобі подобається, спробуй його зацікавити. Можливо є спільні теми для розмови, спільні інтереси. Та найголовніше за все це залишатися собою!

 53. Привіт! Я Аня , відмінниця , симпатична дівчина… Багатьом хлопцям я подобаюся. Але не можу зрозуміти , чому мої однокласниці в очі говорять одне , а за спиною обговорюють мене (не з доброї сторони)… Іноді навіть сміються з мене ! =( Мені це дуже неприємно !!!! =( =( =( Дехто говорить , що вони просто заздрять мені , та невже це так ??? Підскажіть , будь ласка , як завоювати авторитет поміж дівчат ?

  • Майданіч said:

   Доброго дня Аня! Я думаю, що не треба звертати сильно увагу на те, що кажуть інші дівчата про тебе. А ти ніколи не обговорюєш з однокласниками інших? Можливо ти дівчата так ставляться до тебе бо ти даєш привід хизуючись своїми досягненнями перед іншими? Завоювати авторитет і стати лідером можна різними шляхами, один з них-тебе бояться, та за спиною завжди будуть обговорювати, інший –тебе поважають як сильну особистість, незалежну від інших думок. Але другий варіант більш складніший, адже треба проявляти позитивні якості (доброта, повага, бажання допомогти) та залишатися завжди собою.Якщо э бажання це обговорити, можеш писати ще в контакт та приходити поспілкуватис до мене в бібліотеку.

 54. Здраствуйте, Марина Ігоревна !!!
  У МЕНЯ ЧП !!! (((((
  Раньше мне казалось , что учителя любят меня , а позже понела , что не очень … Они много требуюют от меня и снижают оцэнки… Объясните , как это понять ?!

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Давай спробуємо розібратися із твоїм ЧП! З твого повідомлення зрозуміло, що ти серйозно ставишся до навчання, і раніше не мала проблем з учителями. Запитаю, у якому ти класі? Можливо вчителя таким чином намагаються тебе спрямувати на підвищення свого рівня знань і бачать в тобі більший потенціал. А можливо, що на даний момент ти стала приділяти навчанню менше свого часу і перестала так старанно ставитис до завдань як раніше?

 55. Я сейчас в 7 кл. И к учёбе отношусь так жэ как и раньше… =( Просто мне кажется , что к другим они относятся нормально , а ко мне что-то не очень… =((((((

  • Майданіч said:

   Можливо тебе запрошують на олімпіади, а вчителі бачать у тобі потенційного медаліста та гордість школи?Тоді важливо визначити як ти бачиш своє майбутнє та чи зпівпадає воно з баченням твоїх вчителів.Однак пораджу продовжувати вчитися та здобувати знання, адже знання є головнішим за оцінки.

 56. анонім said:

  Добридень! Я живу з мамою та відчимом. У нашій сім’ї постійно конфлікти … Мені дуже важко дивитися як батьки лаються !!! Підскажіть , чи є вихід з цієї ситуації ?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Дуже важко знаходитися в ситуації постійних конфліктів, особливо коли ти дитина і мало що можеш вдіяти. Щоб вирішився конфлікт потрібно не тільки твоє бажання, а й усіх членів сім’ї. Головне не звинувачувати у всіх проблемах себе і думати що ти є причиною такої взаємодії між батьками. Якщо є можливість приходь на консультацію до бібліотеки, а можеш писати в Вконтакті.

 57. Добрий день, у мене є проблеми з якими я б хотів розібратись. Я в 8 класі. В мене немає проблем з самооцінкою. Та я жив до 6 років в селі де мене поважають і я там популярний серед дівчат. Та я переїхав до міста. Я старанно вчуся тому є відмінником. Та ніхто з класу мене добре не знає бо я був “не справжнім”. Та коли я почав себе показувати до мене не перезстали ставитись як раніше та дівчина до якої я залицявся не відповіла взаємністю бо вважає мене не підходящим їй за характером.

  Друге це те, що коли я гуляю з дівчиною і вона мені подобається мені ніяково її цілувати. А перший раз то я зовсім тільки обняв.Але я бачив що вона хоче більшого.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Давай спробуємо розібратися з твоїми проблемами разом. Що ти маєш на увазі, коли пишеш «не справжнім». Можливо, пройшло занадто мало часу, для того щоб колектив розгледів твої справжні якості та чесноти. Люди звикають до одного, і дуже складно позбавлятися старих стереотипів. Не здавайся після декількох невдач і завжди знайдуться ті, яким сподобається твоя сутність. Не обов’язково всім подобатися, порадила мати декількох але справжніх друзів. Якщо дівчина відмовила тобі після залицянь, можливо, це не твоя вина. Дуже важко порадити щось з приводу поцілунку. На мою думку це щось індивідуальне. А ти хочеш цілуватися саме з цими дівчатами, можливо тобі просто подобається інша?

 58. Добрий день! Я Люда мені 12 років!
  Мені дуже подобається хлопець, його звати Хуан я в Іспанї він іспанець мені його друг але менший що він мене любить, я знаю я ще мала мені потрібно вчитись, але я не можу припинити думати про нього, я хочу йому признатись ну я боюсь, боюсь що він просто засміється і не відповість взаємністю мені він снився 2 рази і в сні поцілував мене і сказав щоб я з ним зустрічалась, розумієте ми в різній школі але на другий рік я буду там де і він! Я цого бачу майже кожень день, але все боюсь підійти. Він завжди сміється коли мене бачить. Що мені робити? Порадьте будь-ласка!!))
  Дякую гарно*) Люда…

  • Майданіч said:

   Доброго дня Люда! Закоханість – це чудове відчуття, яке змінює весь світ навколо тебе, робить його цікавішим, ти починаєш дивитися на все інакше. Та не треба забувати про навчання, на уроках треба слухати вчителя а не мріяти! Ну хіба що зовсім трішки 🙂
   Я б порадила тобі почати не з виказування хлопцю своїх почуттів, а налагодження спілкування з ним. В вас мають бути теми, на які цікаво розмовляти, речі на які ви однаково дивитеся, або можна з захопленням подискутувати. Я думаю, можна почати розмову з запитання чого ж він сміється, коли тебе бачить

 59. Сонечко said:

  Привіт)) мені 13 років і я влюбилась в хлопця 22 роки)) наші почуття є взаємними. Я це знаю, бо спілкуюсь з цим хлопцем. Ми з ним хороші друзі. Проте різниця у віці є надто великою для стосунків. Він боїться щось починати, тому що між нами 9 років і я в порівнянні з ним маленька ще. Він робить мені гарні компліменти і дзвонить кожного дня, але ми не маємо змоги бачитись, бо він далеко від мене. Я не знаю, що мені робити. Ми плануємо через декілька днів зустрітись. Порадьте щось будь-ласка* дякую*

  • Майданіч said:

   Привіт!Закоханість –це чудове почуття, вона вносить більше сенсу у наше життя, робить його цікавішим, насиченышим. Закохатися у хлопця, який старший за тебе – це нормально, а от його ставлення до тебе мене насторожує. Та на скільки я зрозуміла, ти знаєш цього хлопця більш з інтернету та телефонних дзвінків? Я не можу тобі заборонити або дозволити зустрічатися з цим хлопцем адже ти сама приймаєш рішення. На мою думку, мало що можна дізнатися про його ставлення до тебе зі слів та телефонних дзвінків. Зазвичай найкращий показник відношення є саме дії, і мені здається, що дорослий хлопець, який сприймає тебе серйозно і цінує як особистість та друга не буде залицятися та пропонувати якісь стосунки. Пораджу бути дуже обережною зі своєю закоханістю, адже як часто виявляється ми сильно перебільшуємо справжні почуття.

 60. привіт, мене звати Петя,мені 15 років. У мене виникла проблема, десь уже пів року у мене в голові постійні думки ніби наше життя це сон, ніби це все не справжнє, раніше я насолоджувався усім що робив, навіть якоюсь тяжкою працею, тепер мені не в кайф навіть приємні заняття. Від того що колись я получав багато задоволення зарас я получаю лиш трошки. Навіть мої рідні яких насправді я дуже люблю,здаються мені чужими і в деякі моменти нервують мене. Здається що життя немає сенсу. Я не розумію чого так?? що зімною коїться, я хочу жити так як жив раніше, можливо так сталося через те що , я пів року добивався однієї мрії яка стосується баскетболу, і так і не добився її через певні перешкоди, це було своєрідне потужне розчарування,що 6 місяців тяжкої фізичної праці над собою не дали бажаного результату,але це лиш припущення,будь ласка допоможіть мені стати знову тим ким я був, любити рідних,насолоджуватися всім чим насолоджувався раніше БУДЬ ЛАСКА!

  • Майданіч said:

   Доброго дня Петя! Я думаю, твоє припущення є реальною причиною теперішнього настрою. Мені дуже прикро, що твоя мрія не справдилася та потрібен час поки все налагодиться. Як варіант, запропоную тобі вести щоденник щастя. Бери завжди із собою маленький блокнотик або зошиток, і кожного разу коли відчуєш радість або просто приємне відчуття одразу записуй. А через тиждень переглянь і знову веди. Також я пропоную, якщо є можливість, записатися до мене на консультацію до бібліотеки, в свою чергу тобі гарантую повну конфіденційність. Головне ти маєш зрозуміти, що на баскетболі життя не закінчується, втративши одне, як боляче нам би не було, ми завжди знаходимо інше. Хоча знаходять ті, хто прагне йти далі і є сильний духом, слабкі залишаються біля нездійсненого та тримають розбиту мрію у руках все життя. Потрібен час, треба потроху підніматися і йти до перемоги. І кожного разу, коли почуваєш роздратованість, і хочеш вилити агресію на близьких, зупинись та задай собі питання а в чому вони винні. Я думаю все налагодиться і ти ще відчуєш смак до життя!

 61. Сонечко said:

  дуже дякую за поради))) прийму їх до уваги))

  • Майданіч said:

   Маю надію, що мої поради тобі допоможуть) Якщо виникне потреба поспілкуватися завжди звертайся!Буду рада допомогти.

 62. Анонімний said:

  ядужехочузстрічатисьзхлопцеміцепроблемавмойеіподругивжейехлопецьавмененемащоробити

  • Майданіч said:

   Доброго дня!З твого письма я зрозуміла, що ти хочеш зустрічатися з хлопцем, адже в твоєї подружки він вже є. Слід сказати, що наявність в тебе хлопця не змінює твого статусу ти не станеш ні гіршою ні кращою. Я просто не дуже зрозуміла, тобі хтось подобається і ти хочеш стосунків з людиною яка буде тебе цінувати і якій будеш подобатися ти, чи просто ведеш рахунок з подругою. В першому випадку, пораджу знайти таку людину, щоб серце підказало. Тоді такі стосунки приносять радість, тобі буде подобатися проводити час з цією людиною, гуляти, розмовляти. Не раджу починати зустрічатися з хлопцями без почуття, лише для того щоб зрівняти рахунок

 63. Анонімний said:

  Привіт!Мені 14 років)Мені дуже подобається один хлопець,йому теж 14 років,але він вчиться в паралельному класі…Я не знаю,що потрібно зробити,щоб він звернув на мене увагу,як на красиву дівчину…)Допоможіть мені будь ласка,буду дуже вдячна)!

  • Майданіч said:

   Доброго дня! На мою думку, щоб сподобатися іншим треба в першу чергу подобатися собі! Знаєш, є така приказка, сама себе не полюбиш, ніхто тебе не полюбить. Як ти ставишся до себе? Вирішивши це питання, можна визначити смаки і вподобання свого обранця та порівняти їх із своїми. Хоча це дуже суб’єктивне порівняння, адже ти можеш собі навигадувати недоліки, яких насправді, ніколи й не було. Мені здається, що головне – це гармонічне поєднання внутрішньої та зовнішньої вроди.

 64. Танюшка said:

  Привіт!Мені 14 років)Мені дуже подобається один хлопець,йому теж 14 років,але він вчиться в паралельному класі(Я не знаю що мені потрібно робити,шоб він звернув на мене особливу увагу…)Я надіюся,що ви мені допоможете..)

  • Майданіч said:

   Доброго дня Танюшка! В першу чергу, треба привернути на себе його увагу, але так, щоб перше враження про тебе було позитивним. Поспостерігай за цим хлопцем, виділи такі моменти, як чому він віддає перевагу, які в нього смаки та захоплення. Провівши більше часу ознайомлюючись з тим ким він є, ти вирішиш сама чи справді він тобі подобається. В більшості випадків нам подобаються ті, хто віддзеркалює наші вподобання. Це можуть бути спільні гуртки, читання книг в бібліотеці, магазини, в яких можна ніби ненароком зустрітися. А можливо треба просто першою заговорити і виявиться що ти теж йому подобаєшся. Хлопці дуже бувають сором’язливі. Та в першу чергу, будь впевненою у собі!

 65. я боюсь поговорити з мамою про підліткове життя. Допоможіть будь ласка

  • Майданіч said:

   Доброго дня Вікторія! В першу чергу, запитаю чи ти вже пробувала, яким чином, та головне, який був результат? Дуже важко порадити, адже я не знаю в яких відносинах ви з мамою перебуваєте і що саме тебе турбує та лякає. Запропоную тобі або завітати до мене на консультацію у бібліотеку, або можеш писати мені де тобі буде комфортніше в Вконтакт, або на електрону пошту.

 66. спасибі, я надіюсь все налагодиться, я планую третій раз спробувати добитися своєї мрії,це ще два місяці важкої праці над собою, я надіюся що все буде ок і досягну своєї мети,але третій раз робити уже набагато менша мотивація ніж перший=( Але все одно дякую за допомогу) а що за консультації?

  • Майданіч said:

   Це добре, що ти вирішив продовжувати! А мотивацію слід підняти та додати причин чому ти маєш це зробити. Консультації проходять у кабінеті психолога, де я спробую допомогти тобі вирішити питання , що тебе турбують.

 67. маринка said:

  Я УРОД багато хто каже що як щоб я себе полюбилаб то все б було подругому, чи справді так важливо себе любить?

  • Майданіч said:

   Привіт! Звісно любити себе є дуже важливим вмінням у житті кожної людини. Як кажуть, сам себе не полюбиш, ніхто тебе не полюбить. Також психологи кажуть, що поки людина не навчиться любити себе, вона не зможе любити по справжньому інших! Ні хто не каже про любов до себе яка переростає в нарцисизм. Просто важливо сприймати себе такою, яка ти є, пам’ятати що кожна людина є індивідуальністю, має свою неповторність.

 68. маринка said:

  Я урод мені дуже не подобається своя зовнішність звісно комплексую що мені робить далі?

 69. маринка said:

  Можна ваш номер телефону?

 70. Добрий вечір. Моє життя змінилось. Я переїхала жити в інше місто.. і т. д. Але я напевно скоро привикну до цієї зміни. Але я вважаю себе якоюсь непотрібною. Тобто я не хочу мати безкінченну кількість знайомих людей яким просто цікаво для себе чим я займаюсь і т д .Я просто хочу бути вільною. Я не маю на увазі повністю мати свободу але вільно думати і можливо реалізовувати ці думки знаючи що оточуючі це сприймуть а не будуть”цікавитися”і обговорювати. Мені здаєтся що мені тяжко жити без сестри яка на рік молодша за мене.ми з нею прожили в одній кімнаті років 15-16..часто і навіть дуже сварилися особливо в останній рік. тому я вирішила переїхати в інше місто. але тепер при рідких зустрічах посваритися нам дуже тяжко.. я розумію що це єдина людина яка чує речення коли я говорю пів-слова..мені не треба старатися бути ввічливою, цікавою “ідеальною” особистістю. Я не задумуюся що говорити робити і т д коли я з сестрою. Я розумію що життя є моїм і мені потрібно навчитися жити самою. Тобто звикати до різних типів людей. Але я так не можу. Я не відчуваю себе щасливою без сестри може це через те що ми все життя прожили разом? можете порадити як радіти життю, хотіти від нього чогось нового не будучи залежною від щастя яке тобі створило дитинство? Тобто як навчитися бути вільною без того що ти любиш? як йти вперед не будучи залежною від створеного в дитинстві щастя? порадьте щось якщо це можливо)

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Дуже добре, що ти зрозуміла наскільки важливою в твоєму житті є сестра. Навіть якщо ви живете окремо, я думаю ти завжди можеш їй зателефонувати або порозмовляти у скапі. Так часто буває ми не цінуємо, того що маємо. Як тобі стати вільною?А хто тебе тримає крім тебе самої? Люди завжди будуть цікавитися іншими, і це нормальне явище коли з тобою хочуть познайомитися, дізнатися про тебе більше. Людям треба знати хто їх оточує, та вони не можуть вкрасти твоєї свободи і незалежності якщо ти сама цього не хочеш. Перш за все пораджу бути толерантною, спробуй сприймати людей такими які вони є. Це не означає , що ти маєш з ними товаришувати, розповідати про себе. Можна з усіма підтримувати добрі відносини, проте тримати дистанцію. А як повернути інтерес, придивися навкруги, що подобається, що не подобається, чого хочеться. Я думаю у світі є багато речей, які здатні тебе зацікавити. І не засмучуйся так швидко, дай собі час звикати та при різних ситуаціях залишайся собою.

 71. Анонімний said:

  Привіт)))*мене звати Ася і мені подобається мій однокласник,але він постійно мене обзиває…тай і я невважаю себе красивою…що порадите????

  • Майданіч said:

   Привіт Ася! Думаю, в першу чергу, слід почати інакше думати. Зазвичай, хлопців притягують до себе впевнені у собі дівчата. Не важливо що кажуть інші, головне знати собі ціну і бути впевненою у собі. Впевненість – це не задиркуватість і не думка, що ти найкраща і маєш право ображати інших. Я думаю, тобі треба сприймати себе з позитивом, побачити у собі гарну вродливу дівчину.

 72. Даника said:

  мені 14 років, але більшість людей думають що мені 12-13р. Я не дуже висока ростом. Що робити щоб всі думали що я виглядаю на 14-15 але не на 12-13??

  • Майданіч said:

   Доброго дня Даніка! Я дуже тебе добре розумію, адже часто на думку інших виглядаю молодшою за свій вік. По-перше, це не так погано, адже в майбутньому є шанс виглядати молодшою, а дорослі завжди до цього прагнуть. А якщо говорити серйозно, головне на скільки ти сама себе почуваєш. Можливо, треба змінити свій стиль, своє ставлення до себе. Я не знаю твого життя, тому складно сказати. Проте ми можемо поспілкуватися і я дам тобі більш змістовну пораду. А головне, що саме тебе бентежить у тому, що тебе сприймають молодшою? Адже різні проблеми потребують різного вирішення.

 73. допоможіть благаю

  • Майданіч said:

   Привіт Діана!
   Я тебе добре розумію, адже друзі потрібні всім!Як кажуть, буває не важливо де подорожувати або жити, головне з ким. Хочу запитати а як у тебе взагалі зі спілкуванням?
   Яке в тебе коло знайомих та приятелів. Як тобі відомо бувають різні друзі, наприклад друзі за інтересами, це ті з ким тобі цікаво, у вас є спільні теми для обговорення повага один до одного і в принципі можна весело провести час. Бувають подружки протилежності, ви можете бути зовсім різними але доповнюєте один одного. Будь-які стосунки починаються із спілкування, тому першою порадою буде розширювати коло людей з якими ти взаємодіятимеш. Для цього підійдуть різні гуртки, спорт, клуби…Друге, що я тобі пораджу, залишайся собою та намагайся позитивно ставитися до оточуючих, це не означає терпіти коли тебе ображають. Покажи які в тебе є гарні якості, які ти можеш запропонувати іншим. І пам’ятай, хороші друзі перевіряються часом, а поки проводь час із задоволенням з приємними людьми!

 74. мені 13 і я ще досі не маю найкращої подруги, що мені робити ,щоб вона в мене з’явилася, щоб я могла їй довірити свої таємниці дайте мені корисну пораду…. заздалегідь дякую….

 75. Мені 18 років, вже рік як закінчила школу! Мені дуже сильно подобається мій однокласник, я йому тоже подобаюся , але він каже що між нами нічогобільшого як дружби не може бути бо ми вчимося в різних містах і рідко будемо бачитися, що робити? Я хочу бути з ним!!!!

  • Майданіч said:

   Доброго дня Оля!
   Розумієш, зустрічатися вам чи ні , як би не хотілося тобі вирішують завжди двоє. Якщо ти справді потрібна твоєму однокласнику, він погодиться зустрічатися на відстані, адже в наш час є і, скап і контакт і фейсбук і навіть швидкі поїзди. Дай йому і собі трохи часу. Так ти перевіриш і свої почуття до нього і зрозумієш його справжнє ставлення до тебе. Ми не завжди цінуємо те, що маємо і, лише втративши починаємо жаліти. На мою думку, це чудовий шанс для вас обох. Можливо, тобі слід бути менш наполегливою в ваших стосунках, дати йому можливість самому вирішувати.

 76. Анонімний said:

  я кохаю одного хлопця уже 1 рік(я
  йому про це сказала*але він відповів
  що хоче залишитись просто
  друзями*я не можу без нього((((((і от
  я дізнаюсь що він зараз має дівчину
  ((шо мені робити ??????порадьте

  • Майданіч said:

   Нажаль я не можу порадити легкий спосіб вирішення цієї проблеми. Не взаємне кохання завжди приносить сум та печаль. Але якщо бути оптимістом, можна поставитися до цього як до важливого життєвого досвіду!Так тобі зараз боляче, проте ти будеш жити далі, пройде час і біль почне вщухати, будуть цікавити інші речі. Якщо є бажання, можна спробувати перетворити твоє горе у непоганий ресурс для творчості. Спробуй виразити своє переживання у складанні віршів, або малюнках. Це допоможе зняти напругу, полегшить відчуття, дасть можливість побачити проблему з іншого боку. Також пораджу подивитися цікаві речі, на які так мало часу. Наприклад прочитати книжку, сходити до музею відвідати родичів, подивитися цікавий фільм або мультик. Кохання є важливим компонентом нашого життя, проте не єдиним. Любов до себе і до світу допомагає подолати інші труднощі! В тебе все життя попереду, не слід витрачати його даремно.

 77. Крихітна said:

  Привіт. У мене така справа, що мені 17 і я ніколи нікого не кохала й навіть не закохувалася. Це мене бентежить тому, що всі мої друзі вже декілька разів були закохані і зараз когось кохають. Я прочитала багато статтів про людей котрі не можуть кохати і я боюся, що я така ж.Як тоді мені прийдеться жити без цього почуття?

  • Майданіч said:

   Привіт! Не зважаючи на те, що кохання одною з найпопулярніших тем у піснях віршах, телепередачах, я думаю що це почуття в кожного індивідуальне. Ми суб’єктивно можемо розглядати ситуації та робити висновки: «Так, він її кохає», чи «Вона по вуха закохалася». І прояви кохання в кожної людини свої. Все залежить від особистості і індивідуальних особливостей таких як темперамент, характер, світосприйняття, життєвих принципів. Я думаю, прояви кохання справжнього холерика будуть відрізнятися від меланхолічних. Також є шаблони, які вказують нам що це саме воно. Дуже часто кохання плутають з пристрастю, симпатією і взагалі простою залежністю. Я думаю, тобі не слід засмучуватися, просто ти не зустріла людину,яка тобі подобатиметься дуже сильно. Мабуть ти просто більш розбірливо обираєш претендента на місце коханого, та це не значить, що ти будеш завжди самотня. А що саме для тебе означає бути закоханою?

 78. На канікулах я відпочивала у бабусі в селі , мені там було добре , а тепер я дуже сумую за всім цим і мені хочеться скоріше туди повернутися … У місті все здається чужим і поганим… Порадьте , будь ласка , як не сумувати і радіти тому життю , що зараз є ? Дякую ! =)

  • Майданіч said:

   Привіт Маня! Дуже добре, що в тебе є можливість відпочивати у бабусі в селі. Адже там завжди знайдеться більше розваг, а особливо в взимку, коли всі святкують Новій рік, Різдво. Гадаю, до міста ти привезла чудові спогади про проведений час і приїхавши буденне життя здається не таким цікавим та яскравим. Я думаю, в тебе повинний пройти адаптаційний період, поки ти звикнеш та пристосуєшся до буденного життя. Щоб швидше подолати дискомфорт і налагодити ставлення до оточуючих, намагайся частіше помічати приємні речі, навіть дрібнички, все те що визиває зараз посмішку. По можливості проводь більше часу з друзями та в цікавих для тебе справах. А в літку знову поїдеш відпочивати!)

 79. МАРГО said:

  Доброго дня ! У мене , точніше – у моєї мами виникла , на мою думку , невиліковна хвороба – вказувати мені , як жити ! =) Я розумію , що мама піклується про мене і хоче мені лише добра … але мені набридає те , що вона контролює кожен мій крок , кожне моє слово … Навіть , коли я йду гулять з своїм хлопцем , вона мені каже , що і в якій ситуації сказать : ” Як він скаже … , то ти скажи … і т.д. … ” А як я спробую пояснити їй , що я вже все сама розумію і мені розказувати не потрібно – ображається… І ще каже , що не знає , що буде робити , коли я поїду вчитися у вищий навчальний заклад – каже , що , мабуть , зі мною поїде… =) Допоможіть мені , будь ласка , – скажіть , як мамі пояснити що я вже не настільки маленька і не потребую у її постійній увазі ???

  • Майданіч said:

   Привіт Марго;) Одразу повідомлю, що твоя проблема відома більшості підлітків і навіть дорослим молодим людям. Це наші мами, вони хвилюються завжди за нас, люблять як ніхто і думають інколи, що найкраще знають як зробити нам добре!Таке життя, і чудово, що в тебе є мама, для якої ти завжди будеш маленькою донечкою. В першу чергу пораджу змінити ставлення до вашої з мамою взаємодії. Не кричи та не злись, коли мама розповідає тобі як тобі спілкуватися з хлопцем та подружками. Вислухай, подумай як сильно ти її любиш і іди, адже від того що мама сказала ти не зміниш свого спілкування?! Також, можна спробувати показати мамі що ти дорослішаєш, частіше намагайся питати як її справи, що нового. Можливо, їй необхідна твоя допомога. Потроху така прив’язаність пройде, можливо тобі слід знайти те що її зацікавить і в той же час зможе вас поєднати, наприклад похід в кіно, в театр чи на концерт. Мама є мама, і вона завжди буде про тебе піклуватися, просто дивися на це інакше, адже ти вже доросла!;)

 80. Доброго вечора, мені дуже потрібна ваша допомога, я зкстрічаюсь з своім хлопцем рік і 9 місяців, мені 15 йому 18 років, ми дуже часто сваримось через мою маму, зустрічаюсь я з ним 2 рази на тиждень, він дуже злиться на те що моя мама не хоче мене пускати до нього кожного дня, це єдина причина наших сварок, він починає кричати, обіжати мене, говорить що більше терпіти не може цього, що може лишити мене через це якщо я нічого не буду робити з цією проблемою а мені дуже боляче від цих слів, я плачу і він чує що я плачу і ще гірше добиває мене ці сварки тривають уже 6 місяців,а я нічого вдіяти не можу, моя мама боіться, що якщо я буду майже кожного дня з ним зустрічатись, то він захоче щоб ми одружувались, а вона хоче щоб я ще поступила в інститут, а я тільки в 9 класі, і нині знову сварка через, я його дуже сильно кохаю, але і терпіти такого приниження і ставлення не можу, я плачу постійно мені боляче, мене ніхто не розуміє, я боюсь того що якщо його покину не переживу цього, я не знаю що мені робити, і знаю що він мене кохає, допоможіть мені будь ласка порадьте мені що робити??????

  • Майданіч said:

   Доброго вечора Котя! Я розумію , що ситуація яка склалася із твоїм хлопцем дуже серйозна і ти змушена постійно перебувати у неспокійному стані. Можна зрозуміти твою маму, вона бажає тобі добра, адже розуміє що в наш час освіта відіграє важливу роль у становленні особистості . Не ображайся, але твій хлопець поводиться не так, як людина яка справді тебе кохає, а скоріше егоїстично. Щоб я не порадила, ти сама вирішуєш як тобі вчинити далі, проте мені здається, його більше цікавлять його інтереси а ніж твої. Йому 18 років і мабуть він отримує освіту? Особисто на мою думку, хлопець який справді кохає і цінує свою дівчину, ніколи не буде її ображати і поводитися егоїстично. Звісно закоханим хочеться бачитися набагато більше, проте уяви, як існують стосунки на відстані! І ще, якщо хочеш викраїти часу для особистого життя, намагайся вчитися на відмінно,тверезо плануй своє майбутнє, можливо це трішки заспокоїть маму. Котя, мені дуже хочеться. Щоб в тебе все склалося добре тому не забувай , щоб любити інших ти маєш навчитися любити і поважати себе в першу чергу!Скажу чесно, хлопці втрачають інтерес до дівчат, які повністю розтворяються в стосунках і роблять все, щоб догодити їм. Пораджу подумати, а чого саме хочеш ти? Як ти вважаєш, як має ставитися коханий до своєї дівчини на справді?

 81. Анонімний said:

  Як я маю задати запитання?

  • Майданіч said:

   Доброго дня!Вибач будь – ласка за мою неуважніст, просто в статсі зазначено Анонімний і не одразу можу знати яке, було попереднє питання((( Ьені дуже прикро! Можеш нагадати чи якщо, є бажання написати на пошту silhana@bigmir.net або знайти в контакті Майданич Маринка

 82. Анжелка said:

  Добридень! У мене виникло питання, хоча здається, що воно не зовсім по Вашій спеціальності… Мені просто більше нівкого спитати… Скажіть, будь ласка, це правда, що дівчина не може відчувати сексуального задоволення до 25 років ??? ДУЖЕ ДЯКУЮ !!! =)

  • Майданіч said:

   Доброго дня Анжелка! Чесно кажучи, вперше таке чую. Скоріше дівчина має бути зрілою та сформованою для утримання повноцінного задоволення від сексуального життя. Також деяким жінкам, за словами лікарів спеціалістів, треба народити. Багато чого залежить від твого ставлення до цього. Можу я спитати, що тебе підштовхнуло до таких роздумів?

 83. Анжелка said:

  Взагаліто, я ще підліток і зараз у 7 класі. Наш класний керівник (жінка) проводила з дівчатами нашого класу розмову про душевну користь і шкоду сексуального життя… Вона дууужее релігійна людина ! =) І вони з шкільним психологом стверджували , що рано починати статеве життя нема сенсу, оскільки дівчина “всерівно нічого не відчуває до 25 років…” =) Сама вона явно ж не пробувала…, тому мені стало цікаво чи дійсно це так…

  • Майданіч said:

   Можу погодитися із твоїм шкільним психологом та педагогом у тому, що раннє статеве життя не приносить сексуального задоволення, і частіше за все пов’язано з бажанням спробувати щось нове, відчути себе дорослою. Дуже прикро коли дівчата сій перший раз проводять так як героїні фільму «Все умрут, а я останусь». Я думаю не найкращий варіант, іти на такі стосунки за ади підвищення репутації або під натиском хлопця. Тут головне твоя відповідальність і осмисленість своїх дій.

 84. Анжелка said:

  Так, вони теж це казали. Я все це знала вже давно – мені мама розповідала. Просто питаючи Вас , я мала наувазі ФІЗИЧНЕ зодоволення… Всерівно, дуже Вам дякую ! =)

 85. Анaстaсия said:

  Привіт! Мене звати Настя! Я себе щитаю сірою мишкою, ніхто мене не замічає, всі сміються з мене, обзивають мене,а я їм не можу нічого сказать,бо боюсь що може бути ще хуже! У мене дуже мало друзів!
  Підскажіть що мені робить??

  • Майданіч said:

   Доброго дня Настя! Я думаю, проблемою є не тільки твої однокласники, а й твоє ставлення до себе. Чому на твою думку інші з тебе сміються?Я гадаю, ніколи не пізно змінитися та завоювати повагу та авторитет друзів та однокласників. Треба зрозуміти, що ти робиш такого, що викликає саме таке ставлення до тебе. Якщо в тебе є можливість завітати до мене на консультацію у бібліотеку, буду рада тебе бачити. Також можеш відсилати листи на електрону пошту або у Вконтакті)

 86. Анонімний said:

  коли хлопець хоче займатись сексом в нього раптом починає щось боліти,і так весь час,що це може бути

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Зазвичай в таких випадках існує не одна можлива причина. Така ситуація може мати психологічні або соматичні причини. Часто, такі випадки трапляються при певних страхах, невпевненості у собі, чи у не бажані партнера. Не слід випускати з поля зору якісь проблеми зі здоров’ям. Тут треба краще розібратися в причинах, чи часто таке трапляється, коли почалася біль при бажання зайнятися сексом.

 87. Доброго дня.Мені 15 років. Ще з дитинства я була об’єктом для насмішок. Плюс не нормальна ситуація в сім’ї(тато постійно пив, тому були постійні скандали). Про все я мовчала і ні з ким не ділилася ні про що, і зараз я мало говорю, впевнено відчуваю себе тільки в дома.
  У всьому бачу брехню, на даному етапі в мене нема людини з якою я постійно спілкуюсь не те що друга. І винна в тому сама, з власної ініціативи перестала спілуватися с воїми двома подругами. З ким я зараз провожу час так це з молодшою сестрою. І чим далі тим більше я розумію що близько спілкуватися з людьми я не можу, і як би мені не подобалась самотність ,але я стала постійно відчувати нехватку просто спілкування.
  Якшо з вами можна ще десь поспілкуватися, то напишіть будь ласка свої координати.

  • Майданіч said:

   Доброго дня Лера! Ты можеш писати мні на пошту silhana@bigmir.net, можеш знайти у контакті Маринка Майданіч, якщо є можливість приходь на консультацію до бібліотеки, зі своєї сторони гарантую повну конфеденційність розмови, мій телефон є на сайті. Буду чекати твоїх повідомлень)

 88. Анонiмний said:

  Добридень ! Мама – найрiднiша менi людина, ранiше я все iй розповiдала, усiм дiлилася. А останнiй мiсяць вона дуже зла i сердита… 😦 Не хоче мене слухати, кричить постiйно… Скажiть, як можна налагодити стосунки з мамою…

  • Майданіч said:

   Доброго вечора!Мені здається, що можливо на даний момент в твоєї мама можливо є труднощі про які ти не знаєш. З твоєї розповіді у вас з мамою доволі теплі дружні відносини і просто так, вона на тебе злитися та сердитися не буде. Можливо, треба більш звернути увагу на мамине самопочуття, можливо саме зараз їй не вистачає твого розуміння і підтримки. Я б порадила поговорити, що її турбує, поділитися своїми спостереженнями за вашими стосунками, запропонувати свою підтримку.

 89. Анонiмний said:

  Дякую! 🙂

 90. Я люблю одну дівчину але вона мене не любить я хочу вести на неї якесь враження.Що мені робити???

  • Майданіч said:

   Доброго дня Назар! Мабуть, ти і сам знаєш, що кохання не завжди буває з розділеним і щасливим. Як кажуть серцю не накажеш. Проте, я думаю, в кожного має бути шанс завоювати милу серцю дівчину. Отож, конкретного рецепту не має, але можна спробувати дізнатися, що їй подобається, її інтереси хобі та погляди на життя. Можливо вони і не співпадуть з твоїми, проте бути в темі не погано. Також, пораджу бути більш галантним, але щоб це не стосувалося лише її. Дівчата люблять, коли хлопці є популярними серед дівчат, коли велика конкуренція. Я мало знаю про вподобання твоєї дівчини та твої, тому конкретного порадити не можу. Проте подивися, яких хлопців вона обирає, хай у фільмах у книжках, навіть в тому ж самому «Щоденнику вампірів» або «Сутінках». Проаналізуй свої риси з рисами які вона виділяє. І на останок, як казав Олександр Пушкін, той ще ловелас, що чим менше дівчину ми любим, тим більше подобаємося їй.
   P.S.Головне у всьому знати міру і залишатися самим собою.

 91. привіт,я наталя мені 15років,проживаю всилі сижу дома нікуди нехожу,але на душі є одна пичаль люблю подобається хлопець якому я страшено под

  • Майданіч said:

   Привіт Наталія)Я не зовсім зрозуміла твоє питання. На скільки я зрозуміла, тобі подобається хлопець який закоханий у тебе? А в чому проблема? Поясни будь ласка)Я спробую допомогти чим зможу

 92. Я маю друга ми з ним небагато спілкуємось десь три тижні.Я йому подобаюсь і він мені теж.Буває що я ревную боюсь його втратити.Прте він не хоче зустрічатись.що мені робити??

  • Майданіч said:

   Я думаю, що тобі точно не треба на нього тиснути. Зазвичай хлопці цього не люблять) Ті знаєш причини , за яких він не хоче переводити ващу дружбу у більш серйозні стосунки? Тут є декілька варіантів вирішення, які я бачу. Перший, це чекати, поки все саме вирішиться і просто радіти життю. Можна звісно спробувати зробити так, щоб хлопець почав тебе більше цінувати і захтів втримати. У другому варіанті можеш заснати невдачі, якщо виявиться що ти не сильно йому подобаєшся.

 93. Здравствуйте ! У меня очень серьёзная проблема : ещё год назад я начала общаться с одним мальчиком (он мне очень нравился) и маме он тоже очень понравился. У нас завязались серьёзные отношения, но сейчас я его полностью разлюбила, но он меня и сейчас очень любит … Они общаются с моей мамой и она говорит, что он порядный, воспитанный и нечего его обижать… Но я не хочу с ним встречаться, поэтому у нас с мамой часто ссоры… Она абсолютно не хочет меня слушать… И вдруг что – плачет… Я не хочу обижать маму и его, но и встречаться с ним тоже не хочу !!! 😦 Мне уже противна эта романтика и т.д. Такое ощущение, что я уже никогда не захочу с кем-то встречаться ..! Скажите, как мне обьяснить маме, что я его не люблю…???

  • Майданіч said:

   Добрый вечер Зайка! У тебя действительно очень сложная ситуация. Но ты действительно права, если отстаиваешь свои права и говоришь о том, что не хочешь быть с этим парнем. Но в данной ситуации не стоит так резко обижать человека, ты уверена, что он тебе стал безразличным? Или у тебя появилось новое чувство к другому человеку? Мне кажется, что неплохим вариантом будет просто сделать паузу, дать друг другу время отдохнуть от близости. За это время, ты могла бы почувствовать любишь ли ты или нет, хочешь продолжать отношения или нет. Отношения они меняются, и возможно твоя мама думает, что вы просто на определённой фазе, фазе отвержения и раздражения партнера. А что сказать маме, я думаю правду и каждый раз спокойно объяснять ситуацию. Ведь не маме жить с этим парнем . Я думаю со временем она поймет и приймет твое решение. Главное разговаривай спокойно и не срывайся на маму. С парнем, я бы посоветовала, поговорить деликатно и не затягивать. Иначе ты его мучаешь и он страдает… Думаю в такой ситуации как он ни кто не хочет оказаться.

 94. Що значить, коли товариш по школi тисне тобi руку ? ( я дiвчина) 🙂

  • Майданіч said:

   Привіт) Так як я не знаю які в тебе відносини з цим товаришем, можу здогадуватися, що він просто проявляє повагу або симпатію) А як ти розцінюєш цей жест?

 95. Я теж так думаю…. Просто е декiлька таких хлопцiв… 🙂 Ми з ними просто друзi… Як ви вважаэте, це взагалi нормально ?

  • Майданіч said:

   Я думаю, що нормально, якщо ви дійсно гарно дружите. Можливо таким чином вони виказують тобі повагу, виділяють серед інших дівчат як подругу?

 96. Просто зазвичай так хлопцi мiж собою роблять… 🙂

  • Майданіч said:

   Можливо, можна вирішити це питання запитавши що це значить в самих хлопців, як гадаєш?

 97. я зустрічаюсь з хлопцем вже місяць обом 15 р.він хоче цілуватись а я не вмію.Боюсь йому про це сказати,соромлюсь.Що мені робити?

  • Майданіч said:

   Доброго вечора Аня) Я думаю, що це чудово в перше поцілуватися із своїм хлопцем . І соромно не має бути, що це в тебе в перше, головне це щоб хлопець тобі подобався і ти справді хотіла його поцілувати. Якщо в вас серйозні стосунки і ти йому довіряєш, я думаю, він зрозуміє і якщо має більше досвіду то проблеми не буде, головне на цьому не зациклюватися і не переживати. Можливі різні варіанти, наприклад попросити потренуватися з другом, та це може викликати обурення у твого хлопця. І навіть ,якщо він не дізнається чи ти впевнена , що не почнуться докори сумління. Тому пораджу тобі просто спробувати цілуватися саме з тими хто тобі подобається, а досвід прийде з часом!:)

 98. Спробую…:-)

  • Майданіч said:

   ))Якщо, буде бажання поділитися, що ж все ж таки означає такі жести-напиши;) буду чекати!

 99. у мене у класі немає друзів мені 15 років з мене у дитинстві у класі сміялися тому що я в очках ходила но вчуся добре а зараз просто так можуть обідити обізвати підкажіть що мені робити?

  • я чомусь не можу його прочитати

  • Майданіч said:

   Відправила)

  • Майданіч said:

   Привіт) Більшість дітей проходить у школі важкі випробування і від цього не втікти! Я тобі можу порадити навчитися стояти за себе! Не боятися дати відсіч ображаючим. Діти бувають злі і ті звички, що були в твоїх однокласників в молодших класах перенеслися і в старші. Можна краще розібратися чому саме тебе ображають. Якщо є бажання приходь до мене на консультацію до бібліотеки) або можеш писати на електрону пошту silhana@bigmir.net Я радо допоможу у вирышены проблеми. Та головне, щоб змінити поведінку інших до тебе в першу чергу треба змінити свою відносно них! А ще, можливо стати більш впевненішою у собі, тоді оточуючі це відчувають.

  • Інна Ільніцька said:

   я відношуся до них добре  а вони до мене ужасно навіть можуть фотографірувати коли я нехочу, щось роблять на телефоні а потім сміються з мене 

   Суббота, 1 марта 2014, 16:51 UTC от “Психолог у бібліотеці” : >Майданіч commented: “Привіт) Більшість дітей проходить у школі важкі випробування і від цього не втікти! Я тобі можу порадити навчитися стояти за себе! Не боятис” >

  • Інна Ільніцька said:

   як ви вважаєте як мені поступити в такі ситуаії? і чи зможу я добитися щоб вони мене не фотографірували і не сміялися?

   Суббота, 1 марта 2014, 16:51 UTC от “Психолог у бібліотеці” : >Майданіч commented: “Привіт) Більшість дітей проходить у школі важкі випробування і від цього не втікти! Я тобі можу порадити навчитися стояти за себе! Не боятис” >

  • Майданіч said:

   Я вважаю можна добитися всього, якщо сильно захотіти і прикласти зусиль. Та в першу чергу почати з поваги до себе. Зазвичай ображають тих, хто слабкий хто може образитися. Твоя перша задача перестати ображатися і зрозуміти, що ти вище всіх цих насмішок. Я не кажу, що не треба за себе стояти, та в даній ситуації пораджу не звертати уваги і пояснити це тим, що такі пустощі і дурощі тебе не обходять. Як ти думаєш чому саме вони обрали тебе жертвою?

  • Інна Ільніцька said:

   так ви праві мене легко образити але розумієте вибачити їх не можу тому що уминулому році мені однокласник попав у око колпачко і   я  тепер      дуже мало бачу  но саме образливіши що коли писали пояснювальні мене крім одного однокласника оббрихали а потім коли пройшов час призналися що набрихали але я не показую що ображаюся а в душі сильно  ображаюся

   Суббота, 1 марта 2014, 18:11 UTC от “Психолог у бібліотеці” : >Майданіч commented: “Я вважаю можна добитися всього, якщо сильно захотіти і прикласти зусиль. Та в першу чергу почати з поваги до себе. Зазвичай ображають тих, хт” >

  • Майданіч said:

   В першу чергу треба зробити все, щоб повернути гостроту зору, є можливість корекції? Ти запитала мене, що тобі робити , щоб тебе не ображали. Я думаю, ти маєш більш впевнено заявляти про себе, мати сили дати відсіч образливому ставленню. Треба повірити в те, що ти можеш протистояти своїм однокласникам. В тебе дуже складна ситуація, і мені здається ти сама для себе не вирішила, що саме ти хочеш. З однієї сторони ти не можеш простити їм нанесені образи і це не дасть тобі можливості справді налагодити з ними стосунки, адже ти будеш на них ображена. З іншої, ти ніби хочеш у класі з усіма добре спілкуватися та бути доброю. В першу чергу, треба самій вирішити як ти до них ставишся, чого хочеш і які відносини з ними тебе влаштують насправді. В тебе є можливість прийти до мене на консультацію?

  • Інна Ільніцька said:

   ні

   Суббота, 1 марта 2014, 21:18 UTC от “Психолог у бібліотеці” : >Майданіч commented: “В першу чергу треба зробити все, щоб повернути гостроту зору, є можливість корекції? Ти запитала мене, що тобі робити , щоб тебе не ображали. �” >

  • Майданіч said:

   Якщо я можу тобі допомогти , звертайся будь ласка!Просто в першу чергу спробуй сама зрозуміти як надалі ти бачиш спілкування зі своїми однокласниками. Не слід приховувати того, що ти на них ображена, люди часто відчувають слабкість та користаються нею для самореалізації. Я не кажу, що б ти провокувала сварки, та поводилася агресивно просто так, але ти маєш захищяти свою гідність і поважати в першу чергу себе.

  • Інна Ільніцька said:

   дякую буду старатися

   Воскресенье, 2 марта 2014, 8:51 UTC от “Психолог у бібліотеці” : >Майданіч commented: “Якщо я можу тобі допомогти , звертайся будь ласка!Просто в першу чергу спробуй сама зрозуміти як надалі ти бачиш спілкування зі своїми одно�” >

  • Інна Ільніцька said:

   добре дякую вам я все зрозуміла

   Воскресенье, 2 марта 2014, 9:28 +04:00 от Інна Ільніцька : >ні > > >Суббота, 1 марта 2014, 21:18 UTC от “Психолог у бібліотеці” : >>Майданіч commented: “В першу чергу треба зробити все, щоб повернути гостроту зору, є можливість корекції? Ти запитала мене, що тобі робити , щоб тебе не ображали. �” >>

  • Майданіч said:

   пиши, або приходь до мене на бесіду у Національну бібліотеку для дітей. можливо, разом краще зможемо розібратися у твоїй майбутній взаємодії з однокласниками, визначити найефективніший спосіб спілкування з оточуючими.

 100. Анонімний said:

  Привіт вмене така проблема я себе дуже сильно не до оцінюю коли я прихожу в компанію чужу я стаю дуже замкнктий в собі і так само з дівчатами я незнаю як зними. Розмовляти мене чіпає дуже сильна паніка і дискомфорт

 101. Привіт вмене така проблема я себе дуже сильно не до оцінюю коли я прихожу в компанію чужу я стаю дуже замкнктий в собі і так само з дівчатами я незнаю як зними. Розмовляти мене чіпає дуже сильна паніка і дискомфорт

  • Майданіч said:

   Привіт) Тобі просто треба декілька раз побороти свій страх та невпевненість і проблема пройде сама собою! В першу чергу, визнач всі свої плюси, чому саме з тобою дівчата повинні хотіти спілкуватися. По друге, дівчатам подобаються впевнені у собі хлопці, які знають чого хочуть. Тому ти маєш відчувати що ти просто чарівний, цікавий і все можеш! Якщо. Це не буде показове, люди будуть відчувати. Хто ти і саме так ставитимуться до тебе. І не панікуй, якщо з першого разу не вийде! Виходь із своєї зони комфорту;) Головне треба чесно розкласти свої сильні і слабкі сторони і визначити яка поведінка краще буде саме тобі!

 102. Анонімний said:

  В мене ще одне питання як реагувати на образи ?

  • Майданіч said:

   Тут треба визначити конкретніше, які образи і як для тебе буде найкраще. Є багато варіантів, наприклад, можна сказати у відповідь образу, проте цей варіант мені не подобається. Коли ти впевнена у собі ти можеш не звернути увагу, але зробити це не так як слабша, а як слон із басні « Сдон і Моська». Можеш сказати так, проте ..і перечислити свої достоїнства. Є багато варіантів, проте тобі слід вибрати той, який буде гармонічно тобі відповідати! Я не можу вирішувати за тебе,я можу допомогти розібратися у собі)

 103. Анонімний said:

  Вмене таке питання як реагувати на образи

 104. Підскажіть будь ласка, як бути в такій ситуації. В мене є знайомий, я з ним вже спілкуюся десь з рік, хоча раніше ми бачили один одного, але ніколи не спілкувалися. Він почав виявляти до мене симпатію, неодноразово гуляли в одній компанії і це було добре видно, що я йому небайдужа і в нього до мене більші почуття чим просто дружба…Але тоді, коли він проявляв ініціативу, то я не дуже надавала цьому увагу, адже було важко знову повірити людині після попередніх відносин. Але все таки я з ним спілкувалася і теж нібито показувала свою небайдужість. І ось коли я вже зрозуміла, що з цією людиною мені хочеться спілкуватися і розумію що пора б переступити до інших відносин, я починаю проявляти теж ініціативу, а він мені говорить, що між нами не може бути нічого більшого чим дружба. Говорить, що в нього є дівчина, хоча насправді немає, хоча має інтимні стосунки з іншими (навіть не з однією), а мені говорить, я б міг одночасно зустрічатися з тобою, але не хочу перед тобою бути якимсь поганим…Не розумію просто його…
  Допоможіть…Дякую)

 105. Підскажіть будь ласка, як бути в такій ситуації. В мене є знайомий, я з ним вже спілкуюся десь з рік, хоча раніше ми бачили один одного, але ніколи не спілкувалися. Він почав виявляти до мене симпатію, неодноразово гуляли в одній компанії і це було добре видно, що я йому небайдужа і в нього до мене більші почуття чим просто дружба…Але тоді, коли він проявляв ініціативу, то я не дуже надавала цьому увагу, адже було важко знову повірити людині після попередніх відносин. Але все таки я з ним спілкувалася і теж нібито показувала свою небайдужість. І ось коли я вже зрозуміла, що з цією людиною мені хочеться спілкуватися і розумію що пора б переступити до інших відносин, я починаю проявляти теж ініціативу, а він мені говорить, що між нами не може бути нічого більшого чим дружба. Говорить, що в нього є дівчина, хоча насправді немає, хоча має інтимні стосунки з іншими (навіть не з однією), а мені говорить, я б міг одночасно зустрічатися з тобою, але не хочу перед тобою бути якимсь поганим…Не розумію просто його…
  Допоможіть…Дякую)

  • Майданіч said:

   Доброго дня Лєна! Існує багато можливих причин, чому саме він так себе поводить. Не виключено, що ти йому дійсно не байдужа, проте можливо той час коли він сильно хотів стосунків( якщо дійсно хотів) минув. Ви багато спілкувалися, і можливо, це знизило той рівень закоханості як на початку спілкування коли він проявляв ініціативу. Можливо, йому дійсно одразу подобається декілька дівчат і він не хоче обтяжувати себе відповідальністю. Є варіант, що хоче тебе позлити, деякі люблять створювати умови у яких нещодавно були самі. Я не можу стверджувати про його гамму почуттів до тебе, проте зазначу коли дівчина справді дуже подобається і хлопець закоханий у неї він не буде зраджувати та робити так, щоб вона засмучувалася. Я думаю, просто треба щиро зізнатися собі чи потрібен тобі такий клопіт як зустрічатися з хлопцем, який одразу попереджає про можливу зраду.

 106. допоможіть мені, зі своїм хлопцем я зустрічаюсь майже 2 місяці, він каже що любить мене дуже сильно,Ми разом гуляємо, тримаємось за руки, поцілунки, це все до вечора.. Коли настає вечір він ніби міняється, каже що я його не кохаю,робить мені боляче,каже що кидає мене, Що робити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я думаю, необхідно змінити поведінку. Як ти зазвичай поводишся, коли він починає тебе ображати та стає інакшим? Можливо, йому подобається грати у таку психологічну гру де є жертва рятівник та нападаючий і він програє всі ці ролі. Я б порадила не затримуватися на стосунках, які приносять незадоволення і заставляють мучитися. Проте, якщо тобі на даний момент комфортно, просто спробуй пограти, але за своїми правилами.

 107. Як він починає мені це все говорити, я просто починаю хвилюватись, випитую що ж сталось, ображаюсь, просто починаю плакати, але в кінці він один раз вибачився і все. А те що я ображаюсь не звертає уваги. Каже “проїхали”. Я то вибачаю, щоб невтратити його. Що ж думати, допоможіть..

  • Майданіч said:

   Я дуже хочу тобі допомогти, проте ти сама маєш зробити остаточне рішення. Я розумію, що він здається тобі хорошим, проте чи не здається тобі, ніби хлопець,який тебе любить і поважає має ставитися інакше? На скільки я розумію, йому подобається таким чином тобою маніпулювати і знає, що ти не нанесеш удару у відповідь. Як я казала, можна спробувати змінити поведінку, перестати бігати перед ним і випитувати, перестати плакати та виправдовуватися. Особисто я вважаю, що такі стосунки дуже емоційні , проте швидко призводять до зайвих нервів стресів та послаблення здоров’я. Я думаю, в тебе в такі моменти почуття провини закриває почуття самоповаги і проявляється воно лише потім. Як би тобі не кортіло наступного разу зіграти вже в сплановану гру, зберися і скажи , що він тебе ображає тобі це не приємно і ти не хочеш цього терпіти. Все треба робити дуже спокійно. Залишай його кожного разу коли він починає так чинити. Є два варіанти, як я бачу, виходу із цієї ситуації. В першому, він змінює до тебе ставлення,адже ти для нього важлива. У другому, він тебе залишає тому що ти не підтримуєш його гру, а значить він шукає дівчину яка буде терпіти ці випробування. Ти згодна зі мною?

 108. Так. Дуже дякую за допомогу. ))))

 109. Подскажите как мне быть в етой ситуации…
  Полтора года назад с моим знакомым у меня завязались отношения.
  Ето я знала всю свою жизнь,но он меня никогда не интерисовал как мужчина,но в один прекрасный момент между нами пробежала искра и все началось….
  У нас были странные отношения,он постоянно меня ревновал и делал все чтобы и я его ревновала, наверное мои чувства были сильнее всего того,но в то же время любил меня.
  Я много раз закрывала глаза на его выходки,было трудно так как возле него было много вьющихся девок.
  Был один момент-мои родные были против наших отношений,мы продолжали встречаться даже в тайне.
  Однажды мы поссорились и в тот момент наша общая знакомая,познакомила его с ее подругой,та залетела и ему пришлось жениться(
  знаете мне так тяжело было,я думала что ето просто конец жизни,но спасибо всем кто меня тогда поддержал.Действительно было очень тяжело,особенно тогда когда перед его же свадьбой он просто изливаеться и жалеет что все так в жизни получилось,и что ты одна с главных людей в его жизни.
  Мне было тяжело даже нз.как и обьяснить наскольно.
  Сейчас он уже женатый и имеет ребенка,но со мной переодически поддержует отношения.
  Когда я начинаю тему розговора о том,что нам лутше не общаться,он начинает нервничать и переводить тему,так как не хочет розрыву…
  А я незнаю что делать.
  Он вроде не держит,но не отпускает.Даже сейчас на выходных гуляем в одной компании,и он всегда наблюдает,а то и отвозит меня домой что бы у меня не было никого кроме него.
  И еще о его семье-они видяться только раз на неделю и то он постоянно на выходных гуляет.
  Почему?не любит жену?
  Как мне быть?Попробывать забыть?Просто он не дает(

  • Майданіч said:

   Добрый день Лера! Все зависит от того, чего бы вы хотели в дальнейшем. Как не грустно это говорить, но иногда мы становимся заложниками своих иллюзий и не совсем честно рассматриваем сложившуюся ситуацию. Девушкам часто нравится тешить себя мыслью, что она словно героиня романа, сталкивается с трудностями на своем жизненном пути, что жена и ребенок это не его вина, и если не она, то кто так сможет любить и понимать, а порой спасать возлюбленного. Как мне кажется, делая выводы с вашего письма, ваш друг любит самостоятельно делать жизнь переполненной драматизма, и это видно с начала ваших отношений. Но строить отношения постоянно на страсти не получится, по крайней мере здоровые не вредные для вашего психического здоровья и спокойствия. Он хорошо проигрывает свою игру, а вы умело ему подыгрываете. Например, говоря, что вам пора расстаться, продолжаете посещать компании, где точно его встретите. В наше время не так строго относятся к отцам, которые не живут с ребенком, а просто уделяют достаточно времени. Тут вопрос, сколько вы готовы продолжать такой накал страстей и осознавать, что время может быть потрачено даром. Я бы рекомендовала все взвесить, взять листок бумаги и прагматично выписать все за и против ваших встреч. Дайте себе время оторваться от него, перестаньте с ним контактировать, если есть возможность, на время не встречайтесь с компанией. По минимуму того, что может напоминать о вашем друге. В это время, постарайтесь максимально отвлечься заняться собой…Книги, рисование, танцы, карьерный рост. Ну а там глядишь или он что-то для себя осознает, предпримет решительные шаги, или вы поймете нужен ли он вам.

 110. добого вечора!я тут шукаючи в інтернеті деякі речі зовсім випадково побичила сайт на якому Ви давали дуже корисні поради.І вирішила написати.Мені 15 років і я деякий час зустрічалася з одним хлопцем(назвемо його Дімою),але це важко назвати зустрічалася,ну це взагалі сталося спонтанно.Словом пізніше я дізналася що він має іншу і просто вирішив прикольнутися.Тоді я його покинула і сказала що нічого не вийде.Він в свою чергу сказав що я все вигадую і таке інше,але я вже йому зовсім не довіряю адже одного разу до мене почала дзвонити його дівчина хоча про стосунки з ним нічого не говорила.І я дуже добре запам*ятала її голос так як спілкувались ми рідко але довго.Тоді Коли він одного разу до мене телефонував то я почула дуже чітко її голос . а вона живе в сусідньому місті.Тоді я вже точно йому не вірила.
  Познайомилася з одним цікавим і хорошим хлопцем який теж виявляв до мене симпатію і ми почали досить добре спілкуватися і мені він подобається щоразу більше,але так як ми мало знайомі то я незнаю чи є в нього якась дівчина,але це неважливо .адже просто дружити з ним також непогано,на таких людей говорять *ходячий позитив*.І я розповіла про нього подругам але це було б нічого якби до мене одного разу не позвонив він Діма і я хотіла показати що в мене все супер і без нього так як ми довго не бачились я сказала що маю нового знайомого дуже хорошого і ніби почала його вихваляти.Він відповідно сказав:-Я тут за тобою скучаю .а ти вже знайшла собі там когось,якщо ти не будеш зі мною то не будеш ні з ким. Я сказала.що він має іншу і я прекрасно знаю його думку про мене оскільки перед цим чула що він казав я така сяка,бо з подругою він спілкується трошки а вона якраз була в мене і я добре чула його слова.Тоді він десь знайшов номер Вадима ( того хлопця що мені подобається) і дзвонив до нього і щось наплів і я тому з ним посварилася з Вадимом тепер я незнаю що робити ?Ну з Дімою я розберусь а от що говорити Вадиму,адже він мені дуже подобається хоч і незнаю про це я думаю сказати йому про все і те що він мені подобається і прояснити все чи може не потрібно?Подруга також якось непевно відреагувала навіть не вислухіла мене нормально.Будь-ласка скажіть що робити в цій непростій ситуації?Наперід дякую)

  • Майданіч said:

   Привіт! Я думаю, Вадим не поганий хлопець і не заслуговує на такі витівки. Повністю погоджуюся з тим, що ти хочеш нормально з ним поговорити, проте не слід розказувати все. А для себе виріши, тільки чесно, чи можеш ти залишити минуле у минулому і чи справді подобається тобі Вадим! Не добре використовувати інших, лише щоб довести щось, а особливо людині яка тебе не цінує і просто грається твоїми почуттями. А ще, дам пораду, подружки це добре і чудово коли вони є, проте не слід всім все розповідати. Нажаль не всі можуть пройти випробування порадіти за чуже щастя! А з Дімою навіщо продовжувати спілкування, якщо ти дійсно залишаєш його у минулому? В першу чергу, попрощайся з Дмитром, можеш написати йому листа, в якому ти все – все викажеш щоб хтіла сказати,чого не сказала і головне скажеш бувай! Листа потім треба знищити, це для себе) З Вадимом, пораджу не прискорювати ваше спілкування, просто поясни, що і як, але щиро і чесно. І як я вже казала, не слід вихвалятися щастям перед іншими, заздрісники радості не приносять) Я бажаю тобі, що все склалося добре і не важливо з ким ти вирішиш зустрічатися)

 111. Анонімний said:

  Доброго дня мені 12 років в мене є така пробллема мені подобається одна людина але їй до мене немає ніякого діла він навіть обзиває мене

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я думаю, що в першу чергу, треба впевнено себе відчувати. Зазвичай хлопцям подобаються ті, які до них ставляться спокійно, яких треба завойовувати. Ну і звісно, дозувати це треба з виявленням інтеса до того, що подобається цій людині. Якщо є бажання , можеш детальніше розказати, що саме тебе турбує на пошту або особистим повідомленням в контакті. А можеш прийти на консультацію до бібліотеки і ми докладніше це обговоримо! Проте повага до себе та приємна посмішка завжди заставляють звернути на себе увагу) Пораджу почуватися впевненіше. І побачити у собі красуню!)

 112. Анонімний said:

  Мені подоабється хлопець з мого класу , але він незвиртає на мене уваги. Що мені робити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! В першу чергу слід привернути його увагу до себе, показати себе в правильному світлі. Слід визначити, що йому подобається, чим він цікавиться, які має вподобання що до дівчат. Коли ти будеш це знати, треба скласти всю інформацію опрацювати і зробити висновки, чи хочеш бути такою. А можна просто залишатися собою і якщо дійсно є спільні теми, спробувати зацікавити його як товариш, як гарна та цікава людина) Головне, як мені здається, залишатися собою і поважати себе і любити таким ,який ти є!

 113. Доброго дня! Допоможіть мені, мій хлопець заговорив про секс, але так як мені 16 я ще не готова до цього, підкажіть, як мені про це йому сказати, і що робити?

  • Майданіч said:

   Добрий вечір! Мішель, це нормально, що ти не готова до таких стосунків і ти сама знаєш причини. Я думаю, що треба так як є пояснити все хлопцю. Як на мою думку, секс повинен відбуватися за згодою та бажанням обох, тому ставити себе на його місце, жаліти та думати як йому важко безглуздо. Просто розмовляй з ним чесно, скажи що ти думаєш з цього приводу, скажи, що ти розумієш все але на даний момент не готова. Також пораджу не піддаватися натиску, хлопці часто починають маніпулювати ніби якщо не хочеш то він знайде собі іншу. Якщо він дійсно тебе поважає та ставиться до тебе з любов’ю він зрозуміє і буде чекати стільки скільки потрібно. В такому питанні головне прислухатися до себе!

 114. добрий день)у мене є одна проблема в якій я не знаю що мені робити….
  якось я їхала у автобусі,біля мене і мами сидів один чоловік,він почав говорити з мамою,і як виявилося цей чоловік був із нашого села,і він знав моїх батьків,і уже коли розмова затягнулася,він сказав що у нього є внук,який на 4 роки від мене старший, і сказав що я йому годжуся у невістки,і як сказати посватав мене,,,
  на другий день коли я прийшла до школи то цей хлопець почав пильно дивитися на мене,мене це дуже смущало,якраз через тиждень мені підключили інтернет,але у вк я не уміла реєструватися,точніше навіть не дуже хотіла.І коли до мене прийшли однокласниці вони заєстрували мене вк,і пароль придумували самі,мені його написали на папері(якби я уміла я би не пустила їх за мою сторінку,або коли вони пішли могла би поміняти його)
  коли вони пішли я зайшла на сторінку добавила знайомих і друзів….
  Аж коли я заходжу на другий день я бачу що на мої сторінціхтось був,і добавив мені того хлопця за якого мене так сказати посватали,на інший тиждень я зайшла знову і побачила ,що той самий хлопець написав мені матюки,із словом “відїбись,ти вже мене достала есемесками” ,тоді я просто була у відчаї чому мене звинувачують у тому чого я не робила(мене зібрала злість,я відповіла йому тим самим).
  А коли я тільки пробувала пояснити йому все він просто сміявся з мене,кажучи що я просто хочу бути не винувата,а в чому я навіть не знала.
  тоді в школі працювала ї моя мама,але коли він її бачив він зразу тікав,навіть одного разу коли побачив мою маму у шкільній їдальні ,то просто заліз під стів,так неначе чогось боявся,.
  Тепер уже пройшов рік,він закінчив школу,але я думала що все вже пройшло,а як виявляється ,ні. коли він бачить мене де небуть то дивиться на мене ще сильніше,і неначе хоче вибачитися,але дивитьсяне сердито ,а так неначе соромиться,а коли мені це вже набридає ,і я хочу подивитися на нього у відповідь,то він робить вигляд що зайнятий,або зразу відверає погляд……..а його найкращий друг коли ми йшли з мамою ,просто відкинув його на нас,і казав йому ,”іди поздоровкайся з своєю тещею”,і сміявся з нього.
  Ця поведінка мене дуже бентежить,і у мене ніби гріх на душі,мені дуже вашко і сама не знаю від чого,я дуже би хотіла з ним поговорити і пояснити йому все,але тільки як я починаю йому щось пояснити,він просто сміється,(але це тільки вк,бо так я соромлюся з ним поговорити) і ще чомусь через ці пригоди натомість ,щоб зненавидіти його,він мені став подобатися,,. мама знає про це і каже що така поведінка може буди у закоханого,,але я не знаю що мені зробити щоб все налагодилося,і цей тягар з моєї душі впав………БУДЬ ЛАСКА СКАЖІТЬ ,ЩО МЕНІ РОБИТИ????……

  • Майданіч said:

   Доброго дня Тоня)
   Я думаю, цього хлопця також батьки і друзі не правильно інформували. Проте, це не пояснює його дивної поведінки до тебе. Звісно, можливо ти йому подобаєшся, а плітки зіпсували його уявлення про тебе, та так себе поводити якось не адекватно. Я б порадила тобі або підійти до нього і сказати: «Слухай, я зараз все скажу і більше чіплятися не буду» і розповісти все як є. Можна також написати листа, навіть у Вконтакті, і все йому пояснити. Тоді можеш вважати, що зі своєї сторони ти зробила все як слід. Не можеш же ти його примусити змінитися. Якщо він негативно прореагує, просто перестань на нього звертати увагу, знайди забавки по цікавіше. А ще ніколи не давай подружкам паролі))

 115. Анонімний said:

  в мене є хлопець..разом вже 2 роки. справа в тому,що я його дуже ревную,забороняю спілкуватись з іншими дівчатама,говорю видалити з друзів… він біситься..хотів мене кидати.. він взагалі і вдарити може..раз приревнував і вдарив з кулака при всіх..
  ще одна є проблема,він зустрічався раз з одною дівчиною,так от..тепер він переписується з нею,видаляє переписки,типу,щоб я не бісилась..а я плачу як ненормальна…він знає,як я реагую на неї,але всеодно спілкується з нею..а коли ми сваримся звонить їй пише,звонить і хоче з нею гуляти.. що мені робити? що це з ним? мені ж каже,що мене любить, а сам так от поступає..хоч знає як я плачу через то

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Знаєш, твоя ситуація доволі не проста, тому, що ти сама боїшся глянути правді в очі і відповісти для себе чи він тебе кохає і чи потрібно тобі продовжувати з ним зустрічатися далі. Якщо тебе цікавить мій погляд, то я не поважаю хлопців, котрі можуть підняти руку, а ще й кулака на дівчину! Проте, кожен має для себе вирішувати сам чи є для нього така поведінка нормою! Вибач, що я дуже акцентую увагу на саме цій частині, проте вона мене сильно вразила. Також, маю сказати, що слова це звісно чудово та все ж довіряю більш вчинкам і саме ставленню людини до тебе. І як мені здається, тобі не слід нервувати з того, що він спілкується з іншими дівчатами, ти ж не зможеш відгородити його від всіх дівчат. Якщо хлопець хоче зрадити, він обов’язково це зробить, як би ти не стерегла!Я думаю, він має право на свій простір як і ти, в тебе є друзі?Як він ставиться до знайомих та твоїх друзів – хлопців? Тому, зверни більше увагу на те, як саме він з тобою поводиться, чи подобається це тобі!

  • Анонімний said:

   тепер в мене нема друзів хлопців.. я стала така чемна..мені здається,що я йому надоїла( Тепер і гуляти не бере,каже,що суто чоловіча компанія..я і моя подруга,яка теж зустрічається з його другом і який теж так каже,мусимо бути одні(…питалась нашого спільного знайомого,чому так.. то він сказав,що в дома у мене в нас все добре,а коли гуляєм,то все не так,що я скучна( коли ми сварились,то він був не впевнений чи варто нам бути разом далі.. казав,що не хоче мене ображати і що нам варто розійтись…а я його не відпускала,не хотіла з ним розтаватись..
   та й я його била теж( такі от нерви були… а раніше ні накого руки підняти не могла..
   може знаєте,як перевірити,чи хоче він насправді бути зі мною? може якісь питання,незнаю…

  • Майданіч said:

   Якщо він з тобою, то значить йому так хочеться, на даний момент його все влаштовує. Не кожна дівчина буде так як ти його слухатися, і так за ним впадати. Я думаю, він це добре розуміє, і коли каже що ти нудна, нецікава то просто принижує тебе тим самим заставляє боятися його втратити! Мені здається, у твоєму віці слід проводити більше часу з друзями, знаходити нових знайомих, веселитися та радіти життю! З того що ти написала, здається ніби твоє життя схоже на очікування, коли ж він прийде, прийде навіть вдома. Як я казала тобі вирішувати що робити, але поки він тебе повністю не задавив, не придушив твою самооцінку він з тобою побуде. Не кажу, що в тебе буде саме так, але можливо в нього заведеться ще одна дівчина за якою він буде впадати, яку буде добиватися поводитися як з принцесою поки не завоює. А ти в той час будеш для підвищення його самооцінки. Я б дуже радила тобі закінчити ці стосунки, занадто багато нервів витрачається марно! Ти ж знаєш, що нервові клітини не обновлюються!Дуже тебе прошу, почни любити себе! Подивися зі сторони чи дійсно ти заслуговуєш на такі стосунки, я думаю ти заслуговуєш на краще! Кожній приємно, коли нею захоплюються, коли її підтримують і люблять! Дивно коли хлопець стидається чи нудьгує у компанії в твоїй присутності.

 116. Добрий вечір!
  У мене така проблема, я люблю одного хлопця вже 5 років. Але він має дівчину з якою він зустрічаєть 3 роки і її дуже любить.Я пробувала його забути вже багато разів ,але невиходило, бо наші батьки дружать і він мій майже сусід.Я жити без нього неможу.Життя без нього немає сенсу.Я думала може рік, два я його забуду, але вже 5 років і я його ще люблю навіть сильніше( Пробувала відволіктись на інших хлопцях, але всеодно з часом я розуміла ,що я люблю тільки його. Що мені робити? Змиритись з цим нереально!=(

  • Майданіч said:

   Добрий день) я знаю як це може банально звучати, проте треба час! Я думаю, що ти не зустріла просто того хлопця, який тебе вразить. А ще, його важче зустріти, коли ти сильно ідеалізуєш свого сусіда! Я розумію, що тобі здається ніби ти все про нього знаєш, та думаю якщо придивитися краще, пильніше в нього знайдуться недоліки. І це нормально, адже у всіх людей вони є. Також сильно впливає те, що скоріш за все ви постійно разом, можливо слід спробувати змінити середовище. Я розумію, що можливо втішного тут мало. Пораджу, зайнятися чимось цікавим, щоб відволіктися від думок про цього хлопця. Корисними будуть нові хобі, інтереси,книжки яких не читаєш бо часу немає, або спорт! Бажаю, щоб твоя туга по скоріш минула!

 117. Добрий день)) у мене є одна проблема мені подобається один хлопець,коли він мене бачить то поводиться якось дивно:стає незграбним,хоче щоб я звернула на нього увагу,його друзі сміються з нього коли він зі мною спілкується,мені цікаво що ця поведінка означає?

  • Майданіч said:

   Доброго дня Лера Думаю, що хлопець відповідає тобі взаємністю і ти йому теж подобаєшся. Хлопці зазвичай дивно поводяться, і хоч як би вони не хизувалися перед іншими їм буває дуже страшно і ніяково спілкуватися з дівчиною якою вони захоплюються) Так що бажаю успіху у справах амурних!)

 118. Доброго дня Вам. я запуталась у мене так багато друзів все добре але я спілкуюсь з хлопцем і я відчуваю до ного щось але він нічого не робить але коли я йшла по вулиці він гукав за мною і ми ВКонтакті ближче познайомились але я незнаю він старший за мене я думаю може в нього немає часу на мене і я незнаю що мені робити:(

  • Майданіч said:

   Доброго дня) Ну знаєш, можливо цьому хлопцю треба час. А якщо в нього на тебе немає часу, то нащо думати про нього як про потенційного хлопця? Я думаю ініціатива провина йти від обох, а від хлопця в першу чергу. Як варіант, можеш запросити його на дружню прогулянку: кіно, ковзанка, театр все що завгодно) Якщо і надалі не побачиш результат то й не переймайся.

 119. добрий день я хочу посовєтуватися як шо хлопцю 21 рік а дівчині 13 любов можлива?

  • Майданіч said:

   Добрий вечір! Честно кажучи , не думаю що така любов можлива як любов хлопця і дівчини. Припускаю, що коли хлопець в 21 рік закохується в 13 річну дівчинку, тут можливі відхилення від норми тому не раджу заводити з таким хлопцем любов. І слід зазначити, такі хлопці можуть здатися закоханими в тебе, навіть цікавішими за однолітків проте це не є справжня закоханість до того ж може нести правове покарання.

 120. Анонімний said:

  розійшлась з хлопцем… дуже важко…хочу все вернути назад,повернути його..хоча розумію,що я йому не потрібна..ми розтавались,а він все думав,як то пошвидче піти гуляти з хлопцями,бо бач то п”ятниця… каже,завтра поговорим.. ну як так можна.. потім не витримала і послала….боюсь,що знов буду весь час ридати по ночам і всі дні,я цього так не хочу…що мені робити???

  • Майданіч said:

   Добрий вечір! Скажу одразу, тут потрібен час, ти не зможеш одразу його викинути з голови, скоріш за все щось буде постійно нагадувати про нього. Навіть здаватиметься , що немає нікого ліпшого і кращого, проте це тільки певний час, а потім не одразу, поступово біль стихне. Нажаль, не має поради як одразу позбутися суму та печалю. Хоча є варіант, що не завтра так на наступному тижні він попросить вибачення і скаже , що погарячкував. Я не думаю, що в такому разі треба починати все заново і раджу більше не витрачати свої нерви. Певний час тобі не завадить зайняти себе безліччю справ, наприклад, завести нове хобі, дивитися комедії, підтягнути прогалини у навчанні. Зроби все щоб тільки відволікти свій мозок від думок про нього, а навпаки отримати з цього користь та розвиток. І пам’ятай, що ти не винна в тому, що він так вирішив, не занижуй свою самооцінку, адже треба залишатися собою і якщо він тебе таку не цінував, можливо йому просто і не треба бути з тобою!

 121. що потрібно робити щоб мене помітили як дуже позитивну людину?

  • Майданіч said:

   Доброго дня лапа;) Перша порада, яку я б тобі дала, залишайся собою! У всіх нас є як негативні так і позитивні сторони, які необхідні нам у житті. Визнач свої переваги та плюси, а головне стався до людей так, як хочеш щоб ставилися до тебе. І це не повинно заважати вміти постояти за себе, показати коли тобі щось не подобається і ображає. Тут головне без крайнощів, треба вміти балансувати! А також, пораджу грати чесно, обходити різноманітні плітки та ображання інших . Пор друге, ніщо так не привертає до себе людей як щира посмішка, але щира і вміння сказати приємне іншому. Проте не забувай що приємність має бути правдою і це повинна бути твоя щира думка а не лестощі.

 122. що робити коли хлопець перестає дзвонити,писати смс, а подруги хочють нас розлучити ?

  • Майданіч said:

   Доброго дня лапа;) Перша порада, яку я б тобі дала, залишайся собою! У всіх нас є як негативні так і позитивні сторони, які необхідні нам у житті. Визнач свої переваги та плюси, а головне стався до людей так, як хочеш щоб ставилися до тебе. І це не повинно заважати вміти постояти за себе, показати коли тобі щось не подобається і ображає. Тут головне без крайнощів, треба вміти балансувати! А також, пораджу грати чесно, обходити різноманітні плітки та ображання інших . Пор друге, ніщо так не привертає до себе людей як щира посмішка, але щира і вміння сказати приємне іншому. Проте не забувай що приємність має бути правдою і це повинна бути твоя щира думка а не лестощі.

 123. Анонімний said:

  розталась з хлопцем,але без нього не можу… він хоче нагулятись,а я ніяк не даю йому це зробити… якби не я,були б разом.. так часто було,що я розходилась..а тепер,що мені зробити,щоб його повернути? просто сказати люблю і вернись вже не діє( завтра я його побачу,він мене виручить в одній справі… хочу завтра помиритись…але як..

  • Майданіч said:

   Добрий вечір! Як не прикро це визнавати, та якщо любиш треба відпустити. А особливо, якщо це вже повторюється не один раз. Я думаю, що твій хлопець чекає на таку реакцію і знає що ти будеш за ним впадати. Я дуже добре розумію, це відчуття, коли ти ні про що не можеш думати, єдина думка як його повернути і те що це ти винна в тому, що він пішов. Можливо, якщо він не хоче з тобою зустрічатися він тобі і не треба. Але це ти зрозумієш не зараз, тепер дуже боляче…. Просто відпусти, а коли повернеть то добре подумай, а чи треба тобі такі стосунки де тебе постійно можуть кинути. З часом це стає нестерпним і ти ладна сама кинути, а скільки часу було витрачено даремно!Я б тобі радила на ранок прибрати всі сльози і прийти з ним на зустріч веселою і гарненькою і ні в якому разі не починати спроби його повернути. Він свій вибір зробив, а твоє життя триває. Можливо така реакція його здивує і змінить рішення тебе покидати. Та не радій одразу і навіть запропонуй сама не поспішати з висновками, можливо це його підзадорить добиватися тебе знову!

  • Анонімний said:

   Вчора мені було так боляче і я напилась…ніколи не пила… було так погано…друг на машині зустрів мене і хлопець з яким розталась підсів..він дуже переживав,бо мені було дуже погано..він знав,що через нього я так напилась… він завів додому,зняв куртку з мене, потім помив лице холодною водою і сидів біля мене..казав,що сам не міг і цілий день думав тільки про мене..казав,що любить.. навіть не знаю чи вірити варто.. подружка каже,що знов якось посваримся і він піде до друзів,а той і до колишньої( бо він часто до неї може писати чи дзвонити і кликати гуляти,коли ми сваримся..) Я нічого не казала,щоб ми зходились,тільки казала,що люблю його…він так само казав,що любить навіть не знаю..і що тепер? що це все значить..вірити йому?

  • Майданіч said:

   Привіт! Я думаю, що втративши тебе він теж перелякався, та коли побачив як ти без нього страждаєш заспокоївся. Скоріше за все, твоя подружка має рацію, навряд він перестане писати та спілкуватися із колишньою, як би тобі це не подобалося. Я думаю, все ж треба дати йому час, особливо якщо він тобі таке постійно каже при сварках. У вас вже сформувалася своя модель стосунків і я думаю, йому подобається коли ти за ним впадаєш. Спробуй поводитися прохолодно до нього, займатися своїми справами і хоча б перед ним робити вигляд що можеш бути щасливою та життєздатною без нього.

 124. привіт, колись коли мені було років 6-7 я був ще зовсім малим і дурним, у мене був друг приблизно мого віку ,він приходив до мене і одного разу заради цікавості ми здійснили статевий акт, ми були ще зовсім юні,малі дурні, і хотіли все спробувати,нам було цікаво що це таке, та й взагалі навряд це можна назвати статевим актом оскільки ми навіть толком не розуміли що це таке. Проходив час мені було якось пофіг на це але пройшло уже десь біля 10 років, і чим доросліший я стаю тим важче стає мені на душі через це. Спочатку я навіть ніколи не нагадувався про це ,а останнім часом дуже часто нагадуюсь і картаю себе за це. Мучить совість мабуть. Відчуваю себе якимось неповноцінним через це чи якось так. Допоможіть якось.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Не слід так хвилюватися за свої вчинки скоєні у дитячому віці. Я думаю, що окрім неприємного відчуття у собі, воно ні чим не змінило тебе як особистість. Ти назвав вік, у якому дітям притаманні експерименти пов’язанні з статевим актом. Не ти один пройшов через це і така річ пов’язана з цікавістю до особливостей власного тіла та до тіла інших.

 125. дякую вам, я теж думаю що за вчинки скоєні в дитячому віці хвилюватись точно не потрібно тому що навіть за гріх це мабуть не рахується, тому що ми ще діти були, маленькі дурненькі, не свідомі, і звичайно все було нам цікаво тому і спробували таку дурню зробити, проте це вже було давно, і не варто на цьому зациклюватись і згадаувати це .

  • Майданіч said:

   Успіхів тобі у майбутньому і краще будуй життєрадісні грандіозні плани на майбутнє! І радій що ти такий який ти є, адже всі ми унікальні і в той же час так схожі.

 126. як вважаєте варто мені розказати мамі про це,можливо мені стане легше ?

  • Майданіч said:

   Я гадаю, що тобі слід зробити так, як ти сам відчуваєш, буде кращим для тебе. Я не знаю чи стане легше коли ти все розповіси мамі, але це знаєш ти! Якщо відчуваєш потребу розповісти мамі можеш розповідати. Якщо хочеш про це поговорити і зняти тягар то можеш приходити на консультацію до бібліотеки, або писати мені на пошту чи в контакті! Я вірю в те, що кожна людина сама знає правильну відповідь, задача психолога допомогти її знайти , а не вирішити за тебе. І ще, я хтіла сказати, що не бачила людей, які можуть сказати, що в них ідеальне минуле і їм ніколи не було соромно. Тут головне саме ставлення, не треба зациклюватися. Вчимося приймати помилки і відпускати туди у минуле.

  • Майданіч said:

   Я гадаю, що тобі слід зробити так, як ти сам відчуваєш, буде кращим для тебе. Я не знаю чи стане легше коли ти все розповіси мамі, але це знаєш ти! Якщо відчуваєш потребу розповісти мамі можеш розповідати. Якщо хочеш про це поговорити і зняти тягар то можеш приходити на консультацію до бібліотеки, або писати мені на пошту чи в контакті! Я вірю в те, що кожна людина сама знає правильну відповідь, задача психолога допомогти її знайти , а не вирішити за тебе. І ще, я хтіла сказати, що не бачила людей, які можуть сказати, що в них ідеальне минуле і їм ніколи не було соромно. Тут головне саме ставлення, не треба зациклюватися. Вчимося приймати помилки і відпускати туди у минуле.

 127. Доброго дня, мене звати Діана.Я вже півроку закохана в хлопця, за цей час я дуже змінилася (в мене стала інша поведнка, я стала розгубленою…..).Ми із ним друзі.
  Але в мене є 1 проблема. Я боюсь сказати мамі про свою закоханість, порадьте будь-ласка що мені робити.
  Заздалегідь дякую.

  • Майданіч said:

   Доброго дня Діана! А ти сама як гадаєш. Коли краще сказати? Я питаю тому бо думаю, що ти знаєш коли твоя мама найкраще готова тебе вислухати! Можливо це краще зробити під час дівочого чаювання, або просто коли мама не зайнята, запитати поради, спитатися як вона реагувала коли була в твоєму віці на почуття закоханості. Можливо отримаєш ціну інформацію, яка стане корисною для твоїх майбутніх стосунків. Та чому ти поводишся розгублено?

 128. якшо мені 14 років і я спілкуюсь з 22 річними хлопцями але вони хороші бо я давно їх знаю любов можлива?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Особливо я не радила б заводити стосунки з хлопцями яким 22 коли тобі 14. Як кажуть, для кохання немає віку, та в нашій в нашому середовищі це є не нормою і карається законом. Я не знаю ні твого товариша, ні того, як він до тебе ставиться. Тому важко робити якісь висновки на скільки його почуття до тебе щирі. Те, що дівчатам подобаються хлопці старшого віку ні чого дивного не має. А от захоплення старшого хлопця неповнолітньою не розцінюється як норма. В будь якому разі, ти несеш відповідальність за свої вчинки і маєш свої думки з цього приводу! Тому, якщо ти все ж вирішила розпочати стосунки, все добре обдумай і не квапся.

 129. Анонімний said:

  я перевівся в іншу школу в 10 класі, зараз навчаюсь в 11.не зміг подружитись з однокласниками, думаю, що через те, що “правильний” і буду мати золоту медаль. вони не сприймають мене як “свого”. я намагався йти на контакт, але не виходить. що мені робити?? якщо я буду до них дуже добрим то вони будуть мене використовувати,а справжньої дружби не буде.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Це нормально, коли одноклассники не сприймають новенького, а особливо якщо він розумний і виділяється серед них. Я б порадила тобі залишатися собою, бути відкритим для спілкування і готовим прийти на допомогу. Знаєш, тут треба відчувати грань між хлопцем який легко може допомогти і тим кого всі використовують. Можливо, слід знайти з іншими спільні інтереси, які будуть цікаві і тобі і новим товаришам, брати активну участь у житті класу. Також, пораджу залишатися собою, не обов’язково дружити з усіма в класі і бути душею компанії якщо це не є твоєю сутністю. Краще придивися, подумай з ким тобі комфортніше спілкуватися, хто міг би стати твоїм другом і почни дружбу першим.

 130. Що мені робити???
  Я посварилась зі своїм хлопцем.
  За одної речі, він скинув інтимне своє фото.
  І я його відіслала подрузі.
  А вона розказала моєму хлопцеві і він, більше не хоче зі мною спілкуватись,бачити.
  Як його повернути допоможіть, будь ласка.
  Бо мені без нього дуже погано.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Твого хлопця можна зрозуміти, адже ти розумієш, що в першу чергу означає слово інтимне?Зазвичай, прийнято такі речі залишати між двох, особливо якщо у вас дійсно серйозні міцні стосунки. Уяви, якщо він показував би своїм друзям не зовсім пристойні твої фотографії, які ти при готувала тільки для нього. В першу чергу, просто подумай сама, як не гарно і неприємно ти віднеслася до його близькості. Зрозумівши, спробуй з ним поговорити, проте не просто вибачайся, а спробуй показати, що ти дійсно розумієш як йому боляче і образливо. І на майбутнє, обережніше стався до слова подружка, на скільки я знаю, справжні друзі так не вчинять.

 131. Анонімний said:

  в мене є проблема..я дуже часто і дуже сильно червонію,коли на мене йде забагато уваги..інколи аж плакати від того хочеться…або коли я не хочу відповідати і мене піднімають,і в той час всі дивляться,то мене кидає в жар і я дуже червонію..що це таке?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Вибач що з запізненням, відповідаю! Розумієш, це пов’язано із твоєю особливістю організму, який так реагує на стресові ситуації. Що можу порадити, працювати над своєю впевненістю та поведінкою у колективі. Знизь свій поріг чутливості до максимуму. Коли ти не будеш боятися відповідати і великої кількості уваги все буде гаразд. Намагайся подолати свої страхи!Хай з першого разу не вийде, з третього четвертого обов’язково буде покращення ситуації.

 132. Анонімний said:

  Добрий день) Якщо хлопець ставить лайки під фото 2 дівчатам( весь час),які йому подобається,а мені ні(..то це є признаком ,що він мене не любить,чи я не така гарна…я можу йому притикнути тим,то буде правильно?

  • Майданіч said:

   Добрий день)По-перше, мені треба визначити, це твій хлопець? І якщо ні навіщо йому щось притикати? Хоч лайки в соціальних мережах можуть нічого не означати окрім того, що хлопцю подобається фото. З іншої стоони,таким чином хлопці можуть показувати дівчатам, що вони їм симпатичні, особливо коли часто коментують фото та ставлять лайки. Думаю на цьому не слід сильно концентрувати увагу. А ти йому завжди відмічаєш фотографії?

 133. сонечко said:

  добрий вечір!!!!у мене проблема коли я спілкуюся з хлопцями старше себе я не знаю як мені поводитись і я почінаю з ними фліртувать а мама тепер каже що я неможу без хлопців скажіть бідь-ласка що робити щоб спілкуватися нормально з хлопцями

  • Майданіч said:

   Доброго дня Сонечко! Я думаю,тобі треба просто бути собою і в першу чергу звертати увагу на тих самих хлопців, як на співрозмовників!Щось мені підказує, що тобі приємно відчувати, що ти подобаєшся тим самим старшим хлопцям і тому флірт присутній у твоїй поведінці. Можу запропонувати постежити за собою та від слідкувати коли ти починаєш розцінювати співрозмовника як потенційного хлопця. Можливо. Я не права і що ти сама думаєш з цього приводу?

 134. Масяня said:

  я дуже висока ((я у 8 класі і маю 1.75 приблизно я боюсь стати ще вищою і навіть хлопці нижче мене які мені подобаються я незнаю шо робити((

  • Майданіч said:

   Доброго дня Масяня! Я думаю, скоро це перестане бути твоєю проблемою. Ти зараз в такому віці, коли організм активно росте і у кожної дитини це відбувається індивідуально. Головне це приймати себе такою яка ти є і любити. А з хлопцями все буде гаразд, вони скоро теж підтягнуться. Просто в них цей процес відбувається скачками.

 135. анонім said:

  доброго дня підкажіть будьласка як перестати жуків а саме головне перестати бути тривожною

 136. Анонімний said:

  хлопець хоче меньше говорити по телефоні через сварки а я так не хочу він сказав запропонувати щось інше поможіть

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Можливо, твоєму хлопцю краще тебе сприймати при живому спілкуванні! Більшість хлопців по телефону намагаються розмовляти конкретно і лаконічно. Можливо, буде мати більший сенс зменшити кількість часу на телефоні розмови і спробувати інколи(та не дуже часто) писати цікаві смски, надсилати фото того, що тебе захоплює?

 137. Хочу знайти дівчину але не можу ніхто мене не хоче

  • Майданіч said:

   Доброго дня Іван! Мені важко щось тобі сказати, адже я не знаю що саме ти хочеш і чого чекаєш! В першу чергу, я хочу запитати, чи ти хочеш конкретно з кимось зустрічатися чи, можливо, ти хочеш знайти дівчину яка тобі сподобається. Що саме ти робиш на твою думку, що відштовхує дівчат? Я б порадила бути більш впевненим у собі, дівчатам в загалі подобаються впевнені хлопці які знають собі ціну. Головне щоб ця впевненість йшла із середина, а не показувалася тільки ззовні, бо це має протилежний ефект. Можу порадити, при знайомстві з дівчиною, бути більш зацікавленим слухачем, вміти підтримувати бесіду та захоплювати. Мабуть, на твій запит я можу порадити тільки це, адже ти не описав ситуації і що саме конкретно тебе не влаштовує.

 138. Віталій said:

  Добрий вечір!!!!
  я вже три роки зустрічаюся з дівчиною і все в нас було добре але останнім часом не дуже ми постійно сваримося вона зараз далеко від мене ми дуже рідко бачимося
  по телефоні розмова не получається …
  вона не має часу на мене і не цінує мого ставлення постійно говорить шо мене не любить що я їй набрид і надоїй
  каже що має іншого хлопця і те що вона його любить
  але чесно кажучи я не вірю в це все що вона мені каже і можливо це через те що дуже її люблю і вона мені потрібна мені дуже тяшко мені погано навіть в лікарню попав із серцем я не знаю що робити навіть жити не хочу
  Порадьте будь ласка бо я бачу моєму життю приходить кінець(((((((

  • Майданіч said:

   Доброго дня Віталій! Мені дуже прикро, та мабуть твоя дівчина дійсно хоче з тобою розірвати стосунки. Я дуже розумію твоє становище, думаю всі через це проходять. На жаль, так часто буває, когось лишаємо ми, хтось покидає нас. Сказати, що тобі не слід засмучуватися і треба продовжувати життя далі…мабуть, ти і так це знаєш та що робити з почуттями. Я думаю, щоб твоя дівчина почала тебе цінувати треба дати її свободу. Ти не можеш і не маєш права утримувати її біля себе. Можливо, їй навіть подобається, що ти так за нею страждаєш, та я не можу сказати напевно. Стосунки на відстані це не для кожного! Я пораджу тобі зайнятися собою, можливо, перший час ,коли будеш це робити думай який ти станеш і вона до тебе буде ставитися набагато краще! Зазвичай дівчатам подобаються хлопці які поважають себе та свої власні інтереси. Дівчатам швидко набридають плаксії, які закидають їх романтикою та постійно ревнують до всіх. Я б порадила їй не писати не дзвонити, чекай поки вона сама тебе набере, проводь більше часу з друзями, займися чимось корисним, наприклад спортом, сильний хлопець з гарною фігурою швидше зацікавить дівчину. Також, хай в тебе з’явиться хобі, якому ти присвячуєш свій час і головне більше спілкуйся з дівчатами.

 139. Анонімний said:

  Привіт) Мені треба вибирати між двома хлопцями,з одним я 3 роки,а іношого знаю недавно,але який мене притягує дуже.. і що робити? кажуть,треба вибирати,або той або інший.. і ті кажуть мені вибирати когось з них.. Я не можу кинути хлопця з яким 3 роки.. але той мене притягує.. Як правильно поступити??
  І ще дещо.. Як навчитись поважати себе?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! В першу чергу, перед тим як обирати хлопця треба навчитись поважати себе! Які в тебе причини залишатися з хлопцем, який тебе не притягує? Треба навчитися брати відповідальність і робити все прислухаючись до себе. Це дуже важко, та я думаю результат того вартий. Страх втратити те що є, якщо воно тебе не задовольняє не найкраща причина залишатися з хлопцем. Тобі треб зізнатися собі, чого ти на справді бажаєш і вирішити , що яким би не був твій вчинок ти не будеш жаліти за скоєне. Ще скажу, що нове, незнайоме завжди здається привабливішим і інколи швидко набридає при інтенсивному спілкуванні. Пораджу, вирішити чого ти хочеш сама і лише тоді обирати хлопця)

 140. Привіт, я закохалася в хлопця і він теж здасться закохався в мене. Але його оточують інші дівчата і я боюся його втратити.

  • Майданіч said:

   Доброго дня Зірка). Маєш зрозуміти одну річ, головне впевненість у собі і повага до себе! Якщо хлопець захоче тобі зрадити, він це зробить як би ти його не контролювала. Головне довіра і повага ну і плюс відчуття, що ти краща! Не дарма ж Зірка)

 141. Анонімний said:

  Я дуже встидлива!!! Порадьте про що мені говорити з батьками мого хлопця

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Головне не хвилюватися і все буде гаразд! Я думаю, слід запитати хлопця чим вони цікавляться, можливо в вас є спільні інтереси, можливо книжки музика, а можливо, хобі. Важливо залишатися собою і не фальшивити, люди це помічають і сприймають погано. Я думаю, не треба особливо готуватися до зустрічі, просто маєш знати, що все гаразд.

 142. мені подобається хлопець ми переписуємося з ним але мені здається що я йому неподобаюся ,що робити

  • Майданіч said:

   Доброго дня Іро)Ну, якщо він с тобою переписується, це вже свідчить, що йому приємне спілкування з тобою. Можливо, слід запросити його на прогулянку і побачити, як він ставиться до тебе. Я думаю живе спілкування краще підкаже справжні почуття.

 143. Добрий день!я люблю одного хлопця і він мене теж,але останнім часом мені здається що моя любов згасає,я помітила що коли мене люблять,піклуються про мене то я відповідаю взаємністю і я подумала що якщо це дійсно так то його любов теж починає зменшуватися…чи це мені тільки здається?Я з одного боку хочу розтатися а з другого маю надію що все зміниться…я можу йому розказати все він завжди мене розуміє і я не хочу втрачати його…..

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я не можу зрозуміти, що саме ти хочеш запитати. Ти ніби любиш свого хлопця, ніби не любиш. Він наче любить тебе, а може і ні. Я думаю, що ви з ним довго зустрічаєтесь і ті перші почуття, які так захоплювали стали менш яскравими. А більше звичними. Не можу порадити, що тобі робити. Ти сама маєш вирішити хочеш ти з ним бути чи ні! Можливо, певний час слід менше часу проводити разом(це не значить розтаватися), більше зустрічатися з подружками, зайнятися якимсь хобі або спортом. Зробити життя більш яскравим! Та не слід тримати хлопця, тільки тому, що ти звикла і тобі з ним ніби комфортно. В такому випадку слід зізнатися собі, що саме ти до нього відчуваєш і прийняти важливе рішення.

 144. Загадка said:

  Привіт. Я закохалась в одного хлопця, але не розумію чи я йому подобаюсь. Він на мене кратькома дитвиться і щось розпитує. Коли розказує щось друзям деколи дивиться на мене. Але його прихильность стараються завоювати інші . Що робити. Підкажіть будь ласка.

  • Загатка said:

   Привіт мені 13. Я закохалась в одного хлопця йому теж 13 років, і він мій однокласник, але я не розумію чи я йому подобаюсь. Він на мене кратькома дитвиться і щось розпитує. Коли розказує щось друзям деколи дивиться на мене. Але його прихильность стараються завоювати інші дівчата.Що робити. Підкажіть будь ласка.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Дай йому шанс самому проявити до тебе симпатію! Пропоную тобі не просто стояти в стороні чекаючи його ініціативи, а самій інколи проявляти її у спілкуванні. Це має виглядати ніби тобі приємно з ним спілкуватися і ти відкрита та ти за ним не впадаєш. Можливо, інколи попроси його щось допомогти, зроби комплімент, але не перебільшуй. Тут потрібно грати знаючи межу. Все має виглядати, ніби він ініціатор, а для цього він має не боятися тебе.

 145. Анонімний said:

  Добрий день!Мій друг дуже любить дівчину,яка лише бачить в ньому друга..Вони гуляють часто..але дівчина не хоче зустрічатись з ним,бо любить іншого…Друг вірить,що може її в себе влюбити і просто чекає,поки вона свого колишнього забуде..
  Що порадити другу?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я думаю, тут мало що поробиш. Головне, щоб дівчина, з якою твій друг дружить була з ним чесною і не давала йому хоч маленьку краплинку надії. Часто дівчатам подобається мати в друзях хлопців, які в них закохані, ними можна маніпулювати. Думаю, твоєму другові слід деякий час зменшити спілкування з подругою, можливо коли він перестане за нею впадати, вона почне його розцінювати як хлопця і захоче повернути у статус друга. Тут головне не проґавити момент і не повернути все на свої місця.

 146. Загадка said:

  Дуже дякую

 147. Анонімка said:

  Привіт)

 148. Анонімка said:

  Допоможіть мені я закохана в одного хлопця та нажаль мої почуття не взаїмні порадьте мені що робити щоб забути його.

  • Майданіч said:

   Я думаю, одразу забути не вийде. Проте, це нормально трішки постраждати від невзаємного кохання, через це проходять всі. Слід знайти те, що буде приносити задоволення, можливо, цікава книжка, знаходження нового хобі. Зараз існує безліч цікавостей, наприклад освоєння декупажу, квілінгу, пічьворку. Можна перед літом почати займатися собою спортивні тренування дуже відволікають. Намагайся проводити більше часу у компаніях друзів, заводити нові знайомства. Я бажаю тобі чарівного літа і щоб спогади про цю закоханість не приносили тобі печаль.

 149. Анонімний said:

  що таке кохання??

  • Майданіч said:

   Кохання це почуття, яке для кожного є індивідуальним і особливим. Можна розрізняти такі поняття як «любов» і «кохання». Любов це більш глибоке, сильне почуття, а також довготривале і надійніше. Кохання ми ж відчуваємо до об’єкта який нам подобається, з яким хочется бути і про кого ми майже постійно думаємо.

 150. що таке кохання?????

 151. що робити коли хлопець сказав що нам потрібно розійтись,і він мене не кохає. Але у нас не було ніякої сварки,а подруги зробили так щоб він мене кинувв мене за спиною.
  А я його кохаю, не можу жити, хочеться померти,як йогоповернути? коли я ні
  вчому не винна.а він повірив і послухався дівчат. Я незнаю чому він мене покинув.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! В першу чергу, слід визначити чого він тебе покинув. Як би це дивно не звучало, пропоную не допитуватися у нього і не намагатися поговорити і зустрітися! Треба себе цінувати і любити, тоді і інші будуть саме так до тебе ставитися. Звісно прикро, та таке часто буває і майже всі через це проходять((( Та з часом сердечні рани загоюються, а ти краще починаєш розуміти з ким краще дружити, а хто може підставити в найвідповідальніший момент. Коли ти виправдовуєшся, значить ти в чомусь вина, а можливо, вважаєш себе такою. Слід зачекати, хай пройде час, а поки подумай чи слід тобі далі продовжувати дружити з подружками. Зараз весна, спробуй милуватися світом та радіти життю, кожній його хвилині. Знаєш, як кажуть, якщо немає чим зайнятися то займися собою!

 152. доброго дня я хочу зрозуміти що таке кохання і коли вона проявляється ????в якому віці і які перші прояви любові??мені подобається один хлопець і ми маємо в неділю зустрітися поговорити але я боюся не знаю що говорити?порадьте

  • Майданіч said:

   Доброго дня Неля;)
   Кохання це почуття, яке виникає між двома людьми і є порівняно із любов’ю не довгим і тимчасовим. При закоханості ми ніби втрачаємо глузд, постійно думаємо про об’єкт своєї пристрасті, світ здається більш цікавим, насиченим. Все ніби змінюється навколо і ти почнаєш все відчувати гостріше. Прояви кохання можуть проявлятися у кожного по різному. Закоханість триває не довго, згодом ми починаємо помічати недоліки людини поряд і оцінюємо її вже реалістично. Ось і якщо ми продовжуємо цікавитися цією людиною,приймаємо її такою яка вона є – це вже справжня любов) Я думаю, що при зустрічі краще за все спілкуватися на теми, які цікаві вам обом. Знаходити спільні інтереси і розповідати про себе. Не раджу починати розмову про почуття, можна самим спілкуванням та поведінкою показати що хлопець тобі цікавий. Як кажуть, головне це вчинки! Я бажаю тобі гарно провести неділю;)) Головне будь собою і впевненою у собі та своїх силах!

 153. Мій хлопець розповів своєму другові що я зним росталася( але я зним не розставалася )і шо він любить і ншу.

  • Майданіч said:

   Привіт Еліна! Ну і таке буває… Хоча, дивно, що хлопець нічого тобі не каже з цього приводу. Можливо, слід обережно з ним поговорити і якщо він дійсно закоханий то відпустити.

 154. Але я вчора написала його однокласниці ским він зустрічається а вона відписала що зімною.Як це розуміти???????????????????????????????????

  • Майданіч said:

   Можливо, вона ще не знає всіх подробиць з життя твого можливо, клишньго хлопця. Я думаю, слід дати йому час, хай приймає рішення а твоє втручання мало що змінить. Якщо все ж вважаєш, що поговорити з ним тобі просто необхідно, роби це ввіч навіч і просто запитай що трапилося.

 155. сонечко said:

  Доброго дня) в мене так проблема..я знайома з хлопцем близько року, ми рідко спілкуємося.. він мені півроку назад сказав, що я йому подобаюся, але в мене був тоді хлопець і я не могла йому нічого на це відповісти.. два місяці назад він запросив мене погуляти ми з ним чудово провели час) і після цього він мені подобається.. але місяць назад я його пригласила і ми погуляли не так як перший раз, йому було скучно і все таке.. і він мене попросив навчити його цілуватися, але я засоромилася і сказала що я буду цілуватися тільки зі своїм хлопцем, а він відповів мені на це тим що в нього немає часу для стосунків. . Я не знаю що робити, адже він мені подобається і я хочу бути з ним разом..

  • Майданіч said:

   Доброго дня Сонечко)
   Я думаю, слід трішки зачекати і не тиснути на хлопця. Як не крути, якщо він не хоче з тобою зустрічатися, тут вже нічого не поробиш. Можна звісно різними шляхами змусити, та стосунки це не зробить міцнішими та приємними для обох. Можливо, що коли він тільки з тобою познайомився ти йому дуже сподобалася і він хотів серйозних стосунків, але як часто буває час лікує і тепер ти не здаєшся йому такою привабливою. Я думаю, слід дати йому час і ні в якому разі не слід нав’язуватися, дзвонити і схиляти до чогось серйозного. Хлопець має намагатися тебе завойовувати, робити так щоб ти захтіла бути з ним. Тобі пораджу не зациклюватися на одному, більше гуляй спілкуйся з різними людьми. Можливо, тоді він почне бачити, що ти популярна серед інших хлопців і знову захоче тебе підкорювати.

 156. Дякую вам,я вже поговорила він тепер з мою подругою яка нас познайомила і розлучила він повірив її сплєтням. Я скажу одне ві не вартий моїх сліз!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Порекомендуйте як мені його скоріше забути, а то вмене більше сил незалиться
  як що я буду плакати за нього для екзаменів.Як мені провчити подруг я вже не можу їх більше ні бачити, ні чути ,а вони мене дістають аж до 24:00 що мені робити??????????????????????????????????????????????????????????

  • Майданіч said:

   Аня, ти молодець, що так зрозуміла і побачила, що він тобі і не треба! В першу чергу, подивись на це так, тепер в тебе є можливості знайти хлопця, який по справжньому буде тебе любити і ніколи так не вчинить! На вулиці весна, гарна погода і дуже корисно ходити гуляти, дихати свіжим повітрям. Наприклад я люблю грати в бадмінтон та кататися на роликах. Більше сил витрачай зараз на підготовку до іспиту, це головне! Я б порадила тобі зайнятися собою, якщо є якісь моменти, що тобі у собі не подобаються саме час їх під корегувати, наприклад записатися на курси з англійської а можливо навчитися робити цікавий візерунок для літнього манікюру, тобі вирішувати. В наш час є безліч цікавостей на будь який смак! А подруг провчити – це не благородна справа! Якщо вони повелися так погано, хай з ними і залишається, а у тебе починається нове життя! І головне його цінувати і насолоджуватися кожною його миттю! Просто не звертай уваги і перестань розмовляти. Коли втрачаєш старих, завжди з’являються нові. Головне тільки уважніше їх обирати і перед тим як довіряти придивись уважніше хто є хто!

 157. мені 15 років

  • Майданіч said:

   Чудовий вік для того, щоб радіти життю і переживати проблеми з легкістю!

 158. моя подруга говорить що я її найкраша подруга ми ділилися секретами до тих пір поки я не дізналася шо вона все розказує щеодній своїй подрушці і я тепер незнаю що ж мені тепер робити положіть підкажіть якись вихід з цієї ситуації.

  • Майданіч said:

   Доброго дня Еліна! Можливо, слід поговорити зі своєю подругою, запитати чому саме вона так робить. Є такі люди, яким дуже важко тримати секрети у собі і це зовсім не значить, що вони погані або бажають тобі зла. Поспостерігай за своєю подружкою, якщо вона така, просто перш ніж поділитися чимось дуже важливим, гарненько подумай! Друзі проявляються у біді, а найкращі з них коли тобі дуже добре;)

 159. Добрий день моїй донці 13 років і вона погано вимовляє букву ” Р” Що робити куди звернутися?

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Я б порадила в першу чергу, звернутися до логопеда. А коли це стало виявлятися?

 160. дякую але ми так і не зустрілися !він не хоче говорити зі мною він послав мене і мою подругу яка просто стояла біля нього !що мені тепер робити мені18 років а я вже так розчарувалася в хлопцях?він мені ще дуже подобається)))

  • Майданіч said:

   Дуже дивно, що він так повівся! Можливо ви з подружкою його образили.

 161. незнаю можливо!але ми навіть не бачилися з ним щоб образити його!цілих 5 днів!!що мені робити??він мені ще подобається !друзі кажуть щоб я його забула!і знаєшла іншого!!!!що мені робити???

  • Майданіч said:

   Неля, не слід засмучуватися із за хлопця, який так не гарно поводиться з дівчиною, навіть якщо вона йому байдужа. Думаю, краще перестати на нього увагу, та зайнятися своїми справами! Мені здається, що в тебе все буде гаразд та певний час буде відчуватися сум. Це нормально, тому й кажуть, що час лікує.

 162. привіт,в мене є хлопець, я його дуже сильно люблю, його я знаю ще змалечку, він трохи старший мене, і ось ми разом і нещодавно він заговорив зі мною про секс, але так як в мене цього не було я недуже знаю про це, допоможіть, як пояснити йому що мені страшно?

  • Майданіч said:

   Привіт Надія!
   В першу чергу, хочу сказати, що сексом треба займатися тоді, коли ти сама приймаєш рішення це робити, а не під натиском хлопця або подружок. Для кожного це індивідуальне і коли саме ти будеш готова, ти сама і відчуєш. Якщо в тебе з хлопцем добрі стосунки і ти йому довіряєш, не має нічого страшного поділитися з ним своїми переживаннями. Спробуй конкретно пояснити що саме тебе лякає, чому виникає така реакція. Ще хочу зазначити, що перший раз є особливим, тому слід це робити тільки коли розумієш, що сама хочеш і готова, а також в твого партнера до тебе справжні серйозні почуття, він тобі довіряє і це взаємно!

 163. дякую за пораду, я говорила своєму хлопцеві те що я боюсь, що після цього ми розпрощаємось, але він каже що мені нема чому хвилюватись, що він мене не кине чи щось подібне, я незнаю чи мені вірити чи ні?

  • Майданіч said:

   Надія,ти молодець що спробувала поговорити із своїм хлопцем. Наскільки я зрозуміла, ти боїшся, що після цього він тебе кине? Я правильно зрозуміла! Як психолог, я не можу казати тобі що тобі слід вчини чи бути чи ні вирішуєш ти. Я лише хочу сказати, що в інтимні стосунки слід вступати лише тоді, коли ти довіряєш своєму партнеру. Бо інакше, така подія викличе не найкращі відчуття. Спробуй сама для себе визначити чого ти боїшся і чи хочеш ти цих стосунків. Це дуже важливо, адже саме ти несеш відповідальність за прийняття цього рішення.

 164. Наталя said:

  Доброго дня!
  Мені 18,нещодавно я почала зустрічатися з хлопцем. Він мені дуже подобається…спочатку я не знала скільки йому років але знала,що він трохи менший…під час однієї з наших розмов, ми заговорили про це і я дізналася,що йому 16!І зараз навіть не уявляю,що робити(

  • Майданіч said:

   Привіт Наталля! Я думаю, що не слід сильно перейматися через те, що хлопець менший. Зазвичай, прийнято , що хлопець має бути старшим за дівчину. Та існує безліч прикладів коли дівчина трішки старша і е не заважає їй впевнено себе почувати і соромитися.Якщо вам разом цікаво і ви маєте спільні інтереси то яка різниця? Що саме в ваших стосунках тебе турбує?

 165. Наталя said:

  Напевно те,що скажуть інші(А в першу чергу близькі!

  • Майданіч said:

   Наталля, я не можу сказати тобі що скажуть близькі і чи слід тобі це робити чи ні. Головне, ти маєш розуміти що сама відповідаєш за свої вчинки. Можливо, стосунки з твоїм хлопцем не є на стільки довірливими і близькими, щоб ти відчувала себе комфортно. Скажу, що не слід цього робити лише для того, щоб догодити хлопцю. Я б порадила орієнтуватися на свої відчуття, можливо слід певний час почекати коли ти просто будеш готова.

 166. Анонімний said:

  Чому моя мама завжди все переводить в сварку

  • Майданіч said:

   Можливо, у тебе і у твоєї мами різні типи темпераменту і вам важко знаходити спільну мову. Пораджу, не нервувати, а прочитати книжку «У нас разные характеры. Как быть?» Гиппенрейтер Ю.Б.

 167. Славік said:

  Доброго дня Марина Ігорівна в мене до вас є запитання підскажіть бадь-ласка якщо зможите. Мені подобається дівчина старша від мене на 6 років нам разом весело, в нас теплі стосунки з часом я зрозумів що закохався в неі. Ми кожний день з нею бачимося багато часу проводим разом. Було раз що я іі проводив до дому ми з нею посиділи на лавочці і тримальсь за руку. Я не знаю чи треба ій говорити про своі почуття боюся не спортити тим відносини я думаю що краще будем просто друзями чим взагалі не спілкуватися після того як Скажу про своі почуття до неі а хоча . Я не можу зрозуміти чи вона до мене ставиться як до друга чи як то хлопця. Підскажіть що і як робити в даній ситуаціі. А ще вона зі мною відверта, говорить те що думає. І не соромиться іти зі мною коли поблизу стоять іі подруги і завжди мене знайомить з ними. Коли я з нею говорю вона завжди усміхнена навіть якщо перед тим у неі шось сталося. Порадьте що робити в даній ситуаціі

  • Майданіч said:

   Доброго дня Славік! Я не знаю твій вік, тому складно зорієнтуватися одразу. Серйозної проблеми я не бачу, лише те, що ти невпевнений у своїх позиціях. Розумієш, які в вас відносини складно судити лише з твого об’єктивного опису! Дівчатам часто подобається мати друзів, з якими можна пофліртувати, відчути себе ніби дівчиною проте захиститися бар’єром дружби. В неї є хлопець? Вона ходить на побачення з іншими хлопцями? Розповідає тобі про них? Можливо таке, що вона дійсно сприймає тебе як друга, хоча я думаю добре розуміє що подобається тобі. Не можу сказати ким вона тебе бачить, проте якщо знає що робить тобі боляче, спілкується більш ніж по дружньому і при цьому тримає дистанцію, не думаю що це тобі справжня подруга. Можливо, ти їй дійсно подобаєшся і ваші стосунки до чогось і приведуть.

 168. Добридень =) я навчаюся у сільскій школі і учнів у нас дуже мало. Тому, педагог-організатор заставляє саме мене співати на концерті до Випускного балу. Але я дуже не хочу цього робити, це не моє.. Стосовно цього у нас уже були конфлікти. Скажіть, як їй пояснити, щоб вона від мене відчепилася?!

  • Майданіч said:

   Доброго дня Оля! Ситуація в тебе не із простих, важко пояснити щось,коли тебе відмовляються слухати. Але пораджу ні в якому разі не слід, дозволити собі перейти на грубість та не чемність. Спробуй сказати, що тобі не подобається, а краще не подобається, а чим саме такі виступи тобі здаються важкими, чому це тобою погано сприймається. Ввічливо знаходь причини що перешкоджають твоєму виступу і не лінуйся робити це кожного разу. Головне, тримай себе у руках, коли будеш заново розповідати викладачу, що виступи це не твоє.

 169. Світланка said:

  Мені 15 років. Я цього року закінчую школу і розумію що потрібно кудись поступати і я дуже хвилююся, бо невмію спілкуватися з іншими людьми. І боюся що не знайду спільну мову з педагогами і однолітками. Зараз в мене немає справжніх друзів ну так друзі, але тільки так не справжні. Як можна подолати свої комплекси і знайти справжніх друзів?

  • Майданіч said:

   Світланка, не хвилюйся! Все буде гаразд, головне будь собою! Я думаю при вступі можливо перший час будеш адаптуватися, придивлятися до колективу і поступово знайдеш собі товаришів за інтересами, з якими буде цікаво проводити час. З приводу справжніх друзів, тут можна багато говорити, наприклад, кого ти вважаєш справжнім другом? Тут все залежить від твого власного сприйняття! Як ти дивишся на світ, таким він для тебе і є! Думаю, щоб мати справжніх друзів, треба бути самій справжнім другом і мати ті якості, які хочеш бачити в інших. І не слід забувати, що дружба перевіряється часом, вмінням сприймати один одного такими якиий ти є, а ще, справжній друг вміє прощати і радіти за друга!

 170. Зірочка said:

  Мені 13 років і у мене є друг, якому 18. Я знаю його давно =) Ми з ним часто спілкуємось… Але він дивно поводиться.. Пропонує погуляти разом, ніби по-дружньому, а потім говорить, що думає про мене постійно… Ображається чогось…при зустрічі обіймає, і соромиться, коли я дивлюсь йому у вічі, каже : “не дивись на мене так, ти мене смущаєш..” і т.д. Скажіть, я можу йому подобатись, як дівчина, хоча у нас така різниця у віці ?.. =) дякую =)))

  • Майданіч said:

   Доброго дня Зірочка! Думаю, так, ти можеш йому подобатися, та як мені здається це не зовсім та симпатія! Я б порадила, все ж не заводити з таким товарищем стосунків і не радіти сильно з того, що подобаєшся старшому хлопцю. Його симпатія до тебе не є нормальною, принаймні в нашому суспільстві.

 171. цьом :-* said:

  Який вік найкращий для першого поцілунку ? 🙂 тобто, у скільки років краще всього починати цілуватися з особами протилежної статі ? 🙂

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Цікаве запитання, особисто мені здається, що це у кожного по різному відбувається, індивідуально. Головне, щоб перший поцілунок був з людиною, яка тобі подобається і з якою ти хочеш цілуватися. Проте, деякі цілуються просто так, щоб набратися досвіду. Все ж, перше враження має бути приємним, тому не слід цілуватися без бажання і не з тим.

 172. Анонімний said:

  як привернути увагу хлопця старшого на рік

  • Майданіч said:

   Я думаю, що привернути увагу хлопця старшого на рік, можна так само як і однолітка! Треба бути йому цікавою, для цього ти маєш бути індивідуальністю, особистість. А також мати спільні інтереси, які можуть вас зблизити. Ну і важливо мати повагу до себе і до оточуючих.

 173. Що менi робити? В мене мама посварилася з татом i в неё э коханець…..друг сiм’ё….я хочу в тiкти з дому, бо мене все це вже дiстало! але не наважуюся….бо маю менших братикiв i сестричок…..
  Порадьте, як менi бути в цiй ситуацiё?

  • Майданіч said:

   Доброго дня Віка! Пораджу залишати спокій та тверезий розум, хоч як би важко це не було! Розумію, твоє положення складне і не приємне та сама розумієш, що не можна залишати молодших братиків і сестричок. Дорослі часто роблять речі, які важко зрозуміти і здається, що вони з вами не рахуються. Зрозумій, які б не були стосунки між твоїми батьками, вони вас люблять так само і ви залишаєтеся їхніми дітьми. Думаю, твоїм батькам зараз не легко і вони теж страждають. Хоч буде важко, спробуй не займати нічию сторону і просто зрозуміти і простити їм. Пройде час і все вирішиться, як би не було треба поважати їх вибір.

 174. кароліна said:

  Мені 15 і я хочу позбутися невиності чи потрібно це робити чи трішки зачикати?

  • Майданіч said:

   Привіт! Я звісно не вважаю, що невинність і цнота є найголовнішим скарбом дівчини який треба подарувати лише чоловіку після заміжжя, проте це і не непотрібні речі, які треба винести у смітник. В першу чергу, пораджу втрачати свою невинність , коли дійсно є бажання це роботи. А головне , з людиною яку любиш і якій довіряєш. Думаю , що про взаємність почуттів наголошувати не треба і так зрозуміло. По друге, ти маєш бути до цього готова. Не раджу позбавлятися цнотливості лише тому, що твої подружки або знайомі діляться досвідом, а тобі якось і розповісти нічого…

 175. Анонімний said:

  мені 15 а ле я всеще соромлюсь спілкуватися з людьми що в такому разі робити?

  • Майданіч said:

   Привіт! Я думаю, спершу, слід розібратися з чим це пов’язано, твоя сором’язливість. Мають бути причини, або причина, чому в тебе спілкування викликає таку реакцію) Пораджу долати свої страхи, спілкуватися коли є можливість, навіть коли страшно і не зовсім хочеться. Будь собою і не намагайся виглядати іншою перед людьми.

 176. Анонімний said:

  з чого почати із хлопцем який тобі подобається. Я майже нічого про нього не знаю

  • Майданіч said:

   Почни з того, що дызнайся про нього быльше. Можливо, вын стане цыкавити тебе набагато менше, а можливо, допоможе знайти спыльны теми та ынтереси для майбутнього спылкування

 177. Добрий день!Мене звати Поліна і мені 13 років,через місяць буде 14!Я дуже полюбляю тварин,і коло мого дома є зоомагазин,на мою думку мені потрібно туди піти спробувати працювати.Але я в собі не впевнена.Я перешла в 9 клас після 9 класу я хочу піти на масажиста,чи варто мені йти в зоомагазин? Чи всеж таки зачекати або взагалі не ходити?

  • Майданіч said:

   Доброго дня Поліна! Я думаю, тобі не слід поспішати з висновками. Подумай трішки, можливо, під час літніх канікул, спробуй попрацювати в зоомагазині, побачити що до чого. Думаю, слід спробувати вчитися на ветеринара, якщо дійсно любиш тварин і хочеш їм допомагати по життю. Ні ів якому разі не слід закидати навчання. Ти потім вирішиш як буде краще.

 178. ДОброго дня порадьте в скільки років можна носити каблуки і скільки сантеметрів

  ?????

  • Майданіч said:

   Доброго дня Неля! Ну високі підбори, я б порадила носити хоча б з років 16, щоб твій хребет був більш менш сформований і ти не мала потім клопотів із спиною. Думаю, все залежить від якості взуття та зручності підйому. На мою думку, не слід одягати підбори вище 10 сантиметрів, та вирішувати тобі. Хочу додати, що на них треба повчитися гарненько ходити, коли дівчинка одягає підбори і й де як капелька це жалісливо а не гарно! І не забувай, що рекомендований час для підборів 2 години, їх краще міняти на маленькі в сантиметри 4або балетки. Доречі, високі підбори, не полінуйся взяти із собою запасні легусінькі шльопанці або босоніжки.

 179. С. підліток said:

  Доброго дня! Мені 13 років. Я не можу знайти спільну мову з однокласницями вроді б і зі всіма спілкуюся але якоїсь такої дружби немає,навіть незнаю з ким сісти за одну парту, на мій погляд вони надто показують себе дорослими але їхні вчинки виявляються дитячими з погляду моїх батьків, я завжди раджусь з мамою як поступити в тій чи іншій ситуації, але всеодно мені важко з моїми однокласницями, мама говорить що в мене вспильчевий характер,що я маю бути більш стриманою, але мені не вдається я в усьому хочу бути лідером. Я добре вчуся, але дуже переймаюсь, що в мене немає подружки…Дайте будь ласка кілька порад, як поводитись з однокласницями, щоб знайти собі хорошу подружку.

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Одразу хочу зазначити, що лідер, це той, за ким йдуть і хочуть йти. Лідерські якості можна здобути, та все ж одного бажання буває мало. Спробуй показати ті якості, які роблять тебе хорошою подругою. Проаналізуй, яку подругу ти хотіла би і чи можеш ти сама бути такою. Інколи ми так багато хочемо від інших, проте самі не здатні або не хочемо віддавати взамін. Вчися приймати людей такими, які вони є, а в першу чергу себе саму. Визнач свої позитивні риси та покажи що окрім агресивної ти можеш бути іншою.

 180. Мені подобається один хлопець,я його знаю ,але він мене напевно незнає,як звати і скільки років…Але він зажди на мене дивиться коли я проходжу повз нього і одна дівчина яка дружить з ним але не сильно ,як знайомий і знайома,то вона каже шо він має симпаті.ю до мене ,але я нічого не розумію …Допоможіть!

  • Майданіч said:

   Привіт Дана! Я думаю, в тебе є два варіанти. Перший, чекати поки він сам набереться сміливості і почне до тебе залицятися. Якщо т все правильно описала, то ймовірність, що ти йому не байдужа доволі велика. Другий варіант, проявити ініціативу першою. Я не раджу залицятися до нього і писати записки, зовсім ні. Думаю слід просто з ним заговорити, почати спілкування. Можливо попросити допомоги у вирішенні якоїсь проблеми, або запитати щось з приводу занять. Твій перший крок не має показати, що ти просто мрієш стати його дівчиною.

 181. Я нехотівши образив мою дівчину, вона говорить що не знає чи може мене простити (сам себе пробачити за це не можу) і просить час щоб побути окремо і подумати, боїться що я можу ще так зробити. Вона зараз далеко від мене і ще деякий час її не буде, і мені здається що це не вирішить нічого. Щоб ви могли в цій ситуації порадити мені, щоб вона повірила в мене. Дякую

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Нажаль, я не можу порадити тобі ефективний метод на 100 процентів. Думаю, їй дійсно слід побути певний час на самоті та вирішити чи здатна вона тебе прийняти після образи. Що я можу порадити, то це бути чесним з нею і в першу чергу із собою. Спробуй показати їй наскільки вона тобі дорога, зроби для неї те, що покаже що ти її дійсно кохаєш. Квіти та мякі іграшки дуже поширений варіант подарунків у таких випадках, проте пораджу обрати щось що покаже її індивідуальність. Дівчині важливо знати, що ти сприймаєш її такою яка вона є, що ти її знаєш і любиш. Тому бажаю тобі успіхів у завоюванні довіри. Всі здатні помилитися, не всі здатні це побачити вчасно і виправити.

 182. R.E.V.E.T.A said:

  Добрий день.Мені 15. Мені подобається одна дівчина з паралельного класу. Вперше ми заговорили на підготовці до контрольної( ну як заговорили, поки виривали листки- просто сміялися). Пізніше вона заговорила зі мною і мені здалось що, вона виявила якийсь інтерес до мене( може і справді просто здалось). Зараз під час ДПА я хотів підійти до неї і запропонувати прогулятись але, мені влетіла в голову думка а про що я буду з нею говорити, як я запропоную їй пройтись і т.д і т.п. Я перелазив купа сайтів але так і не знайшов виходу:( Поможіть будь-ласка.

  • R.E.V.E.T.A said:

   P.S як перестати вживати не цензурну лексику без допомоги інших(мої друзі не горять таким бажанням).

  • Майданіч said:

   Доброго дня! Ну я дуаю, тобі необхідно трішки більше сміливості і впевненості! Я не можу гарантувати тобі що ти їй сподобаєшся, чи що поспілкувавшись вона перестане подобатися тобі. Та от, якщо ти не підійдеш і не запросиш, то тут вже будеш жалкувати довго. Не хвилюйся, в нас одне життя і яка б не була реакція на твоє запрошення, головне це зробити. Якщо, ти почуєш негативну відповідь, головне не комплексувати. Та ти будеш молодець що наважився і поборов свій шлях. Про що поспілкуватися? Про зданий екзамен, про улюблені фільми, книжки, про спорт… Можна запросити дівчину у кіно, а потім обмінятися враженнями. Тут головне бути собою і не нервувати. Дівчата люблять сміливих впевнених у собі можливо трішки наглуватих хлопців. Проте це не означає, що треба забути про правила етикету та поведінки. Твоя впевненість має бути не ззовні а у середині. Просто подивися на себе і подумай що все гаразд, ти молодець і ти заслуговуєш мати те чого прагнеш! Бажаю тобі успіхів, буде бажання пиши як відбулося побачення.

 183. Світланка said:

  як побороти своє хвилювання перед екзаменом? І як краще запам*ятовувати інформацію, можливо є якась книга що допоможе мені в цьому? порадьте будь-ласка) Дякую)))

  • Майданіч said:

   Доброго дня Світлано! Побороту своє хвилювання дуже важко, навіть коли знаєш як. В першу чергу, треба спробувати розслабитися, дуже добре допомагають прогулянки на свіжому повітрі, також можна в пік наростання хвилювання відволіктися, порахуй до десяти і назад при цьому повільно і глибоко вдихай і видихай повітря. Інформація краще запам’ятовується коли ти спокійна і не хвилюєшся. Буває так, що ти ніби все вчиш, а потім захвилювався і все забув. В такий момент треба знову зняти напругу, розслабитися скажи собі 6»я все знаю, я згадую» повільно і заспокоюючись.

 184. Добрий день. В мене склалася така ситуація, що мені подобається дівчина, але вона називає себе егоїсткою і в деякій мірі це всетаки проявляється. Наприклад вона їде звідкісь до гуртожитку може прийти побути деякий час там і піти гуляти до ночі, але тут же в мене постає питання до неї чому ти не подзвонила коли прийшла до гуртожитку? Внятої відповіді вона сказати не може або вона мовчить в таких випадках або говортиь що не знає чому так вчинила… Знаєте ця ситуація повторюється майже постійно…. говорити намагався але безрезультатно.. Таке холодне відношення мене турбує і через це мені дуже важко з нею в деякій мірі,але я якось намагаюсь змінити це,але не виходить вона наче розуміє як вона відноситься але чомусь змінити вона нічого не може….. Також буває таке що вона соромиться своїх почуттів або емоцій і просто стримує це

  • Майданіч said:

   Доброго дня Влад! У тебе ситуація, коли ви граєте у певну гру. Вона дівчина яка гуляє сама по собі, а ти віриш, що своєю любов’ю та опікою зміниш її на краще. Боюся, що коли вона стане простою, звичайною дівчиною. Вона не буде так тебе приваблювати, та всі здатні помилятися. Часто люди грають у залежних і контралежних. Одні тягнуться, інші втікають. Така гра дуже поширена у багатьох стосунках. Як варіант, я б порадила переглянути , що саме тебе так вабить до цієї дівчини і уявити чи справді досягнувши своєї мети тобі буде так добре. Пораджу, показати їй свою незалежність, не задавати їй питань і перестати(показати це їй) за неї хвилюватися, можливо тоді вона побачить. Що втрачає тебе і поміняє на певний час свої позиції.

 185. Добридень)) я розійшлася зі своїм хлопцем. Він запропонував залишитися друзями, я згодилася)) ми іноді спілкуємося. Хоч я його вже і не люблю, у мене якесь дивне відчуття… Я не можу зустрічатися з іншими, бо у мене ще й досі таке відчуття, що я зустрічаюся з ним, і я наче йому зраджую..! Підскажіть, будь ласка, як налаштувати себе ?

  • Майданіч said:

   Доброго дня Іра! Таке відчуття доволі часто буває, коли ви ніби розійшлись, та продовжуєте підтримувати близькі стосунки. Можливо, слід певний час скоротити ваше спілкування, спробувати почати проводити більше часу з іншими хлопцями? Чи точно ти впевнена, що не хочеш повернути його і нічого до нього не відчуваєш? Можливо, ти просто чекаєш коли все стане на свої місця і ви знову почнете зустрічатися, а до цього ти не хочеш себе скопроментувати?

 186. Ні, я точно впевнена, що не хочу відновлювати стосунки ! Він мені навіть зовсім уже не подобається !

  • Майданіч said:

   Тоді, спробуй певний час не так часто з ним спілкуватися. Заводь нові знайомства. Можливо не слід одразу будувати нові стосунки, спробуй побути вільною. Я думаю, коли ти побачиш достойного хлопця сумніви розсіються.

 187. Як привернути увагу хлопця, тільки не показуючи, що він мені дуже подобається ????

  • Майданіч said:

   Є багато варіантів, один з них гарно показується у фільми “Вмри Джон Такер”. Коли дівчина стає ідеалом про те відмовляє йому одразу і привертає до себе інтерес та увагу.

 188. Оксана said:

  Я не можу вимовляти літеру с”ц”з” хоча мені вже 14 через це я соромлюсь говорити,багато людей помічають це і дражнять мені це не приємно!

  • Майданіч said:

   Доброго дня Оксано! Як давно ву вас зявилася така проблема? Ви зверталися до логопеда?

 189. Анонімний said:

  доброго дня,моя найближча подружка розталася з хлопцьом якого любила, і тепер в неї депресія і вона не хоче жити… допоможіть будь ласка я не хочу її втратити…

  • Майданіч said:

   Доброго дня!Дуже добре, що в твоєї подружки є ти, яка за неї хвилюється. Відчувати дружню підтримку в кризові моменти дуже важливо! Не можна одразу вийти з деприсивного стану, але поступово біль почне притуплятися! Твоя задача зробити так, щоб подруга менше часу думала….Кіно, театр, прогулянки, фотоснсії… все те, що звеселить і відволіче! Тут головне пропонувати те, що подобається їй! Запропонуй їй варіант написання письма, в якому вона все-все скаже своєму хлопцю, а потім вти його знищите. Просто будь поряд і це буде краще ніж залишитися одній!

 190. R.E.V.E.T.A said:

  Добрий день. Провів я її до дому. Сміялися, говорили, дізнався трохи більше про неї. Запросив в кіно хоча її реакція була дещо прохолодна. Показав себе джентльменом як міг.(поміг їй з проблемою з документами) Вот та якби все добре але є деякі але:
  1)Хоча вона сміялася зі всіх моїх жартів(навіть самих тупих) враження було якесь не те.
  2)Вона та якби проявляє якись інтерес до мене але на моє запрошення в кіно і прохання дати номер телефону відповіла “навіщо воно мені”.
  3)Щось було не так. Чогось не вистачало. Вот ніби стоїть дівчина про яку я довго думав, з якою мені було добре ,але вже не було тої іскорки.
  Дякую за минулу пораду.

  • Майданіч said:

   Я думаю, добре, що ти її запросив. Дівчата іноді не охоче дають номер телефону і погоджуються на запрошення, щоб не здатися легковажними і набити собі ціну. Якщо тобі ще цікаво, можеш спробувати кілька разів запросити її, якщо не в кіно то на прогулянку, або запропонувати їй вибрати. Якщо, ж перегоріло, то добре, що ти наважився! Можливо, вона не твій типаж і чим раніше ти це зрозумієш тим краще для тебе, а досвід у спілкуванні залишиться!

 191. R.E.V.E.T.A said:

  Можливо. Я попробую!

 192. R.E.V.E.T.A said:

  А що якщо я в пряму скажу їй про свої почуття?

  • Майданіч said:

   можеш спробувати, проте, я б порадила трішки почекати, придивитися як вона ставиться до тебе і чи справді вона тобі подобається. Третє побачення- саме те, запроси її на прогулянку, можливо пікнік. А краще, спробуй стати ще і цікавим слухачем. Більше дізнайся що вона любить, чим захоплюється чого терпіти не може.

 193. Анонімний said:

  Я боюсь що вона почне мене ігнорити. Та якось дивно те ,що я постійно приходжу до них в клас. Але “поп?тка, не питка” – попробую. Ох я, боюсь що це все закінчиться великим “фіаско”.

 194. Як сказати однокласнику що він мені подобається і я хочу з ним зустрічатись (мені 12 років)

  • Майданіч said:

   В першу чергу, слід, визначити чи взаємно це у вас. Можливо, краще почати більше з ним спілкуватися і якщо ти ідчуваєш що подобаєшся чого б і ні?!

 195. Ну вот і все. Закінчилось все не фіаском, але і дівчини я не маю. Після довгої розмови ми розійшлись на тому що вона не така яка здається, зла і цинічна, і тому між нами нічого більшого ніж, друг не може бути, а загнув про те яке у мене нелегке життя і що звик доболю. Звичайно моя промова була більш голослівна і апічніша але маємо що маємо. Вона сказала що я молодець і вся справа в тому вона не така як прикидалась. Можливо збрехала, можливо вона просто мене відшила, але я як безнадійний романтик буду думити що це не так. Це всього лиш підліткова любов, а я тут чуть не прокінець світу розписую 🙂
  Дякую, вам за допомогу.

  • Майданіч said:

   Будь ласка;) Проте, я дуже рада і вважаю, що ти молодець , що не побоявся підійти і познайомитися ближче! Любов – це почуття коли ми пізнаэмо і сприймаэмо людину в усіх її ппроявах, з усіма недоліками і достоїнствами. І на майбутнє, будб сміливіший, не бійся спробувати, можна впасти, піднятися, спробувати ще. А коли боїшся, завжди залищаєшся на місці! Успіхів)

 196. Василь said:

  Добрий день, в мене така ситуація мені подобається дівчина вже близько 2 років, спочатку все було добре спілкувались гуляли потім вона почала якось віддалятись , через деякий час вона знов почала приділяти більше уваги нашоми спілкуванні, коли я наважився сказати їй про свої почуття вона почала казати що я їй перше подобався потім перестав потім знов почав але вона хоче бути тільки друзями, 2 місяці в нас був перерив у спілкуванні але недавно незнаю чогось потянуло далі до неї і я запросив її на морозиво гарно посиділи, коли проводив додому поцілував в губи і ніби вже всьо налагодилось , кали я сказав Ти будиш маєю дівчиною вона сказала що ще подумає але я маю багато шанців, а коли через 2 дні я їй сказав ходи на двір вона чагось незахотіла йти а сказала що має справи ну може і справді щось було , але я її покликав поговорити, і спитав чи вона подумала над моєю рпопозицією вона сказала що нехоче зараз мати злопця каже шо може потім колись,казала що 2 дні тому хотіла азараз вже ні, коли вже розмова підходила ддо кінця вона каже всьо йди додому я йду до друзів. я просто незнаю що в цьому випадку робити так вже продовжується 2 роки вона і нетримає і невідпускає я кажу ти хочиш шоб я відстав від тебе чи продовжував добиватися вона каже шроби шо хочиш хочиш добивайся хочиш, 50 на 50, от так і постійно тільки поченається якесь зближенне получаю такий облом, що мені в цьому випадку робити, просто я незнаю як вести зебе чи лишитись вже її але це досить складно буде адже я непридставляю жжиття свого без неї і неможу витримати коли вона там з кимось іншим гуляє,порадьте щось будьласка

  • Майданіч said:

   Скоріш за все, дівчині приємно тримати тебе у френдзоні і не підпускати ближче. Така дружба як ваша, не є справжньою дружбою. Вона подобається тобі, ти підпадаєш під її маніпуляції. І їй зовсім тебе не шкода, адже коли ти віддаляєшся, вона ніби кличе і обіцяє шанс і тільки ти з нову на гачку, ти вже їй не цікавий. Дівчатам такі «друзі» дуже подобаються, їх можна використовувати і підвищувати свою самооцінку. Чим більше в неї таких закоханих, тим вищий її статус серед подружок, а тим паче серед хлопців. Звісно при гарній грі і прояву байдужості, можливо, на певний час її зацікавити. Наприклад, прояви байдужість, покажи, що тобі вже теж не дуже і цікаво, якщо є подружка, попроси допомоги, щоб дівчина приревнувала. Та одразу кажу, не біжи до неї , як тільки вона поманить, пограй. Одразу маю попередити, це все ж таки гра де хтось постійно втікає, а ти доганяєш. Пораджу, знайти дівчину яка буде тебе цінувати і так само ти її.

 197. Анонімний said:

  я дуже соромлюсь спілкування з протилежною статтю,і виглядаю у таких ситуаціях дуже розгублено,і через мою розгубленість і невпевненість хлопці просять у мене вибачення бо думають що чімось мене образили.

  • Майданіч said:

   Треба зрозуміти, звідки в тебе така соромязливісь, чого саме ти хвилюєшся? А ще, пораджу долати свої страхи, якими б вони не були)

 198. Василь said:

  То ви порадите краще забути дівчину, і знайти іншу , чи в цій ситуації ще щось можжна зробити чи вже всьо пропало ?

  • Майданіч said:

   я тобі сказала те, що можна зробити.А як ти гадаєш? Тобі вибмрати, що робити і приймати рішення. Я лише запропонувала ті варіанти ,які бачу. Або граєш постійно в кішки-мишки, або шукаєш нормальних стосунків. Обирати тобі!

 199. Добрий день. Я спілкуюся по інтернету зі своїм знайомим хлопцем. Він цікавий, вигадливий.. А я постійно “туплю”, не вмію підтримувати розмову.. Мені здається, я скучна і зі мною не цікаво.. Я через це переймаюся! Як мені навчитися влучно жартувати, бути цікавою ?

  • Майданіч said:

   Можливо, тобі просте не вистачає впевненості у собі? Якщо хлопець з тобою спілкується, значить йому подобається тобою переписуватися. Будь спокійніша і не хвилюйся. А хочеш розвинути почуття гумору, вчися дивитися на речі інакше, під іншим нахилом.

 200. Добрый День!У меня така вот проблема з дивчыною!Раньше як мы зустричалыся було внимание забота ласка говорили дуже часто про свои чуства до одын одного!Все Було Прекрасно 1 словом!Потом у неи началася сесия мисяц ми почти не бачылыся но общалыся ще було куды менш нормально но уже менше говорили про свои чуства !Но колы вона поихаа на практику зи своими друзями в одессу то вона дуже ридко до мене звонила и колы я просив давай поговоримо нормально як раньше мы говорилы часамы то вона видповидала вона не може вона з друзямы!я наполягав шо видийти вид друзив и поговорити зи мноювона